Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет-обектив
Автор: sporasub   
Дата:   28-09-07 21:11

Здравейте! Искам широк обектив..
спрял съм се на сигма 10-20мм и канон 17-40л
сигмата е по евтина.. чудя дали си струва да ги потърся 2-ръка та да спестя някой лев [smile] [shtrak] [smilie11] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sauron69   
Дата:   28-09-07 21:23

ама те покриват съвсем различен рейндж, съвсем малко се застъпват, не мисля че могат пряко да се сравняват. [smilie7]
Иначе в България купуването на обективи 2-ра ръка е добра идея, в магазините цените са ужасни [smilie11] . Аз лично съм купувал и (да чукам на дърво) съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sporasub   
Дата:   28-09-07 21:27

Да.. малко се застъпват[smile] Интерсува ме ако на някой са му познати и двата да даде информация : рязкост; изкривявания; аберации[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sporasub   
Дата:   29-09-07 00:26

sauron69 : благодаря ти че все пак се включи...
Не разбирам много и нямам голям опит, но желание имам и то голямо!!! На всички други дето са подминали ей така въпроса ми също им благодаря[ezik] [ezik] [ezik] [ezik]
що ли да се занимавате с новаци нали сте се родили всички научени..[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-09-07 00:28

Токина 12-24 е истината.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: hash   
Дата:   29-09-07 00:33

имал съм 10-20. сега имам 17-40 (но на фул фрейм). правил съм сравнение там където се покриват и 17-40 има оптическо превъзходство по краищата на кадъра.

По принцип да снимаш с 10-20 не е лесно. много особен обектив е като всеки ултра широк. но за сметка на това може да създава и уникални кадри.
10-20 не е никак лош избор за ултра широк обектив, дори да има някой малко по-добър (и съответно по-скъп) [smilie24]

17-40 пък е перфектната капачка за камери с кроп 1.6. перфектно им пасва просто и няма как да те разочарова.

като цяло просто прецени кои фокусни дължини те интересуват точно.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sporasub   
Дата:   29-09-07 00:35

е-е-е раздвижихте се малко[smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sauron69   
Дата:   29-09-07 10:16

ами виж, ако не ти трябва нещо ултра широко (10-2- или 12-24) мисля че 17-40 ще ти е идеален и като широкоъгълен и по общ обектив. А и самият обектив е чудесен. За ултрашироките нека се изкажат хора които са ги ползвали, аз такъв нямам, засега [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: 2metraninja   
Дата:   29-09-07 10:24

Има и канонски 10-22, който според всички ревюта и хилядите снимки, които съм изгледал е доста по- добър от сигмата 10-20.
И мен ме тресе тоя избор, но май за себе си го реших в полза на 17-40. И евентуално 5Д[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: otvorenia   
Дата:   29-09-07 11:53

При кропа моя избор беше 10-22 за широкото.
Иначе 17-40 така и така си го имах и е по добър естествено от Сигмата а и от 17-50/2.8 Тамрон (които е отличен обектив за парите си )

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sauron69   
Дата:   29-09-07 14:42

Забележка- от всичките ултрашироки обективи за Канон само Сигма 12-24 става за ФФ, така че ако някой иска и 5-ка да не вземе да е прецака [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: mischoE510   
Дата:   29-09-07 22:42

здравейте,
какъв обектив за олимпус Е510 е подходящ за снимки на пеизажи? какво да си взема?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: Borislav   
Дата:   29-09-07 23:44

mischoE510,
То пейзажче може да се заснеме с доста различни обективи като мм.. Но тъй като общоприето е пейзажа да се свързва с нещо широко ето това можеш да ползваш, казват бил доста добър:
Zuiko Digital 11-22mm/2.8-3.5

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: sporasub   
Дата:   30-09-07 14:17

Благодаря за мненията[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smile] [smile] [smile] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-07 23:29

Вземай Сигмата. И Токина и Канон имат широки, и от десетките ревюта които изчетох и трите са доста добри.

Ако не си научен работник в НАСА, а фотограф, разликите в качествата не си струва да ги гледаш, достатъчно близки са.

Мислех да взема Токината, но тя е 12-24, а между 12 и 10мм разликата не е никак малка.

17-40 е Л обективче, ама далеч не е достатъчно широко за да ти пълни душата на кропка. И айде да не се залъгваме, повечето тук не снимаме на ФФ и никога няма да снимаме. В базара висят 5Д-та по месеци без никой да ги купи. Скъпи са за това което предлагат.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: apollo   
Дата:   30-09-07 23:53

Никога ли... преди няколко месеца се продаде тяло Nikon 1D за 400лв! А колко е струвал нов в началото на хилядолетието [smilie10]

5Д не ме вълнува но първа серия е друга работа... ще мине време и това ще стане [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: Dreamer   
Дата:   01-10-07 00:00

1. Тамрон 11-18мм (APS-C формат) около 1200 лева
2. Токина 12-24мм (обективът е съвместна разработкс с Пентакс- APS-C формат) около 950 лева
3. За Сигма 10-20 не си и помисляй

От 3-те обектива Тамрона е най-добре, Токината след него и сигмата е най-зле.

Ако все пак си решил да е Сигма по-добре Сигма 12-24 :)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: Canon   
Дата:   01-10-07 00:25

sporasub написа:

> Здравейте! Искам широк обектив..
> спрял съм се на сигма 10-20мм и канон 17-40л
> сигмата е по евтина.. чудя дали си струва да ги потърся 2-ръка
> та да спестя някой лев [smile] [shtrak] [smilie11] [shtrak]

при тази алтернатива почни с канон 17-40л
След това си допълвай под 17мм диапазона
За мен по-правилния избор е Цанон 17-55 / 2.8ИС, след това и Цанон 10-22
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: vladomatev   
Дата:   01-10-07 12:36

sporasub ..ако е за подводата, взимай по широкото и не го мисли! Категорично

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: peacemaker   
Дата:   01-10-07 18:44

По добре си купи 17-40[smilie24] ! Скъп - нескъп по-добър е!Да не говорим , 4е тялото се сменя по-лесно и по-4есто от обективите!Така 4е ако ги нямаш парите..поспести малко и си купи по-хубавия..."тоз лев дето ще го поспестиш", един ден ще ти излезе през носа....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет-обектив
Автор: borisyankov   
Дата:   01-10-07 21:14

peacemaker, не съм сигурен дори какво искаш да кажеш.

17мм е много по-малко от 10мм например. Това си е направо друг обектив. И наистина ли си сигурен че е по-добър? Какво значи по-добър? Ако 70-200мм 2.8 IS е по-добър него ли да си вземе?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »