Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 за фокуса и фикуса...... тая тема изпросте
Автор: murphy   
Дата:   09-09-07 11:33

Чета си аз темичките из форума, за еди какъв си обектив на еди каква си бленда.
Гледам примерни снимки - едни такива мазни...арт!
И си мисля как ли стои въпроса с бокетата при големите фотографи.
Отварям "Фотографията на ХХ век"...тц
Отварям "Тhe tao of photography"...тц
Сигурно са нямали такива обективи [smile]
Стигам до извода, че да използваш постоянно този метод на снимане с толкова плитка дълбочина на рязкост е доста удобно.
Решава някои композиционни проблеми. Какво ще се притеснявам за фона - той ще е размазан така или иначе! Проблема с излишните елементи във фона е решен форевър!
Аз лично харесвам портретни снимки. За мен няма обаче нещо по нелогично и странно от това, очите на модела да са изобразени рязко, а ушите и носа не! Или главата е на фокус, а тялото - не!
Та така си мисля аз!
Вие как мислите?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-09-07 12:28

murphy написа:
> Вие как мислите?[beer]

Ами аз лично мисля че е въпрос на вкус [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   09-09-07 12:31

Мърфи, аз това нещо го коментирах преди известно време в една тема...
Също така държа да отбележа, че темата ти е грешно озаглавена. Бокето е характер на дефокуса, а ти говориш за количеството дефокус...

Твърде размазаните кадри са временно явление в живота на един фотограф. Нещо, което е различно от нашето око и някакси впечатлява. Също така изтъква дадени способности и притежание на редки обективи...

С времето самия фотограф осъзнава, че колкото и да го кефи плиткия фокус, мнозинството, особено тези ПРЕД обектива - не го харесват. Всичко трябва да е умерено. Най добрите фотографи като гледам кадри из нет-а в един почти завършен етап от развитието си вече снимат на нормални бленди [smilie7]



Публикацията е редактирана (09-09-07 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Brummaker   
Дата:   09-09-07 12:32

казва се : "Самоцелно снимане" [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: carl_cox   
Дата:   09-09-07 12:35

Brummaker - ако вече ти е писнало 5Д-то и онзи мазалник 85/1,2 - хвърли ми ги насам [smilie5]

аз не съм дорасъл толкова и бих се порадвал на комплекта [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Brummaker   
Дата:   09-09-07 12:39

Кокс,
в интерес на истината, тук си се веселим само - затова и много се радвам на този израз : "самоцелно снимане"[smilie18] - то, представи си че снимаш без да е целно [smilie18] [smilie18]
Но скоро снимах по работа едни неща и там действително на 5.6 ми стоеше най-добре, абе ... просто си имаш инструмент, това е [smilie24]
Но не е все едно да имаш инстручент на 5.6 и светлосилен, който да затвориш до 5.6 [smile]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   09-09-07 12:40

Дано да не ти омръзне скоро [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Георги   
Дата:   09-09-07 13:05

да им се чудиш на тъпите японци дето си купуват ноктове 35/1.2, ноктилуксове 50/1

зако ли се харчат толкова?

пък и снимките им едни мааазниии, за нищо не стават.


хубава тема. хумора ни липсва в тоя форум, за сметка на караниците и налагането на вкус, които са в повече.

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   09-09-07 13:18

Хора всякакви [smilie18]

Я вих най-харесваните кадри тооолкова мазни ли са [smilie18]
А иначе тъпите японци никой не им пречи да си се кефят на каквото си искат.

Ти що не си купиш един нокт? Друг няма да има като тебе [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Георги   
Дата:   09-09-07 13:50

ми аз мога да си купя и друг обектив, който нямаш, не е обезателно да е нокт-а [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   09-09-07 13:56

Аз не държа да имам какъвто и да било обектив [smilie7]
Това обективите не са нещо недостъпно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 16:27

Като гледам и никон го могат и то никак зле тва с бокетата [smilie24]
Просто явно никонаджии не са такива пристрастени и си снимат картинки, както вика муу, не толкова мазни, явно по прагматично гледат на арт-а и си вършат работата без да го вземат на сърце...

Малиии, дайте ми 2-3 хубави никора и глей как ще разлая кучетата [smilie18]


http://vista-vision.net/photos/d200.jpg



Мартинооооов [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   12-09-07 16:41

murphy
До правилни изводи си стигнал.
Можеше да си спестиш ровенето по книги, ако беше успял да изчетеш всички такива теми тук.
Казвал съм го това за ДОФ -а и има ли той почва у нас, ама само 100-ина пъти [smilie5]
Иначе аз , като неголям фотограф, обичам да си го използвам в гъчканицата и претрупаницата на улицата ама без да го правя самоцел или да кича коча с кич и дрънкулки [smilie18] [smilie21]

Иначе този въпрос има корен тук по чисто личностно патологични причини, а не поради някакви обективистични потребности [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: seddensky   
Дата:   12-09-07 16:43

мацаници некви[smilie21]

http://photo-zona.net/images/user24676/album5391/preview/1189604531_fjip8285_bo1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   12-09-07 16:58

Това бокето е като ракията.
Като се пристрасти некои, и хич не обръща внимание на главния обект а гледа в калейдоскопа кво боке се реди.
И после що бият сватбарските фотографи [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: zizomir   
Дата:   12-09-07 17:05

и на мен ич не ми харесва мацаницата, но реших да тествам Хелиоса на 2ф не съм доволен никак....

http://img103.imageshack.us/img103/1492/bokehkb8.jpg



http://img183.imageshack.us/img183/4453/sashkaautostopco1.jpg



http://imgcash3.imageshack.us/Himg120/scaled.php?server=120&filename=sashkaki7.jpg&xsize=640&ysize=4


http://img394.imageshack.us/img394/7053/bokehkidtc0.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 17:07

Не е така...

Бокето е важно ДОПЪЛНЕНИЕ към снимката, което е необходимо да бъде правилно БАЛАНСИРАНО.

Ако бокето е грозно, дразнещо или го няма - общото впечатление от кадъра не е същото.

Затова човек е добре да овладее тази тънкост във фотографията, защото бокето не е САМО функция на обектива, а е и способността да го виждаш и намираш.
След като се овладее вече идва момента, който много хора като гледам са го прескочили.

А това е нормалната самопреценка за баланс [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-09-07 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: ejko   
Дата:   12-09-07 17:16

ето виж този тип. не че много го обичам но няма бокета-мокета, а портретите са мацани..., а не ее като да не се котира и да не прави кинти май:)))
http://www.marktucker.com/07faces/index.html




Публикацията е редактирана (12-09-07 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 17:21

Как да няма боке бе [smilie18]
Има, човека снима с тилт-шифт обектив, просто умее да затваря блендата за да стане кадъра кадър [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: tonevjr   
Дата:   12-09-07 17:23

ежко[smilie24] ,утре вадя статива и отивам на площада![smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: ejko   
Дата:   12-09-07 17:26

ако искаш да не ме разбереш, винаги можеш... и винаги може да си пунктоален относно думите, морски. Идеята ми, че не е спазена сентенциата съдържаща се в темата:
" Стигам до извода, че да използваш постоянно този метод на снимане с толкова плитка дълбочина на рязкост е доста удобно.
Решава някои композиционни проблеми. Какво ще се притеснявам за фона - той ще е размазан така или иначе! Проблема с излишните елементи във фона е решен форевър!
Аз лично харесвам портретни снимки. За мен няма обаче нещо по нелогично и странно от това, очите на модела да са изобразени рязко, а ушите и носа не!"
Гледаи сега каквио ме караш да обяснявам глупости:(

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: ejko   
Дата:   12-09-07 17:29

"За мен няма обаче нещо по нелогично и странно от това, очите на модела да са изобразени рязко, а ушите и носа не!"
Марк комерсиалиста явно не е на това мнение. А щом комерсиален тип като него не е значи мисли, че голяма част от съвремените фотографи и щракачи също!

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 17:32

Едно нещо се прави на фокус, ако има какво да му се гледа [smilie7]
Демек тезата: Снимам само на отворена. - не върви [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   12-09-07 17:33

С бума на микроформатните диги-сапунерки (а оттам и на мас-фотографите) се наблюдава явлението тотална яснота на всичко в снимката.
От друга страна времето ни е такова, че накъдето и да се обърнеш, всичко е претрупано с вещи, хора или боклуци.
Този пик на излишество на информация доведе до другата крайност. Някои откриха ДЕФОКУСА (нормално е да го наричат с галеното име Боке, нищо, че друго значи).
Подобно на всяко новооткривателство, то се изживява бавно и щастливо....е, и париразсипливо. Та как няма да се отстоява!? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за бокетата......
Автор: luxor   
Дата:   12-09-07 17:34

човече, мърфи, в какво се забърка! [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-09-07 17:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »