Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Конкурса на Вивател...!?
Автор: overflow   
Дата:   16-09-07 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: dau   
Дата:   16-09-07 22:02

няма нито една тема... дайте още [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: aura   
Дата:   16-09-07 22:09

Мислех и аз да отворя подобна тема. Ако е като първия конкурс, няма смисъл човек да участва. Изборът в първия етап на снимките , които да достигнат до журито, беше пълна измама, достъпна за хакери, способни да генерират гласове за секунди. Така напълно лишени от смисъл, качество и композиция кадри се добраха до финалното класиране, докато много добри работи останаха почти незабелязани. Тогава писах гневни възражения до самите организатори и няколко медии, но...глас в пустиня. Единствената положителна промяна този път е изискването за размера на публикациите, което ще ограничи поне участието на снимки, правени с мобилни телефони. Но гласуването си остава на същия принцип[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: ogimag   
Дата:   16-09-07 22:14

aura- не съм съгласен! Ако не се лъжа снимките ще бъдат за календар и не допускам, че Вивател би сложил в календара каква да е снимка. Това е поне е моята логика. Лично аз не бих се пробвал. С тези изисквания за резолюция. А и не мисля, че имам кой знае какви фотки. Ама това е друга бира [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: marchello   
Дата:   16-09-07 22:16

вивател е инсталирала юзери във ФФ с цел PR [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: jorostam   
Дата:   16-09-07 22:40

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=679635&t=679635&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: nutty   
Дата:   17-09-07 01:53

Гледам, че тази тема доста се обсъжда. За да не си играя да пиша наново и за да не ви пращам към други теми, ето моите наблюдения над техните конкурси, за които писах и в една от другите теми:
Същите направиха един подобен конкурс по-рано тази година, или миналата...не помня вече. Беше за някакви си ваучери. Тогава много подробно се запознах с условията докато снимките се качваха, защото очаквах някаква долна шашма. Докато още се събираха снимки за конкурса в правилата пишеше, че всеки има право да гласува веднъж от интернет или с SMS, като от един абонат ще се взима предвид само първия изпратен SMS и изпращането на повече няма увеличава броя на гласовете. Точно в деня, в който започна гласуването, на сайта качиха нови правила, в които всичко беше същото, с изключение на това, че в новите пишеше, че всеки абонат има право да праща колкото иска SMS и всеки се брои за глас. Подозирам, че малко хора са забелязали това разминаване в старите и нови правила, но предполагам, че се досещате какво безумно надцакване беше при новите. Повярвайте ми, не се избират добри кадри (не претендирам, че моите са били такива), избират се (на това място има ТИИИТ) на хората, които си плащат. Повече не бих се вързала на тая измама, която явно е доходоносна, защото са направили нов конкурс и са увеличили наградите [smilie23]
В общи линии, напълно се съгласявам с aura


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: Canon   
Дата:   17-09-07 02:10

nutty
С други думи, схемата е ясна:
Вивател НЕ дава награди, а преразпределя парите от SMS гласуванията като награден фонд + остатъчна печалба + снимки за календар. Отделно си прави и интернет реклама

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: athom   
Дата:   17-09-07 02:21

отделно прави хората на маймуни

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: dampkrinG   
Дата:   17-09-07 02:41

vivatel [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: Canon   
Дата:   17-09-07 02:55

Да махнат интернет и SMS гласуванията - където е измамата - все пак имат 10 човека жури
То егати подигравката, тия 10 човека ще оценяват 24 снимки [smilie23] по 50-то бална система (журирането се заплаща н журьорите)
а бунаците да отбират от 3000-5000 снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: asahi   
Дата:   17-09-07 08:48

Как да ги махнат? Трябва да се цъка по банерите, СМС-ите и те са платени.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: aura   
Дата:   17-09-07 08:57

Огимаг, имам предвид гласуването. Нути много точно е обяснила системата, аз също забелязах промяната в правилата. Но съм убедена, че ставаше не само със СМС-и, а и със специален софтуер за генериране на гласове, както писах по-горе. Дори съжалих журито, че просто нямаше какво да отсее сред плявата. Канон, наистина си е чиста подигравка с хората!
Жоро, след това видях и другата тема:)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: Canon   
Дата:   17-09-07 10:53

Формулировките в регламента са правени от юридически добре подкован човек. Схемата на журиране също е "вързване на гащите" - каквото и да се отличи, интернет гласуването (масовия вкус) го е селектирал.
Интересно защо на етап интернет оценка не са дефинирани никакви ясни интиизмамни правила, а 10-членното жури ще се мъчи по 50 бална система.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурса на Вивател...!?
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-07 11:42

Vivatel [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »