Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:00

Мда! По повод на ТЕМАТА която пуснах за снимките от практическия семинар организиран от Фотосинтезис и Никола Борисов, ми хрумна следната идея:

Споерд мен този форум има нужда от нещо като"рейтинг на популярността" на потребителите (или както искате го наречете). С други думи:

Да се разработи точкова система, в която чрез гласуване да се отбелязва мнението на форумци за конкретен автор.

Мненията да могат да бъдат по скала (както злато сребро и бронз) и да започват от най-високи хвалебства тип "полезен гуру" и да завършат с "да бъде изгонен от форума" (имената ще ги измислят админите). Целта на занятието е освен любопитната информация за това колко форумци са дали колко гласа за всяка от опциите между "Гуру" и "да бъде изгонен", да може при достатъчно нисък общ рейтинг на популярността, (т.е. достатъчно голямо надмощие на желаещите конкретния форумец да бъде изгонен), в края на краищата да се изгони този потребител!

Замислете се за психологическия ефект от опцията:
1. Ще се намерят доста хора, които за да почешат егото си с добър рейтинг, ще започнат да помагат или поне да се опитват да бъдат полезни с каквото могат на другите форумци.
2. Тези които принципно са си злобари и комплексари, ще гледат да се въздържат от прояви на лошите си черти, пак за да не накърнят егото си (което точно у тях прелива през краищата) и/или поне за да не бъдат позорно изгонени!

Няма да скрия, че идеята възникна поради факта, че има няколко форумци, чието присъствие във форума смятам че пречи на всички, а не носи полезност на никой. Тъпи спамери-комплексари, които са опряли в горния край на развитието си...

Моля да изкажете мнение дали това според вас би било полезно? Естесвено моля за мнение и админите, на които евентуално ще се създаде "малко" [smilie3] работа, ако на всички (и на тях) им се хареса идеята!


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: ddimo   
Дата:   09-10-07 10:02

Точки...точки...точки...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: 2metraninja   
Дата:   09-10-07 10:11

Никак не е лоша идеята. С две ръце съм "ЗА".
Аргументирано, съвсем разумни доводи, не само "ми нека така да го направим".[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: georgioiv   
Дата:   09-10-07 10:17

глупости....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: tnt   
Дата:   09-10-07 10:18

и какво? да се развихрят още повече дрязги и междуличностни "борби"!? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: 2metraninja   
Дата:   09-10-07 10:19

Напротив, преди да напсуваш някой или да се заядеш ненужно ще си помислиш дали да го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: hash   
Дата:   09-10-07 10:20

иво, виждал ли си в някой форум да работи такава система? питам, защото не се сещам ама и не вися в сто форума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:29

hash,
Аз не вися в никой друг форум, само съм поглеждал. Факт е че никъде не съм го видял това до сега, но е факт и това че никъде не съм виждал да се пишат толкова комплексарски изказвания! Влезте в руските форуми - цари уважение и култура!!! Мисля че тук трябва да се направи нещо по въпроса, щото познавам достатъчно много оплюти без причина хора които са си тръгнали заради това.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:34

Имам приятели, които още при минаването към турбо-сапунерка бяха задали няколко "тъпи" според форумци въпроси, след което бяха тотално оплюти от "гурутата" и естествено намразиха и фото-форум и всичко свързано с него. Имат само профил в култа и ми се чудят какво правя с тия "боклуци" от форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:37

Автор: tnt
Дата: 09-10-07 10:18

и какво? да се развихрят още повече дрязги и междуличностни "борби"!?

Виж, както са забранени темите "Вижте ми хубавата снимка (и ако може гласувайте)" Също така няма да се пускат теми "Дайте да изгоним XYZ"

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 10:40

айдеее... абе стига с тия теми [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: Synthy   
Дата:   09-10-07 10:40

и познай какво ще стане, когато някой от тея "гурута" изрази "злобното" си мнение към някоя тънкообидна госпожичка, и тя повика целия блок и вход А от съседния, за да гласуват срещу "злобеещия и съскащ боклук" за да бъде изгонен... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: elrisha   
Дата:   09-10-07 10:42

стига вече мерки и теглилки!
аман от точки и мераци за вечно доказване кой е по-по-най!
Хората са различни и е невъзможно,пък и абсолютно противопоказно да се оеднаквяват!

за всички има място под Слънцето!

Форума си има Администрация,която трябва да взима решения и да предприема действия.Щом Администрацията е решила,че има нужда от спамърите - ок!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:48

Synthy всичко това може да се направи технически невъзможно, например като не можеш да даваш такова мнение с новорегистриран юзер, Не можеш да си сменяш мнението за един автор по-често от веднъж на Х месеца... Има начин!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: Synthy   
Дата:   09-10-07 10:57

и кому е нужно това? винаги ще има недоволни и спамери. Идеята е добра, но неосъществима според мен, просто няма да работи, и ще се злоупотребява, а целият труд да се направи не си струва, вервай (мнение на програмист).

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:58

elrisha,

Най-малко за мен има значение някъв си рейтинг, било то на снимки, било то на популярността...

Не вярвам и много хора да започнат да ползват тая опция без сериозен стимул:
1. Ако някой с нещо се е оказал много полезен за мен (както вчера Azirafel7 ми прати на л.с. страхотни препоръки за последната ми снимка, заедно с обработена версия и описание как го е направил) [beer]
2. Ако някой постоянно се заяжда без повод и избива комплекси...

Освен това: До сега мисля че админите са трили само форумците ползващи нецензурирана лексика. Не знам да е изтрит някой за лични обиди (но цензурни) и за това че пречи на останалите по някакъв друг начин!



Публикацията е редактирана (09-10-07 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 10:59

Synthy, събирам мнения. Благодаря за твоето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: dkork   
Дата:   09-10-07 11:02

конфликта е заложен в оценяването още....
точки /мочки......и в редовните ...нередовни промени...
хората се отказаха да гонят заветните точки и остана спамерството.....аз няам нищо против него.....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-10-07 11:11

Адаш, хубаво ма ти ся да ме изгонят ли искаш?[smilie8]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: papy33   
Дата:   09-10-07 11:12

Не мисля, че трябва да се стига до такова решение, с точки за ОБИЧ и ОМРАЗА.[smilie23]

Според мен АДМИНИСТРАТОРИТЕ на форума са виновни за допускането на супер спамъри и нетърпими злобари и завистчии.

Надявам се да вземат адекватно решение по този въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: Synthy   
Дата:   09-10-07 11:16

Диктатура на администрата, и сичко ше е както трябва [smilie21]
Ред, Дисциплина, Контрол!!! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 11:17

НАПОМНЯМ:

Самото наличине на такава система (дори и никой да не гласува в нея) ще кара хората да мислят преди да пишат комплексарщини!

Целта не е в самия рейтинг, а в резултата от него - форума да стане едно по-приятно място! Аз не съм доволен от положението сега!

Кой смята че ще подейства?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: pmp   
Дата:   09-10-07 11:23

Стига вече мерки и теглилки[smile] [smilie23]
Аман от мераци да се въведе навсякъде "политическа коректност". На мен така форума си ми харесва. Дори и някой път да обирам нечий негативни емоции. Хайде всеки да ходи по гайдата на някого, дето вчера си е купил апарат и пита "абе за кво е тоя бутон" (съвсем произволен опростен пример за хилядите тъпи въпроси които съм виждал). И това е мнение на лаик. Хората които разбират не са длъжни да отговарят на такива въпроси. Все пак това е форум за фотография, а тя започва след като човек си научи апарата. А за това има доста литература. И е писано по въпроса. Не мога да толерирам нежеланието да се вложат усилия и всеки да иска всичко смляно и обработено с ензими. Разбира се, че човек вложил години в обучението си ще се дразни от такива въпроси. Гурутата помагат, ако има нужда и преценят, че си струва. Има много такива случаи. Предложената система въобще няма да идентифицира най-полезните съветници, а тези които са склонни да влагат излишно време, за да четкат егото си. И като цяло ще опорочи форума.
Лично мнение[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: onlineivo   
Дата:   09-10-07 11:33

pmp, пич, не си прав! Ама много! Лично мнение [smilie5]

Форума не е за гурута и за DSLR-исти, а за всички. Всички сме задавали тъпи въпроси и ще задаваме. Тъпия въпрос звучи тъпо само за този, за който това е отдавна подмината тема. Въпреки това може да реши да помогне, а може и да реши да прескочи тая тема като безинтересна за него... лесно е! И още нещо - не всеки има време да чете дебели книги за нещо малко, по-лесно е да питаш: ЗА ТОВА Е ФОРУМА!!!

Дразня се от тъпи теми само когато тъпия въпрос се задава от човек с големи претенции за себе си, или когато го задава за да чуе конкретен отговор и друго не желае и да чуе... тогава да, тъпо е!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нужда форума от рейтинг на популярността?
Автор: hash   
Дата:   09-10-07 11:34

и аз искам да е по-приятно място. но това става с политика от страна на админите. те са тези, които трябва да оформят форума. трудно ще го направим демокрация.. засега до анархия сме стигнали [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »