Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   12-03-24 11:09

Здравейте, да попитам някой имал ли е преки впечатления от този тип батерия?
Знам, че вероятно капацитета и няма да отговаря напълно, но на този етап търся нещо алтернативно, защото с бюджета съм я окъсал...
Въпросът е горе-долу дали става или е пълен боклук.
П.П. Тук ме блазни това, че мога дариктно да зареждам батерията без зарядно, което ще спести място при пътувания!


https://cdn1.focus.bg/bazar/0d/pics/0db1be80cb770a38f0213561c3c9b6e7.jpg




https://cdn6.focus.bg/bazar/7a/pics/7a0ad3baac81034d6c6329f077ca9e17.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: localhost   
Дата:   12-03-24 11:33

Ето ти едно ревю - https://akkutest.org/en/9x-np-fz100-batteries-compared-which-battery-has-the-highest-capacity/

Накратко: The best replica battery has about 10% less capacity, for half the price. Fair? I would say yes!

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   12-03-24 11:48

Тоест излиза, че всъщност тази батерия на таза марка се справя почти най-добре от повечето алтернативки...
Звучи обещаващо, и все пак ми се искаше ако някой е ползвал такава от първо лице да сподели[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-24 14:17

Най-добре си купи оригинал. Трябва ти максимум 1-2 допълнителни. Тия батерии държат ужасно дълго време.

Един проблем е, че Сони ще им резнат поддръжката. Правили са го преди. Друг проблем е реалната съвместимост т.е. показва ли верни данни въобще камерата или ще ти пише, че е 70% батерията и ще изключи или ще седи на нула и ще прави 300-400 кадъра....

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: asahi   
Дата:   12-03-24 14:24

Сони винаги държат нещата да се случват в тяхната екосистема. Другите "активисти" са Еппъл.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   12-03-24 14:34

Ами ъпдейтвам фотото до последната версия на фирмуера, поръчвам си батерия с тест и преглед и ако няма проблем, вероятно повече няма да си обновя софтуера, защото почти не намирам разлики в тези обновявания...
Взех си един а6600 за туристически цели и ми трябва резервен вариант на оригиналната батерия. Видео не снимам, а само ще го ползвам за снимки при пътувания...
Въпросната батерия я има тук в бГ, та ако не е съвместима/макар и продавача да пише, че е на 100% съвместим с най-новия софтуер/, просто тествам и връщам...

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: Yog   
Дата:   12-03-24 15:48

Всички май са еднакви. Тези китайски "марки". Аз за две различни камери Сони си купих батерии Blumax. Нямам проблеми. Като за едната камера (RX100 VII) имам две и вече ги ползвам две години. За 7RIII ползвах една година. Няма разлика в това колко издържат в сравнение с оригиналната.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   12-03-24 16:04

Супер, ето това сега си е мнение от първа ръка за конкретната "марка"...
Както писах по-горе, мисля да обновя софтуера/ако се налага разбира се де/ и да си поръчам такава батерия. Тествам я и ако е съвместима плащам, ако нещо вземе да ми мрънка фотоапарата, че не е оригинална и не показва процентите на дисплея обратно и това е...

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: quazimodo   
Дата:   12-03-24 21:27

Ей-й, човек колкото и добре да живее накрая си купува Тойота, пардон Сони[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-24 07:05

Хахаха...вероятно си прав, но всъщност си имам друг фотоапарат на друга марка с който си снимам. Сонито е само за пътувания, заради малкия размер и тегло[smilie3]
А това, че има някакви несгоди...ами то с всичко ги има, по един или друг начин, така, че...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: linken   
Дата:   14-03-24 09:48

Само оригинални и нищо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: Belshazzar   
Дата:   14-03-24 12:20

Въпрос към автора - а наистина ли ти трябват допълнителни батерии? Питам защото с моите Сонита никога не ми се е налагало да ползвам такива, ако вечер има къде да ги заредя.



Публикацията е редактирана (14-03-24 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: Synthy   
Дата:   14-03-24 17:10

При мен тази блумакс се оказа някаква пародия. Зарядното им е добро, но батерията (за A6000 серията, в случая на НЕКС 6) издържаше много малко. Сега съм с допълнителни Patona и съм доволен. Държи почти колкото оригиналната.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: ZENON   
Дата:   14-03-24 17:35

Преди месец бях в някаква дилема дали да не сменя простото А7 с А73-4 и накрая, за да си купя нещо (все пак), поръчах от Али 3 батерии със зарядно, общо за 54 кинта или нещо такова.
Каква беше изненадата ми, когато нa 3-4ти цикъл, китайските батерии, които бяха с афиширани с над 2А/h капацитет, докараха 1.44А/h (за това не се изненадах, понеже те си лъжат), с 360mA/h повече от оригиналните, които са 1 080mA/h.
С горното искам да кажа, че аз лично не виждам смисъл да се набутвам с "оригинални" (елементите се правят в Китай със сигурност), срещу пари, които е ненужно да влагам.
Вероятно някой, ще ми излезе с теза, че "оригиналните" са по-сигурни и дриги глупости от света на диска, но аз ползвам китайскии батерии от около 10г. и проблеми с тях до сега не съм има никога. Никога. Подчертававам, ако някой не схване от първия път [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-03-24 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: Yog   
Дата:   14-03-24 20:44

Аз също нямам проблеми с тях. Тук въпросът беше конкретно за Сони. Но китайски батерии в последните десетина години ползвах на камери Панасоник, Олимпус и Канон. Никакви ядове. Даже е много удобно, когато си ги купя с двойно зарядно (както правя често) и зареждам две едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: asahi   
Дата:   14-03-24 21:35

Щом е китайско значи е оригинално!

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: uri64   
Дата:   14-03-24 23:36

На мен ми се струва глупаво да набухам немалко пари за някакво тяло и след това да пестя няколко десетки лева от батерии, затова си взимам винаги оригинални. И никога не съм имал проблеми,. Никога. Подчертавам, пък който иска да схваща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: Yog   
Дата:   15-03-24 02:45

uri64, зависи от конкретния случай. Най-скъпата техника, която имам в момента е Z6 II и два обектива за него. Купих го нов и на фона на няколко хиляди лева тия 130 или колкото бяха за втора оригинална батерия ми се сториха незначителни. Следователно имам 2 оригинални. Но за камери като GX80 на Панасоник или M10II на Олимпус, които даже бяха втора ръка, ми се струваше грехота да давам по над 100 лева за батерийки. А съвсем отделно нещо са експериментите. За 7R III, която също е скъпа (за мен) камера, купих китайски батерии, за да пробвам как ще се държат. Експеримент, защото ги видях на промоция в Амазон две батерии и зарядно за 50 лева или нещо подобно. Бяха точно тая марка Blumax и си бачкаха неразличмо от оригиналната. Камерата ги засичаше, индикатора за батерията си показваше коректно, никакви проблеми нямах.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: localhost   
Дата:   15-03-24 07:08

Yog, грешка си направил при покупката.
Когато купувах моята камера казах на продавача: след като няма кой знае какви отстъпки, искам допълнителна батерия оригинална + 64 GB CF карта.
Ставаше въпрос за Canon 1Dx.
Все още си карам с тия две оригинални батерии след повече от 10 години.

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   15-03-24 07:09

Абе не е точно няколко десетки лв, защото алтернативната е 50-60лв., а оригинала е над 170.лв, което си е х3...
Ако се касае за 30-40лв. разлика няма да става и на въпрос...
П.П. Принципно ситуацията не е само у нас такава.Тоест и по цял свят, където хората имат повече финансови възможности се купуват и то в не малък процент алтернативни батерии.
имам Пентакс система и там ползвам вече няколко години китайче... Ами не изкарва като оригинала, но върши работа чудесно. Така въртя последователно двете батерии и според мен поне им удължавам живота и времето за ползване!
Въпросът не е да се дадат едни не малко повече пари, а въобще да се избегне да се дават някакви грешни и излишни пари, които могат да бъдат оползотворени по-правилно! Дори и да ги имаш...
Смятам, че оригиналната батерия на Сони е с пренапомпена цена!
Няма как алтернативите да са по 50-60лв. и да са почти толкова добри като оригинала, а оригинала да е 3 пъти по-скъп. Нима е 3 пъти по-добър , по-мощен и прочие...???
както казах...едни излишни пари!

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   15-03-24 10:09

Ами идеята е, когато се снима и батерията е примерно разредена, но на 60 или 70%, да не се зарежда излишно...
В тези случаи си я оставям така и продължавам да снимам с нея на следващия ден, но...тогава ако не стигне и сменям с втората батерия.
Тоест избягвам едно излишно дозареждане...

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: asahi   
Дата:   15-03-24 10:30

Да, това е рецептата за дълъг живот на литиево-йонната батерия - да се ползва в диапазона 20-80% от заряда си. До 80% зареждането е интензивно и се извършва за около 40% от общото време за зареждане (има разлика между различните зарядни устройства). През останалите около 60% от времето в батерията се дозареждат останалите 20% от капацитета.

Потребителският проблем е, че тази теория е трудна за спазване с по-обикновенно зарядно усройство, а действително умните са скъпи и най-често са част от някаква по-сложна система за зареждане, каквато има в лаптопите или в електроавтомобилите.




Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   15-03-24 12:04

Да, това наистина е доста трудно да се спазва, но според мен пак горе-долу да се играе схемата пак е нещо...
Както се казва..., дори тялото да не ти дава проценти, а само чертички и от 3 да падне заряда на две, просто не ти трябва да дозареждаш!
Лошото е, че на другия денн тези 2 чертички може и да не ти достигнат и...тогава ида на помощ втората батерия!
П.П. Да не говорим пък, колко пъти се случва...
Ходиш, снимаш и се прибираш и забравяш в някаква ситуация...
След няколко дни тръгваш пак за снимане и...батерията е почти на нула. В тези ситуации отново идва на помощ втората заредена батерия и не се прецакват нещата!

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: lubashki777   
Дата:   16-03-24 08:27

Така...
За съжаление, няма да мога да дам инфо и отзив за обсъжданата батерия, защото се оказа, че човека, който я продава тук в БГ, просто е сбъркал обявата си и продава от същия тип, но друг модел батерия, която естествено не е за моя фотоапарат...
Жалко, щеше да ми е интересно да я тествам и да видя и това директно зареждане как ще е...
П.П. Поръчах си една Patona Protect и зарядно за две батерии на същата фирма и ги чакам до два дена да дойдат...
Поне за тая батерия ще дам инфо...
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: АЛТЕРНАТИВНА БАТЕРИЯ ЗА СОНИ NP-FZ100
Автор: Synthy   
Дата:   18-03-24 08:16

Не си сгрешил с патоната. Добри са.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »