Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фото принтер
Автор: piterpan   
Дата:   11-04-24 10:50

Принтерът ще се ползва в домашни условия, за да вади от време на време снимки 10x15. Бюджета ми е 200-300лв, примерно Canon Cp 1300 Black или може да се избере нещо по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: tako   
Дата:   11-04-24 11:16

За посочената цел Canon selphy e чудесно решение. Ползвам 900 и не познавам конкретния модел, но промените обикновено са минимални подобрения и улеснения.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: asahi   
Дата:   11-04-24 20:04

За отвреме навреме кварталното фото е безценно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: piterpan   
Дата:   11-04-24 22:46

Благодаря на всички.



Публикацията е редактирана (11-04-24 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: kiss9402   
Дата:   12-04-24 15:07

Epson L3250/56. Имам го от около година и половина. Много се колебах преди да го взема, главно заради предни много горчиви опити с разни мастилоструйни принтери. Взех го за да принтирам снимки с неголям обем (100тина на месец 10х15 грубо) и по някой А4.
От Фактор.бг бяха изключително любезни и ми направиха ICC профил. Мога да кажа, че принтера е без забележка за цената си!
Откакто е включен в контакта, никога не е изключван. Седял е до месец и половина без да се ползва и не съм имал никакви проблеми.

Понякога е дразнещо, че се налага да принтирам едно изображение по два пъти, когато става въпрос за рамкиране на снимка и търся изключително точно цветопредаване, но това е любителското... Не, че не съм давал снимки за принт в реномирани фото-студия и са ми връщали тотал брак снимки с оправданието, че монитора ми не е калибриран или от преобразуването на формата са се скапали цветовете [smilie18] .

Честно казано, минаха поне 8-9 години докато се наканя да си взема фотопринтер и сега съжалявам... Че не съм го направил по-скоро. Толква е достъпно и лесно вече, дори с Wi-Fi през телефона се принтират снимки, които остават спомен за през годините. Някой истински педант би се обзаложил, че техника за 4-5к. лева ще работи по-добре, по качествено, с по-точно цветопредаване и бързо, и ще е прав, но за 12 пъти по-ниска цена, аз съм склонен да направя компромис, щом става въпрос за домашно позлване.

Успех [beer]
п.п. CANON са долни п@д@ли що се касае до принтери. Брал съм ядове поне с 6-7 такива - не бих повторил...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: Synthy   
Дата:   15-04-24 13:42

Селфи е различен принтер и подкрепям решението за покупката му.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: kvakioh   
Дата:   17-04-24 10:31

Selphy естествено. След тестове години наред и изпринтени над 1000 снимки, доста добри резултати. ЗА черно-бели снимки няма фото, което да ги изкара без някакъв оттенък, Selphy e доста добър. ЗА цветни също. Самите снимки като материал държат доста във времето без промяна, изпробвано със снимки 2 месеца навън.
Недостатъците са 2- малко по-скъпи снимки, но държеливи на всякакви условия, и малко по-бавно снимане, не съм принтил повече от 5 снимки една след друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-04-24 10:48

Със селфито съм печатал по 200 снимки една след друга. Само сменяш касетите и добавяш хартия. И, дето се вика, да имаш малко търпение.
Има и А4 формат термосублимационни принтери. За около 2 хил лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: guciguci   
Дата:   19-04-24 15:33

Почетох и отидох да си купя Canon Selphy CP1500. Много съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: Synthy   
Дата:   19-04-24 15:46

честито.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: kiss9402   
Дата:   24-04-24 16:04

ЧЕстито!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »