Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: Wreckless   
Дата:   16-05-24 09:49

Здравейте,

Закупих си въпросният обектив от заглавието, с който да подменя китовия обектив от комплекта заради по-голямата бленда. Идеята е да се използва главно за видео (за това взех стабилизирания обектив) и от време на време за снимки по екскурзии.

Закупих обектива втора ръка и уж го тествах в офиса на Еконт, но сега се прояввява следният проблем.

При снимане на видео, обектива влиза в някакъв яростен авто-фокусен тур и почва да фокусира като обезумял, при което видеото прекъсва със съобщение "recording interrupted".

От настройките на апарата намалих чувствителността на авто-фокуса чак до -5 (максимума на апарата), но без промяна. Видеото продължава да прекъсва с въпросното съобщение. Имам 2 други обектива при които този проблем го няма.

Бих искал да разбера дали е от обектива и дали някой друг се е сблъсквал с този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: spotter84   
Дата:   16-05-24 11:23

Преходникът с проследна версия на фърмуеъра ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: Wreckless   
Дата:   16-05-24 11:40

Ползвам FTZ ll, за него няма излязъл фърмуеър ъпдейт все още.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: kiss9402   
Дата:   16-05-24 14:18

По-вероятно е да е от софтуерната версия на обектива, не на адаптера. Мисля, че трудно ще решиш проблема с този старичък обектив. С обективите от така наречените "чужди" производители това винаги е риск, но пък затова и цената спрямо никонски аналог е пъти [cool] .
Аз доскоро имах такъв обектив и беше доста остър в средата и мажеше яко в краищата, за сметка на това стабилизацията бе безполезна за снимки, че лагваше ужасно (модела си е такъв), други забележки не съм имал към него.
Твоята версия с въртящата се външно при АФ гривна ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: Wreckless   
Дата:   16-05-24 16:29

Да, точно тази версия е.

В режим на снимане няма никакви проблеми, бърз автофокус и по-добри и остри кадри от китака, но главното нещо за което го взех е видео :/

Ако не мога да го ползвам за това, най-вероятно ще трябва да си ходи. Глупава грешка от моя страна да не проверя софтуерната сходимост на обектива с фотоапарата. Според сайта на Тамрон този обектив не е в съвместимите с FTZ адаптор.

Тъпичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: kiss9402   
Дата:   16-05-24 21:35

Незнам изобщо кой те е подвел, че видео, Z#серия фотоапарат и ftz адаптер е добра комбинация. Добавяйки и стар модел f-mount Tamron нещата хептен отиват на компромиси.
Ако искаш да оправдаеш очакванията си, инвестрай в z-обектив и то хубав.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: Wreckless   
Дата:   16-05-24 22:00

Не виждам причина адаптера да пречи. Използвам Sigma 18-35 1.8 Art на статив и получавам страхотно качество, но заради липсата на стабилизация не може без статив. Исках да имам бюджетен светъл обектив със стабилизация за случаите в които ми се налага да държа апарата. Наистина аматьорска грешка от моя страна, но пък ценен урок, че трябва софтуер да се проверява.

Имам един обектив сега за продаване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: Yog   
Дата:   17-05-24 00:48

Идеално си работят с FTZ адаптерите тези обективи, които се поддържат. Аз имам два от старите и нямам никакви проблеми с тях, работят си както на ДСЛР. Специално за Тамрон - на сайта им има списък кои работят на новите камери и кои не. Този обектив не го виждам там. Ето го списъка, пише че е актуален към февруари 2024, т.е. достатъчно актуален.
https://www.tamron.eu/help-center/compatibility

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: kiss9402   
Дата:   17-05-24 07:58

Добре де извинявам се за заяждането, ама аз лично особено в ниския и среден клас безогледални апарати виждам предимството именно в усъвършенстваните Z- обективи пред вече остарелият DSLR сегмент. Всички казват, че видиш ли F-маунт обектив работи или толкова добре или по-добре на безогледалка с адаптер - разбира, се че е така и никой не го успорва, стига да се разберат адаптера и обектива.
Но, от моя скромен опит с Z-обективите стигнах до извода, че и най-бюджетният тип такъв обектив е добър поне колкото професионален клас F-маунт.
Всеедно де, вие си знаете.

Успех с начинанията [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron 17-50mm F/2.8 XR DI II VC на Nikon ZFC
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-24 15:17

Nikon FTZ II е същото дърво като първата версия. Само 90 (от 360!) никонски обектива работят добре - с останалите не поддържа ни автофокус, ни стабилизация.
Очевидно имате само 2 никонски обектива, та следното предложение може и да Ви заинтересува:
Fringer EF-NZ II
Това китайско нещо адаптира канонски EF и EF-S обективи към никонски Z-маунт тела. Кен Рокуел твърди, че работи много добре с почти всички канонски обективи - включително и за видео. Ревюто му е ТУК .
Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: