Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lowepro Compu Daypack
Автор: dieselboy   
Дата:   30-09-07 23:23

Харесах си тази раница, но няма къде да я пробвам, тъй като я нямат в наличност в София. Отделението за фототехника достатъчно голямо ли е да побере 350D с нахлузен 70-200 4/L или да търся друг модел? Искам удобна раница от която просто да извадя фотоапарата, да обърна сенника и да снимам.. Моделът ми харесва много, защото няма нужда да нося една чанта за ноутбук и отделна за фотоапарат. Друга алтернатива би била Lowepro CompuTrekker AW, но ми се струва твърде голяма и обемиста. Спомням си по едно време имаше една тема "Къде държите вашия 70-200", но така и не успях да я намеря.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: asahi   
Дата:   30-09-07 23:55

Добре е да пуснеш есин линк към мечтата си.
Това 70-200 не го ли сваляш понякога и къде ще държиш апарата с другия обектив?
Аз съм със Lowepro Slingshot 300AW и ако ти е широк гърба горещо ти я препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: ristis   
Дата:   01-10-07 10:09

asahi, тези Slingshot не те ли "душат" когато си се юрнал по някой баир - страпът им минава точно през гръдния кош? Аз също се чудя каква торба да избера, но по-скоро клоня към класическия тип с две презрамки. Освен това до сега не съм виждал туристическа раница тип Slingshot, което допълнително ме кара да се замисля за покупката й.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: XaMLeT   
Дата:   01-10-07 10:54

Купих си въпросанта раница преди 2-3 дена, пентакс К10Д се събира без проблем с китовия + остава място за още 4 обектива единият е Такумар 135мм + място за светкавица. Това е само в отделението на камерата отделно има доп. място + място за Лаптоп (уж пише до 17' ама неми се вярва, 15.4' се събира идеално)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: dieselboy   
Дата:   01-10-07 13:25

http://lowepro.com/Products/Backpacks/notebook_camera/CompuDaypack.aspx


XaMLeT а разделенията могат ли да се нагласят? т.е. фотоапаратът да се сложи хоризонтално, а не вертикално, както е покозано на офиц. сайт:

http://lowepro.com/images/products/large/Compu_Daypak_cutaway_LA_L.jpg



asahi на мен ми трябва разделение за ноутбук... в такъв случай не ми се мъкнат раница с фотоапарат + ноутбук на рамо.

А за ноутбуците - 15 цола ако е широкоекранен, иначе и 17" 4:3 се побира принципно... така е при почти всички чанти за ноутбук.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: alsash   
Дата:   01-10-07 14:05

имам я [smilie24] ....само не забравяй ЦИПА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: nnenov   
Дата:   01-10-07 14:21

аз съм със слингшот 300 и 70-200 = точно си пасват!

качвал съм я на повечето високи върха у нас и е много удобна! най-готиното е, че не се налага да свалиш раницата за да извадиш апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-07 14:47

отдавна се отказах да си нося лаптопа в раницата с техника.... (достатъчно скъп е да си има отделна)

но и сега бих си взел раница с отделение за лаптоп защото е ужасно добен
кеф ти за снимки А4 кеф ти за папка с документи



абе спам да става

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: neuromancer   
Дата:   01-10-07 16:01

значи за любителско снимане не виждам защо да мъкнеш лаптоп по време на снимки, само тежи и трябва да го мислиш. Аз имам КомпуТрекер, ама тя е за пренасяне по летищата, с нея по полето не е удобно.

Имам подобната раница без лаптоп отделение (Орион тракер май), 70-200 влиза вътре на апарата, обаче на тази заради лаптопа отделението за техника е по-малко, но мисля че пак ще влезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 16:19

http://www.caselogic.com/slr_computer_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=57080
Горещо препоръчвам тази раница, побира ноутбук 15.4", eos 350 с 4 различни обектива и всичко необходимо, има връзки за статив, вътрешното пространство се организира по лични нужди и мисла че спокойно може да събере еоса с 400 мм обектив без проблем.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 16:21

Можеш да я разгледаш в техномаркет европа.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: XaMLeT   
Дата:   01-10-07 16:22

По принцип тези отделения са с лепки и можеш да ги въртиш и местиш, но несъм сигурен дали ще успееш да ги нагласиш за хоризонтално положение на фотката, тъй-като двете големи прегради няма как да се захванат в такава позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 16:25

Те просо не седят в раницата ако не ти трябват там, фотката седи с обектиба надоло, има специална преграда с дупка за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: XaMLeT   
Дата:   01-10-07 16:39

единственото което намен неми харесва е това че няма връзки за статив. В това отношение Кеиз Лоджика предложен от alecks е по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: ivannn   
Дата:   02-10-07 11:10

Lowepro Compu Daypack и кейслоджика могат да бъдат сравнени в Кодака на Славейков - втората е като шита в час по трудово пред другата.

А някой да знае къде има lowepro compurover aw?
http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/notebook_camera/CompuRover_AW.aspx

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: volenE   
Дата:   02-10-07 17:10

Аз моята си я купих от Павилиона.
Вероятно само една са имали.
Много е удобна с изключение на това, че в определени моменти апарата трудно се вади, понеже се намира отдолу. Особено ако му е закачено някое по дълго стъкло.


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: etfilm   
Дата:   04-10-07 12:43

Проверете срещу пилоните на НДК. Там имат Daypack и Trekker със сигурност. Аз лично си купих последната от Павилиона, приятно ме изненада цената, която е по-ниска от B&H. След това, разбира се, я намерих още по-евтина в български сайтове за електронна търговия. Естествено, хубавото на магазина е, че можеш да я разгледаш. Лаптопът ми е с размери 27х33х3см и се побира идеално. Все още никъде не съм излизал с раницата, но съм впечатлен от отличното качество на изработката.


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Compu Daypack
Автор: dieselboy   
Дата:   19-10-07 14:40

Видях, рагледах и останах малко разочарован... но погледа ми се спря на Compurover AW... Във фотопавилиона струва 285 лв., на други места я видях за 271 лв, а в един български онлайн магазин я има и за 260 лв...

etfilm сподели кои са въпросните сайтове?

[beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »