Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пак за безплатното
Автор: e-mil   
Дата:   27-09-07 13:37

Случайно попаднах на нов сайт, а тъкмо и Елриша пусна тема, та значи е актуално.

Нов безплатен сайт за PR събития.
http://weekpr.com/


Към събитията са предвидили безплатно качване и безплатно сваляне на снимки. Е, във вестниците пише, че снимките са висококачествени, което не е вярно - най-малкото заради размера им.
Но условията за ползване, са единствено да се спомене източника. Доколкото разбирам е ориентиран към сътрудничество между ПР агенции, но така като гледам всеки може да се регистрира и да тегли.

Сайтът е толкова нов, че не е ясно дали е пуснат заради изборите. Иначе е забавен. Покрай традиционните недомислици като "сив текст на сив фон" има и странни реплики долу на първа страница (виж увеличено от линка):

http://img210.imageshack.us/img210/5953/weekprkl7.jpg



Не мисля, че с такъв сайт аматьорите биха изяли хляба на професионалистите. Нито в уеб-дизайна нито във фотографията. Ако клиентът е сериозен, пак ще се обърне към агенцията за да купи качествено копие.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: bobo21   
Дата:   27-09-07 14:06

Понеже в другата тема се изсипа потоп от мнения ще се изкажа тук.

Използването на професионални или непрофесионални услуги е въпрос на самооценка на използващия ги.

Никога непрофесионалните услуги няма да могат да бъдат конкурент на професионалните. Причината е, че ако непрофесионалните са с достатъчно високо качество те преосто престават да бъдат непрофесионални и само луд би ги подарявал.

Аз работя в друг бранш, но със сигурност твърдя, че всеки клиент заслужава услугите, които ползва и компромисите с качеството им никога не остават скрити.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-07 14:12

Никога непрофесионалните услуги няма да могат да бъдат конкурент на професионалните. Причината е, че ако непрофесионалните са с достатъчно високо качество те преосто престават да бъдат непрофесионални и само луд би ги подарявал.

Ами това предполага един висок критерий за качество от страна на клиента, което в БГ условията абсолютно не е реално.

В условията на ниски изисквания, на ниски критерии - непрофесионалните безплатни услуги си се котират много високо сред нашенските предприемачи, защото те не могат да отличат зърно от плява и естествено избират безплатната плява.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: e-mil   
Дата:   27-09-07 14:26

bobi21
Няма лошо в потопа. Тя Елриша може да плува [smile]

n1x0n
Ами то пак е въпрос на пазарни условия. Всички професии са засегнати, просто защото пазарът е малък. Ето, примерът със сайтовете - все още тук може да се направи много добър сайт за 1200-1500 евро, който в Западна Европа ще струва не по-малко от 4-5 хиляди.

Не е само до нашенските предприемачи като клиенти. Причината са предприемачите, които работят на ниска цена и оттам клиентът си казва: "Ами аз за същото качество ще си купя апарат и сам ще си снимкам".

Просто условията за бизнес тук, предполагат голям процент аматьори, които другаде биха работили само в периферията на бранша.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: Cristinel   
Дата:   27-09-07 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: Cristinel   
Дата:   27-09-07 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: asahi   
Дата:   27-09-07 16:17

Целта на този сайт е от безплатен да стане платен или да е медия за някакви реклами.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: ya_rayah   
Дата:   28-09-07 11:11

Всичко е въпрос на жизнен стандарт. Докато стандарта в родината е на това ниво, парите ще са малко а любителите - повече. И то във всяка една сфера на икономиката и живота. Ето, аз например съм любител-гинеколог, докато разни професионални гинеколози се изявяват като рок звезди.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за безплатното
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   28-09-07 11:15

35-то постановление на партията [smilie7]

Както пееше НЛО през време на социализЪма:

Лекарите карат кооптаксита
биолози ни поправят печките
синоптици мият ни колите
а физици в цирка решат мечките

бизнес, бизнес, ширпотреба
диплома не трябва братко
за да си живееш днеска сладко
занаята хващай братко. [smilie7]

Та ко се промени?

Спомням си, че като стажант-репортер много ми се зарадваха някои колеги при соца.
Слиза и врътка подвижната табела - кооптакси, и врътка - повече се изкарваше от хонорари.
А аз покривах събитията [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »