Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Висок клас телефон
Автор: smilen_k   
Дата:   28-08-24 21:52

Здравейте, моля за съвет относно закупуването на висок клас телефон. Реших и аз малко да се поглезя, и съм се спрял на Huawei Pura 70 ultra, но доста неща ме притесняват, процесора, липсата на официални гугъл услуги, липсата на 5G и др. Иначе много го хвалят относно камерата. Моя въпрос е заслужава ли си или предложете някой друг модел като алтернатива. Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: guciguci   
Дата:   28-08-24 23:35

Симо,аз ползвам алтернативата - Xiaomi 14 Utra. Мога много да ти говоря за него. Ако искаш звънни ми утре. Иначе за Хуауеиа съм чувал доста лоши неща. Освен всичко друго,ще си лишен от Гугъл апликациите,с които евентуално може да си свикнал до сега,ако не си бил с Хуауей. Ако пък случайно решиш да вземе[ Xioami 14 Ultra,сега в базара в GSM секцията един колега продава чисто нов,запечатан със смарт часовник за супер цена. Ако нямах същия,бих си го взел



Публикацията е редактирана (28-08-24 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: lamerko   
Дата:   28-08-24 23:41

Ами липсата на 5G е плюс. Процесора малко пострада заради санкциите и бяха принудени да го държат до някакво осреднено равнище, за да могат да го продават извън Китай, но сам трябва да прецениш дали ти трябва най-мощния процесор и за какво точно. Имай предвид, че върховите модели страдат редовно прегряване, дори и да не ползваш нещо тежко - понякога някое "любимо" приложение решава да го опържи :)

С липсата на услугите е гадно, но уж засега решенията работели чудесно. И аз се замислям.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Vinsent   
Дата:   29-08-24 08:15

Имам Xiaomi Redmi 13 pro 5G две сим карти, 256 GB, доволен съм.


Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-24 09:35

А защо не Samsung Galaxy S24 Ultra?

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Synthy   
Дата:   29-08-24 09:53

OPPO Find X която е актуалната версия, OnePlus 12 (май това е последното). Все хубаво снимат, Xiaomi 14, както казаха.
Ако искам хубава камера аз лично бих стоял (както и правя) далеч от Самсунг.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: ombre   
Дата:   29-08-24 09:56

Без да съм има въпросния модел от темата, съм ползвал тази марка (преди ограниченията) и бях доволен. Поне от рекламите това е телефона при който обектива излиза напред когато се зумва и имитира усещането за фотоапарат тип сапунерка. Ксиомито за което се говори е с 1 инч сензор, за хуавея не знам не съм чел. Наистина зависи за какво ще се ползва и алтернативата на Гугъл дали ще ви върши работа. Аз лично не бих го купил, просто защото работя с приложене (я),които ги има само в маркета на андроида , но чисто като телефон и камера може би са си супер. най добре е да се чете и на място да се пробва, тъй-като вие ще го плащате и ползвате,а мненията винаги ще са различни. Успех с покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: guciguci   
Дата:   29-08-24 10:10

Само не Samsung Galaxy S24 Ultra. Никаква камера няма да получиш. Просто телефон

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-24 10:26

guciguci Хората по тестове за сравнения пишат, че и двата телефона имат страхотни камери. гледам и директни сравнения на снимки и трудно бих определил кое ми харесва повече.

Но явно щом ти казваш, камерата на самсунга е никаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: guciguci   
Дата:   29-08-24 10:43

Все още имам и Samsung Galaxy S23 Ultra. Неговата камера е същата. Прешарпени ,изкуствени снимки. Изкуствено макро. Ако имаш тези модели,ще разбереш за какво става дума. Ревютата не ги гледай. Човекът се е насочил към едно инчови модели. Правилна стъпка.



Публикацията е редактирана (29-08-24 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-24 11:02

guciguci Жена ми има s23 и снимките са страхотни! Доста по-готини от на моя Самсунг Ноут 20.

Защо да не гледам ревюта и стравнения директно на двата телефона при снимани еднакви сюжети? Не е ли това най-доброто сравнение?
От тези сравнения в някои ситуации по-скоро на Ксиаомито са му супер прешарпени снимките.

Не искам да те нападам лично, но не знам защо ти изобщо говориш за прешарпено, а имаш подобна снимка в профила си и то с такава страхотна техника. Ако това ти е еталон за качествена снимка...разбирам защо ти харесва картинката на Ксиаомито.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2024-08/1723008702_dsc01911.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: guciguci   
Дата:   29-08-24 11:21

На лични нападки няма да отговарям

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-24 11:35

Не са лични нападки. Това е пример как личният вкус води до предпочитания към определен тип визия.
Да не гледаме сравнения. Самсунгът за нищо не става. Точка.
Нека видим кой прави такова заключение и какъв му е еталона за качествено изображение. Нали?

Директно сравнение

Аз от показание примери в някои ситуации харесвам едното, в други-другото. Но да отсека, че едното не става? Би било смешно.



Публикацията е редактирана (29-08-24 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   29-08-24 11:59

Докато не се е появил бачо Киро, мога да потвърдя - имах s23 ultra, и пиксели 2 пробвах, през още сума ти марки и модели минах за 4 години, шаомитата са си топ за снимки. В момента съм с ултрата им.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-24 12:23

Готини са, спор няма.

И аз като бачо Киро обаче не бих си взел телефон на китайска марка. И това поради ред причини. Поне да бяха евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: nyamago   
Дата:   29-08-24 12:53

Мъдрост, разчетена на древен египетски папирус:

"Попитай 10 души за мнение за даден модел телефон - и ще получиш 20 препоръки за други телефони." [smilie8]



Публикацията е редактирана (29-08-24 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-24 13:21

nyamago човекът иска предложение за алтернатива. Май не си му прочел мнението до края?

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: n_ruby   
Дата:   29-08-24 13:29

Отностно 5G-то надали е голяма загуба липсата му. Моят телефон поддържа 5G, но съм го изключил от настройките, за да хаби по-малко батерия. А и скоростите на 4G са ми предостатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Synthy   
Дата:   29-08-24 14:06

От известно време като гледам за камера на телефон, ориентир ми е колаборацията на технологичните компании с фотографски такива (хаселблад, лайка и т.н.). Всички камери, които съм харесал и бих си взел са с тяхна намеса. В момента ми е с хаселблад и бих казал, че е по-добра от 80% от телефоните с камери на пазара.
Самсунг (S серията)... хардуера им е топ, спор няма. Обаче софтуера им скапва всичко. Така и не се научиха да не правят толкова агресивна обработка на картинката излизаща от сензора. Еми - чал.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   29-08-24 14:49

The Seven Levels of Photographers


Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: Raffito   
Дата:   29-08-24 14:59

Samsung SM-G970F

https://photo-forum.net/i/2521518


https://photo-forum.net/i/2521522



Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   29-08-24 15:31

Почна се с тъпотиите.
Ето пък шаоми 14 ултра...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2024-07/1720339296_16_37.jpg




Публикацията е редактирана (29-08-24 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: ipolit   
Дата:   29-08-24 16:18

Според мен като ще даваш толкова пари за телефон, гледай да ти върши и друга работа освен снимане. С приложенията на Google вероятно няма да имаш проблем, обаче има доста неща, които може да ти липсват. Доста хора се оплакваха преди от програмите за банкиране - уж ги има в маркета на Huawеi, но не работят. Явно ползват Google Messaging Services. Също ако ползваш софтуер за аутентикация. Според мен Xiaomi 14 ultra e по-удачният избор, въпреки, че при тях много не ъпдейтват андроида - повечето имат 1-2 версии ъпдейт на андроида, после си ъпдейтват MIUI/HyperOS-а, но без да вдигат версията на Андроида (но това не е кой знае какъв проблем, защото поне 5 години всичко ще си работи). Аз имам някакво предубеждение спрямо сензорите на Самсунг и винаги гледам критично резултатите. Аз съм с s22 и все нещо не ми харесват снимките. Жената има Redmi Note 12 Pro със Sony IMX 766 и много по- ми харесват снимките с него. Но истината е, че после може да намажеш и едните, и другите до степен, че да ти харесат. Всеки телефон дето струва повече от 500 лв снима прилично, но никой не снима като фотоапарат с голям сензор. Според мене да даваш много пари за телефон заради камерата само е късане на пари, по-добре да си купиш някакъв дето има нещо друго да те грабне - примерно да е сгъваем, да е малък (щото всички са с големи) или пък много голям, ако те кефят големите, да е тънък, да е железен, с изкуствен интелект да си говорите важни работи... Аз винаги съм искал малки и затова съм със Самсунга (и му псувам батерията всеки ден, щото го държа на power save, че да изкарам до вечерта).
Ако аз трябва да си сменям телефона, бих си взел Pixel 8 или 9 ако не те бърка разликата в парите. Има 7 години ъпдейти, дотогава ще са му ръждясали частите, със сигурност ще прави хубави снимки и постоянно ще получаваш някакви софтуерни гъзарийки, дето другите ги нямат. От тия има и големи, ако те кефят големите.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: guciguci   
Дата:   29-08-24 16:22

Почти всичко,което каза е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Висок клас телефон
Автор: vga   
Дата:   29-08-24 16:27

Аз не бих си взел Хуауей, защото си искам всички Гугъл услуги да работят нормално - кълнат се, че вече няма проблеми, но продължавам да съм скептичен. Но пък и камерата на посочения модел не впечатлява особено.

Що се касае до това как изглеждат готовите снимки, без да пипаш нищо, тази година най-много ми харесва Vivo X100 Pro и Ultra за зуум. Що се касае до детайл, естественост и raw - Xiaomi 14 Ultra. Цените от giztop.com са изкусителни - 1400 лева и най-бързите ъпдейти. Самсунга струва доста повече и на екрана му снимките също изглеждат добре, но не ги зуумвай на компютър... :) Успех с избора на скъп телефон - който и да вземеш ще ти служи 5-6-7 години вярно [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »