Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Портретен обектив Nikon Z
Автор: atto66   
Дата:   17-06-24 12:45

Здравейте. Някой да има наблюдения относно портретни обективи от Z серията.По конкретно 135 Пленa.Също и 50 1,2.Не изключвам и 70-200.За сега ползвам само Z 85 1,8.Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив Nikon Z
Автор: demiman   
Дата:   17-06-24 18:13

Дай ни малко повече информация [smile] Искаш по-светлосилни или да имаш различни мм. Ползваш универсалните в момента, защо не го смениш с този на 1,2 и готово. В който и буркан да инвестираш не вярвам да останеш разочарован [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив Nikon Z
Автор: atto66   
Дата:   17-06-24 18:34

Имах втората версия на 70-200,но го продадох. И малко ми липсва ,но малко. Искам някакъв обектив за портрети. Не знам 50 1,2 колко е подходяща за портрети.Ако имах възможност щях да взема няколко,но уви. И се колебая между 50 1,2 или 135 . Като обичам да снимам портрети в близък план , не цяло тяло.Имам 24-70 2,8,имам 40/2,105 макро,14-24 2,8.



Публикацията е редактирана (17-06-24 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив Nikon Z
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-06-24 18:50

atto66, сори за спама (тъй като нямам преки наблюдения), ама не се сдържах...
Плената си е плена![cool]. Не съм портретаджия, но преди около месец поразгледах в Нета това-онова за този обектив, ей тъй за спорта. Ами какво да кажа... разкошотия![cool] На практика няма винетиране дори на f/1.8![cool] Circle-тата of confusion са кръгли не само в центъра на зрителното поле, но дори и в края (почти)![cool] Не може и дума да става за cat eyes, както при другите обективи![cool]
Иначе за дължините, мисля че сам си си отговорил. Щом предпочиташ близък план, а не цяло тяло - тогава 135мм. Демек Плената![smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив Nikon Z
Автор: Yog   
Дата:   17-06-24 20:32

От това, което си изброил, имаш предостатъчно обективи, за да направиш всякакви портретни снимки. Ако просто искаш да си купиш нещо ново и готино - давай. От мен имаш "да"! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив Nikon Z
Автор: atto66   
Дата:   17-06-24 21:04

Дето се вика съм решил да си направя подарък. Иначе съм съгласен.И сега с наличната техника лично за мен си съм си доволен. Не съм професионален фотограф и не си вадя хляба с това. Просто ми е кеф.А казват кеф цена няма. За догодина ще си взема 70-200 , а сега по клоня към 50,1,2. Благодаря за мненията на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив Nikon Z
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-06-24 22:37

atto66 написа:

> Дето се вика съм решил да си
> направя подарък.

Ами тогава този 135/1.8 за 4900 кинта ще ти се отрази добре във всяко отношение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »