Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: djokando   
Дата:   15-09-24 12:52


Колеги , днес за първи път опитах да разпечатам снимка от телефона си iphone 12 pro max на Принтера ми ( brother T510 W ) ... резултата обаче хич не ми хареса :) Снимките стават много тъмни , а цветовете са трагични ... лицата направо червенеят ????????????

В случая снимките не бяха редактирани , но дори с лека обработка от телефона резултата е далеч от този който реално виждам на телефона си

Та въпроса ми е ... Има ли някакви по специфични настройки които да направя за да се получат по-реални цветове ? Да ги прекарам през ФШ или ЛР ? ... Ако имате съвети казвайте :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: asahi   
Дата:   15-09-24 15:09

Ако някой не се погрижи за цвета той става някакъв случаен. Затова файлът трябва да бъде подготвен за печат към съответното устройство. Фотошоп дава максимално много възможности за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: djokando   
Дата:   15-09-24 16:07

Някакви бързи базови настройки за това във ФШ ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: Gecata   
Дата:   15-09-24 17:59

Пробвай по метода "Проба-Грешка" ,така на изуст и дистанционно без да имаме информация за принтер, настройки на принтера, заложени цветни профили в снимката и принтера си е изстрел в тъмното [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   15-09-24 19:13

Gecata написа:

> Пробвай по метода "Проба-Грешка" ,така на изуст и дистанционно без да имаме информация за принтер, настройки на принтера, заложени
> цветни профили в снимката и принтера си е изстрел в тъмното [smilie7]

И да започне от профилите най-напред - трябва да са правилните и за телефона, и за компютъра, и за принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: asahi   
Дата:   15-09-24 19:41

Color Management for dummies - short version
Някой вече не е ли написал тази книжка? Гледам, че в Ютюб някои гуровци обясняват всичко за 27 минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: quazimodo   
Дата:   15-09-24 20:04

Не са бързи и не са базови [smilie18] File - Print - More options - Color menagement - Color Handling (там в прозорчето поставяш Printer Menages Colors) Надолу оставяш по подразбиране.Пробвай и пиши пак.


Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: quazimodo   
Дата:   15-09-24 20:49

asahi написа:

> Color Management for dummies - short version
> Някой вече не е ли написал тази
> книжка? Гледам, че в Ютюб някои
> гуровци обясняват всичко за 27
> минути.

Много са 27 минути. Има и за 15. Аз го обяснявам с един ред писане [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: stukloplast   
Дата:   15-09-24 21:16

Без да разбирам нищо от печат, опитът ми говори, че проблема е в принтера. 2 книги съм печатал в синтезиса, от най различни телефони - цветове и све си е както на телефон/компютър. Само втория път качеството бяха оакали, ама се коригираха. В квартално фото, същите снимки са като за тоалетна хартия. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: ss_sgp   
Дата:   15-09-24 23:21

Точно така, обикновено каквато и програма да ползваш процесът е автоматизиран и драйверът обръща в цветното пространство на принтера.
Ако още в началото нещата 'не потръгнат' надеждата за добър резултат е малка.
Има значение и снимката какви тоналности има - мн ярки и наситени цветове не се възпроизвеждат в/у хартия от обикновените принтери. Но не мисля, че очакванията на автора са толкова високи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви настройки ми трябват за печат от Айфон
Автор: asahi   
Дата:   16-09-24 09:27

Горното се случва когато в устройството има инсталиран фирмен драйвер за съответния принтер. Ако печатът се осъществява през универсален драйвер, който поддържа само базови настройки, не очаквайте нещо зашеметяващо.

От Брадър са измислили това приложение, което управлява печата от iOS device на техни принтери. В беглия преглед на описанието не открих опции за управление на цвета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »