Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Известни снимки - апарат.
Автор: aidend   
Дата:   24-03-24 10:21

Нека тук да споделяме известни снимки, обложки и прочие с какъв апарат са снимани.
В музиката се знае, че легендарният албум на Майкъл Джексън е записан с Shure SM7. Марая Кери записва с микрофон Sony C800G. Те после си имат звукова обработка. Ние също имаме Photoshop.
Тъй като съм и музикант ако много харесам даден звук търся и с какво е записан. Екзифите на снимките също ми ся любими.
Вие сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   24-03-24 10:43

Американските и английските корици на Vogue все още някои са снимани на голям фармат на лента. 8х10 инча

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: asahi   
Дата:   24-03-24 11:02

Toва е все едно да отидеш на гости и да кажеш на домакинята: "Гозбите ви са много вкусни. Сигурно имате страхотни тенджери?"

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: localhost   
Дата:   24-03-24 11:44

90% от снимките са снимани... от ръка... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   25-03-24 00:02

localhost написа:

> 90% от снимките са снимани... от
> ръка... [smilie18]


Само по филмите снимат корици от ръка [smilie5][smilie5][smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-03-24 01:03

Камерата не е много от значение, това го доказва Тери Ричардсън като повечето му корици за Вог, Базар и тн е снимано с Никонче камерка директна светка или с сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: Kalimas   
Дата:   25-03-24 09:45

Известни - повечето са с телефон, просто в момента най-известни са "вирусните" глупости в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: eewf   
Дата:   25-03-24 17:35

Тук екзиф оставят само хората, които имат нова камера и искат да се изфукат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: ddantgwyn   
Дата:   25-03-24 18:59

eewf написа:

> Тук екзиф оставят само хората, които имат нова камера и искат да се изфукат [smilie5]

Нито имам нова камера, нито има с какво да се фукам, пък оставям exif данните [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: Gecata   
Дата:   25-03-24 19:47

Във фотографията ЗАУ-то е важно, не екзифа. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: mihalo   
Дата:   27-03-24 01:43

Gecata 25-03-24 19:47

Питаха ли те вече откъде се закупува ЗАУ и коя е най-добрата марка?


Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: Synthy   
Дата:   27-03-24 08:09

Малко е незаконно да купуваш ЗАУ. Затова пък е напълно легално да го наемеш. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: Gecata   
Дата:   28-03-24 19:43

Не, не питат, но съм сигурен, че са изръчкали гугъла и чат джипитито[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: hazini   
Дата:   08-04-24 19:38

Списанията на запад масово се снимат с медиум формат - преди имаше борба между Phase One и Hasselblad, но последните фалираха и ги купиха китайчетата DJI от тогава в про средите се залага основно на PhaseOne. Лично аз снимам кориците на PhaseOne...

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: mihalo   
Дата:   09-04-24 02:57

hazini 08-04-24 19:38

Щом снимаш кориците на PhaseOne няма да е коректно да го правиш с например Pentax 645Z, който според DXO mark има преимущества пред Р40+. Дали евентуален притежател на гореспоменатия Пентакс би те помел като визия? Ти си чудесен професионален фотограф и това се дължи на твоето ЗАУ, не на техниката с която боравиш.

По логика си за ЗАУ [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: hazini   
Дата:   14-04-24 13:20

@mihalo не съм се изразил правилно, исках да кажа, че снимам кориците за списанията с PhaseOne не, че снимам техните. Иначе пентакс и PhaseOne в момента ползват еднакви сензори на сони. За съжаление във фтографията техниката има огромно значение, не е само до ЗАУ. Но това си проличава, когато започнеш да правиш големи принтове, до което повечето хора не стигат. Също и разликата е колко постобработка ще имаш с фейза почти не обработвам - бутам няколко криви и това е, но за да докарам същия резултат с канона ми се налага доста да си играя с row файла... Колкото до DXO-марк там и iPhona ми е с по-висок скор от PhaseOne така, че тях изобщо не ги намирам за релевантни и не ги следя.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: uri64   
Дата:   14-04-24 15:16

hazini написа:

> За съжаление във
> фтографията техниката има огромно
> значение, не е само до ЗАУ.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: Gecata   
Дата:   16-04-24 23:07

И колко големи да са принтовете за списания, че да изискват среден формат? Дълги години съм работил с Хаселблад. Имам терабайта сканирани диапозитиви на барабанен скенер. За съжаление скановете доста отстъпват по детайлност и динамика на повечето от съвременните фулфрейм камери. Още преди двадесет години Eos 1Ds даде по-добър резултат от Хаселблат с Fuji Velvia 50 при еднакви други условия на принтове 120х180см, което стана и причина да кажа сбогом на лентата.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: mihalo   
Дата:   19-04-24 04:16

Препрочетох темата за да се уверя, че никой не е оспорил в
нея необходимостта от възможно най-добър инструмент.

Да предположим, че съм си купил последен модел лазерен скалпел, но познанията ми по неврохирургия се свеждат само до албума на ELP Brain Salad Surgery [smilie11]

Ако приемем подобна хипотеза то пак излиза, че ЗАУто си трябва, за да управлява адекватното използване на... /цитат/ "Всяка техника в ръцете на лаика е куп ненужно желязо" [smilie25] Не ли?


Колкото до DXO-марк... отворен съм за по-добри сайтове. За меренето на телефони не са добри, ама на един цифрак сто телефона... трябва да се яде [smilie6]

Други възражения за ЗадАпаратното Устройство има ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: philip   
Дата:   19-04-24 06:29

The Presidential Portrait Was Taken by a Ten-Year-Old Camera [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: asahi   
Дата:   19-04-24 08:31

Снимката на Обама е по-майсторска. Това, на което не обръщаме внимание - голямото помещение, което позволява да се снима на бленда 7.1 и фонът да е в зона на дозиран дефокус. Явно фотографът добре познава обстановката.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни снимки - апарат.
Автор: allienshadow   
Дата:   19-04-24 16:57

Като се заговори за техника все съм се чудил, с какво снима тук Дейвид Лашапел? След 7-мата минута е техниката! PhaseOne?

https://www.youtube.com/watch?v=Klq66SILpes

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »