Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Бихте ли се доверили...?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 12:20

Бихте ли се доверили на фотограф професионалист, които го е страх че фотограф аматьор ще му вземе хляба?

Подвъпрос: Смятате ли че таксиметровите шофьори които возят на 1,50 лв/км ги е яд на останалите таксиметрови шофьори които возят на 0,55 лв/км?
(четиво за затрудняващи се да дадат отговор - http://yovko.net/?p=1268
)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 12:20

НЕ, категорично НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: hash   
Дата:   27-09-07 12:23

didesignbg [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-07 12:24

Защо така категорично де Владо? [smile]

Може човека да си е много кадърен, но просто да го е страх ей така, без особена причина. Кви ли не паранои ходят по хората...

Страх е едно, а некадърност - друго!

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 12:27

тъпа тема, пусната заради едното заяждане [cool] [smilie7] със сигурност на аматьор няма да се доверя аз лично, след като съм видял как се справят някои профита [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: pomstar   
Дата:   27-09-07 12:28

Параноята е лош съветник и не се лекува.
От друга страна, както е казал Кобейн, "Just because you're paranod doesn't mean they are not after you"
[smilie18]

--------------------
When in danger, or in doubt, run in circles, scream and shout.


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: teddie007   
Дата:   27-09-07 12:32

от профи до профи има разлика-тва като оня виц:" като знам какъв инженер съм че ме е страх да отида на лекар..."
Естествено е като ще плащаш на професионалист да си убеден в способностите му, щото познавам аматьори които се справят по-добре от тях.Та по темата-аз не бих се доверила...

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-07 12:34

Параноята може да е лош съветник,ама може да е добър стимул за старание...

Продължавам да не виждам връзката между страха от конкуренция и професионализма. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 12:39

Какъв про е ако се параноясва ....няма подход ...страх го ..аз ли да му помогна де се докаже ? Кажи ми ? Мисля че трябва първо сам да си помогне ..да ми ПРОДАДЕ продукт в който той вярва !

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: teddie007   
Дата:   27-09-07 12:43

никсъне -
Ако няма конкуренция защо да ставам по-добър професионалист?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   27-09-07 12:43

По начина на задаване на въпроса виждам, че се има илюзорна представа за проблема.

Фотографа-професионалист все още работи в институт, учреждение, редакция на постоянен договор....все места, за които доколкото знам все още се иска специализирано образование като цедка, освен останалото.
В много от въпросните учреждения квалификацията и обучението продължават до такава степен, че се автоигнорира всякаква възможна конкуренция от друг професионалист, но с по-малък стаж.[smilie7]

Фотографа на свободна практика е от друга мая, затова му предстои да се самодоказва всред такива като него.
Фотографа-професионалист у нас, минал на свободна практика обикновено се занимава с масови минилабски фотоуслуги и печели от обикновените хора, а не от естети.
Такива са моите наблюдения.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: vladomatev   
Дата:   27-09-07 12:47

Mobby_Dick така да, и кво? Май намекваш че клиентите са виновни ? Трябва всички клиенти да са специални така ли ?



Публикацията е редактирана (27-09-07 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-07 12:51

Имах предвид, че въпроса е лошо зададен, защото прави абсурдна фиксирана връзка между страх и способности.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   27-09-07 12:52

Ако разширя наблюденията си и ги споделя, ще кажа, че познавам ПРЕКРАСНИ фотографи-професионалисти, зарязали занаята и превърнали мястото в центъра в магазин или бутик, или отдали го под наем.
Цената го определя! Нищо, че те могат. Няма достоини клиенти, на които да им е притрябвало тяхното можене вече.[smilie2]

Ако разширя наблюденията си из други сфери на живота и ги споделя ще кажа, че докторите (говоря за големи светила) не им харесва конкуренцията от разни екстрасенси. (дали по финансови или етични причини незнам).
Ако, че са големи специалисти....когато отчаяният или заблуден човек отиде при някои, които няма да му помогне, там си и остави парите....а после доиде пак да чука на вратата на доктора, може би с усложнения.
От друга страна лично съм наблюдавал как доказаният лечител Ванга гони разни други екстрасенси, или праща част от клиентите си при дипломирани доктори, които не и вярват.

Та великите професионалисти е добре да си спестят някои велики, но лицемерни приказки [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: elrisha   
Дата:   27-09-07 12:55

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
важното е,че все още успявам да предизвикам такава емоции и съм супер доволна![smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: navy   
Дата:   27-09-07 12:56

И ти си като мене [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   27-09-07 12:57

Народа е стадо!
Лесно се лъже!
А сегашното време е триумф на лъжата и рекламата!
Вече в нея се инвестират основно средствата, а не в услугата!
Вече куцо и сакато първо се стреми да те излъже, че е в занаята отпреди турците да доидат насам, че пие бира дето е варена още преди пайсии да напише историята си,....достолепие и давност, а всъщност е вчерашен пикльо (без времеви увеличения - в буквалният сми).
Всяка реклама по ТВ започва с това приписване на история със задна дата.
С лъжа [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: navy   
Дата:   27-09-07 12:58

няма лошо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 12:59

Mobby_Dick аз не виждам проблем, още повече илюзорна представа.
Попитах простичък въпрос, нямащ нищо общо с професионализъм или с дълбоки анализи на фотографския пазар.
Ти като човек с познания в областа би ли се доверил на такъв фотограф. И понеже те възприемам като професионален фотограф бих те попитал страх ли те е че аматьорите ти ще ти изядат хляба?

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: asenr   
Дата:   27-09-07 13:07

А бихте ли се доверили... на лекар хипохондрик [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   27-09-07 13:11

didesignbg
Да, изпитвам такива опасения, въпреки че там където съм уж трябва да е безкрайно трудно за аматьор, дори невъзможно [smilie18]
Но аз живея в страната на неограничените възможности на ограничени хора.
Много пъти съм писал за това
Страната, дето никога не знаеш утре какъв циклон ще задуха. Където връзкарството и корупцията още триумфират!
Много пъти съм споделял как след уволнението ми от казармата времето се беше променило.....демокрацията и стагнацията бяха обхванали страната, и кибрит нямаше. Всички свободни места за фотограф в БТА, Соф.прес, медии , вестници, институти, ТВ бяха наблъскани с хора, КОИТО НЕ САМО ОБРАЗОВАНИЕ НЯМАХА ЗА ЦЕЛТА, А И ХАЛ-ХАБЕР ПОЗНАНИЯ. Имаше места пък където са ги съкратили, и директно ме отпращаха.
А аз бях с пълно отличие диплома, стаж, специализации. Абсолютно никои не се интересуваше от това. Просто не се работеше, нито имаше обратна връзка или контрол. А сега има ли го, че да не се опасявам!?


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 13:17

Имах предвид, че въпроса е лошо зададен, защото прави абсурдна фиксирана връзка между страх и способности.
n1x0n въпроса не цели анализ на способности и/или професионализъм. Въпроса иска да покаже евентуалния ефект на едно такова признание върху клиента. Все пак мисля един фотограф, трябва да е много повече от професионалист в снимането за да успее, и да мисли какво казва, показва, внушава.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-07 13:25

Ако говорим за фотограф, който открито споделя с произволен клиент страха си от конкуренцията - не, абсолютно не бих го наел.

Първо, защото е мрънкало. Второ, защото си позволява открита проява на несигурност, което не е добър признак. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 13:26

Mobby_Dick а показваш ли това на клиентите си? Желаеш ли те да те възприемат като едно голямо мрънкащо дете което го е страх че малкото съседче ще го набие и ще му вземе играчката?
В момента пазара на снимки е глобален и никои никого не спира. Като купувам сток ни най-малко не ме интересува дали са правени в САЩ или Афганистан искам да вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли се доверили...?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 13:28

n1x0n, аз точно това съм и попитал (съжалявам ако не си е проличало). Виж че като застанеш от страната на клиента и ти мислиш като Владо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »