Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За всички разбиращи от фотография
Автор: ksuhorukov   
Дата:   01-10-07 19:35

Интересувам се от следното:

Снимката която виждате по-долу, има ли някаква фотографска стойност и ако да каква? В какъв жанр може да се определи въпросната фотография. Изобщо фотография ли е това? Приемам всякакви критики, препоръки, анализи стига да са аргументирани. Харесва ли ви?


http://ksuhorukov5.hit.bg/vine3.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: apollo   
Дата:   01-10-07 19:37

Много ми разбира главата но е прекалено шарено пък и човек трябва да се вгледа да види какво аджеба има по тия гижи [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Reshovski   
Дата:   01-10-07 19:45

И на мен ми идва прекалено цветно, но определено може да излезе нещо хубаво от този кадър!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: jack-of-diamonds   
Дата:   01-10-07 20:03

да имаше някаква птичка , или котка да ти тръгне погледа от някъде...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Снежанка   
Дата:   01-10-07 20:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: fujifan   
Дата:   01-10-07 20:47

е па има стойност, ка да нема - ша да е към 20ст. копиране на кадъра и 1-2лв. проявяване на лентата (сори - аналоговият носител), па тва са си кажи-речи две бири, кой ти ги дава

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: gecata   
Дата:   01-10-07 20:58

Снимката е като роман.
Увод, завръзка, кулминация, развръзка, епилог.(Преден план,осветление,акцент, втори план, фон)
Това разбира се не е достатъчно за да имаме добра снимка. И тя като романа, ако разказва интересна история ще е добра.
В показаната снимка отсъстват доста елементи за да бъде добра. Преден план няма, акцент няма.....има втори план и осветление, ама само това не стига, не стига....

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: apollo   
Дата:   01-10-07 21:10

Ами да си кажа най важното/не че разбирам[smilie3] / но първата ми инстинктивна мисъл при тази снимка беше за една хубава плодова салата [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Reshovski   
Дата:   01-10-07 23:28

Снежанке, айде да не започваме темата за това какво може да се направе с обработка на една снимка, има много автори в този форум, които са се сдобили с огромни рейтинги единствено и само благодарение на съществуването на Photoshop-подобните програми! Погледнах в профила ти видях първата снимка, която ти е донесла рейтинг над 100 точки от Б, единствено защото си направила добро колажче и си си поиграла с Photoshop. Добавена на една котка на парапета и по-добра корекция на светлината и ако се пипне и пусне от точния човек, може да натрупа доста точки!

п.с. Да не забравяме, че за този форум единственото, което се цени са рейтингите, тук добрата фотография взе да застава на заден план и мисля, че е време всички да си го признаем!!!



Публикацията е редактирана (01-10-07 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Снежанка   
Дата:   01-10-07 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: ksuhorukov   
Дата:   01-10-07 23:35

Хайде и аз да си кажа нещо за снимката. Първо..да моя е. Правена е в Нощта на музеите и галериите - Пловдив. Защо я направих ли...хареса ми светлината с която бяха обляни две тераси обгърнати от лози. В действителност изглеждаще по същия начин, както е на снимката. Незнам защо го снимах..наистина. Просто сложих статива и за около 7-8 секудни се получи това. Наистина, няма преден план, няма централен обект от който да тръгнеш...има част от тераса и лоза с гроздове... и мека вечерна светлина. Какво е...незнам. Но въпреки всичко има нещо в тази снимка...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Снежанка   
Дата:   01-10-07 23:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Reshovski   
Дата:   01-10-07 23:44

Снежнке, хвана се на кукичката ми! Послендното го написах нарочно, и какво стана, обърна внимание точно на него, не на това че ти имаш снимка с мнооого обработка която ти е донесла рейтинга, не на това което може да направи тази снимка хубава, а точно на изречението за точките. Мисля че това вече доказва кое в подсъзнанието на авторите тук изпъква най-много. Вярвай ми аз съм един от най-големите превържаници на красивата фотография, за мен точките са изключително маловажни, единственото нещо което ме придържа към тях е правилото че трябва да имаш оределен брой за да можеш да пускаш повече снимки. Един път направя ли достатъчно за да си качвам спокойно, определно няма да цъкам отметката за оценяване на снимките ми. И не може да не се съгласиш с мене че напоследък нещо става с форума!


И понеже не искам да стават разногласия, нека да не нагнетяваме разговора, ами да се насочим към критиките за снимката и това как би станала по-хубава!



Публикацията е редактирана (01-10-07 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Снежанка   
Дата:   01-10-07 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Снежанка   
Дата:   01-10-07 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Reshovski   
Дата:   01-10-07 23:47

И понеже не искам да стават разногласия, нека да не нагнетяваме разговора, ами да се насочим към критиките за снимката и това как би станала по-хубава!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Снежанка   
Дата:   01-10-07 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Reshovski   
Дата:   01-10-07 23:50

Та мойте критики бяха насочени към това, че може малко да се намали цветноста и да се добави някакъв елемент, който да привлича вниманието. По горе споменах, че една котка добре монтирана на парапета, може да допренесе към нещо по-добро, но може и гълъб или нещо подобно!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: ksuhorukov   
Дата:   01-10-07 23:53

Е какъв гълъб в 12 часа посред нощ и къде точно ще стои тази котка...на парапета ли? Тя да не е врабче...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: Reshovski   
Дата:   01-10-07 23:55

Добре де, изказвам просто варианти за елемент който да хваща окото, не нужно да риагираш така, ако се сещаш за него по-подходящо сподели, ще го обсъдим! Нали това е целта на темата ти!?



Публикацията е редактирана (01-10-07 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: ksuhorukov   
Дата:   01-10-07 23:59

Божеее, кой се сърди :). Няма такова нещо. Просто аз не виждам какво и къде може да се сложи. Кадъра ми харесва може би заради гамата в която е... гроздето... абе.. я да си пукам аз пилетата и катериците и да не се занимавам с художествена фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: vnvas   
Дата:   02-10-07 01:01

Ами пич,сори че се намесвам - ама ако те кефи - кефи се.На мен ми харесва като цветове и игра на сенките.Иначе не бих търсил някаква мелодрама в тая снимка.То тогава дай въобще да не снимаме а да мислиме а?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: IRS   
Дата:   02-10-07 01:23

Автор: ksuhorukov
Дата: 01-10-07 23:53

Е какъв гълъб в 12 часа посред нощ и къде точно ще стои тази котка...на парапета ли? Тя да не е врабче...

Авторе, къде точно пише в колко часа е направена снимката. А и защо трябва да има толкова много обяснения - кога, къде, защо е снимано. Този, който ще я гледа няма представа от това дали е правена в 12 часа през нощта или привечер, да кажем. Ако котката, пилето или там каквото сте си решил, е поставено по начин, по който да не личи, че е колаж, защо не? Целта е, когато човек погледне снимката да остане с впечатлението, че на това нещо мястото му е точно там, т.е. било е там при заснимането. /Е, поне така казва преподавателя ми в курса по фотография, и мисля, че е прав [smile]./ Иначе на тази снимка определено и липсва нещо "живо". Дерзайте колега.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: miton   
Дата:   02-10-07 01:26

не става, на лента едва ли би потрошил пари да го щракнеш....[beer]

Опааа... късно прочетох точно заглавието на темата...аз не съм от тия

[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (02-10-07 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички разбиращи от фотография
Автор: andre   
Дата:   02-10-07 02:06

Все пак много приятен и топъл натюрморт! Става точно за картина на стената според мен. Харесва ми[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »