Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 В кой от българските фотомагазини...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-09-07 19:24

(или Метро, Технополис, Техномаркет)... един чужденец може да купи ДСЛР и да си вземе ДДС на излизане от страната? Трябва ли търговецът да е регистриран някъде или няма значение? Знам че тук четат и пишат представители от повечето магазини, някой може ли да каже? Освен това ще има ли международна гаранция или само за България? Имам смътни спомени че преди време ако си купиш Канон от Канон Бг, гаранцията ти важи само в Бг.

Питам, защото ще ми идват гости от извън ЕС и може да направим оборот на някой магазин, ако хватката не става ще се купува от зап. европа

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: cicomanco   
Дата:   12-09-07 19:30

гаранцията вече е европейска.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-09-07 19:35

благодаря, ама и това не върши работа, става въпрос за извън Европа. Във Франция питах и казаха че ще важи в цял свят, може и да са ме излъгали де

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: chukov   
Дата:   12-09-07 19:41

Ако някой отговори на въпросите да каже и откъде конкретно чужденецът ще си вземе ДДС-то обратно излизайки от страната?

От летището ли, от гарата ли?

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-09-07 19:46

по принцип стават на летището тия неща, или на ГКПП, сега на новото летище не знам дали има гише.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: 3DFEN   
Дата:   12-09-07 19:51

По принцип, чужденецът за да си вземе ДДС то,
Не трябва да е гражданин на Европейския съюз.
Ако е гражданин на съюза не може да си го вземе обратно.
ДДС се взима от някои от граничните пунктове, но за кои точно трябва да се пита.
ДДС не се взима веднага при излизане. (поне така беше в Австрия) На излизане от страната ти поодпечатват фактурата на граничния пункт и паспорта, че наисъина си излязъл и то извън Съюза. При следващо влизане в страната в определен срок до 30 или 90 дни ти изплащат ДДС то, като се проверява по паспорта, че наистна си излязъл и после пак влязъл.
Така беше за Австрия щото там съм теглил.
А за европейска България - по добре забрави.
Поне за сега де.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: 3DFEN   
Дата:   12-09-07 19:56

Един Друг пример. Още не бяхме в съюза. На летището във фришопа си купуваам стока, пред мен един германец и той се наредил с надежда, че ще му е по евтино уискито (това става в Амстердам) Продавачката му казва, че е гражданин на Съюза и стоката му се продава с всички данъци и такси.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: royal   
Дата:   12-09-07 20:22

тия гости от Афганистан ли са ? щото ако са от някоя "бяла" държава не намирам за уместно да пазаруват от БГ фототехника.
4ужденец да си купи фототехника от БГ е като южноамериканец да си купува банани от БГ за в къщи[smilie5]
neuromancer ...ако си уважаваш гостите не ги набутвай в ръЦицките ал4ните местни прекупва4и на фототехника ... наре4ени "официални вносители"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой от българските фотомагазини...
Автор: bouncer   
Дата:   12-09-07 21:13

http://www.cashback.bg/bg/retail.htm



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »