Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся да закупя този обектив
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   11-02-24 18:32

Здравейте, колеги. Реших да пиша и тук, защото преди повече от 2 седмици съм пуснал обява в базара, че търся един обектив, но никой не ми е писал все още, дано тук да ми види темата някой, който има такъв обектив и има желание да ми го продаде. Става дума за широкоъгълния SLR Magic 8mm f4 за M43. Не е скъп обектив и в краен случай ако никой няма такъв за продаване ще си го поръчам от Китай, но все пак ако има възможност да спестя още някой лев, а и да не го чакам над 1 месец ще е по-добре. Или ако някой има да предложи подобен като параметри обектив на този, но май единствения близък е Laowa 7.5mm, който обаче ми е над бюджета. Трудно е да се намери достатъчно широк обектив за M43 който да не е fisheye. Ще се използва за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да закупя този обектив
Автор: coldy   
Дата:   27-02-24 10:57

Имам такъв обектив, който взех заради един DJI Inspire 1. Вдигнах го няколко пъти във въздуха за тестови снимки и от тогава си седи в кутията, като рядко се обръщам към него и то само за хоби фотография. Определено ще ти е неудобен за видео заради миниатюрните рингове на фокуса и блендата. В едно с това ND филтрите ти най-вероятно ще искат и адаптер, защото по спомен беше с челно UV стъкло пред обектива, което дефакто предпазва предната леща - с други думи, като отвиеш стъклото на негово място трябва да навиеш ND филтър с тънка рамка за да не ти винетира или засенчва оптиката.
Моят съвет към теб е по-добре мини на 12-60 или (ако не греша) 8mm 7artisans или Rokinon 3.5 - дори и fisheye.

В моят случай - дадох "едни пари" за нещо бюджетно и това получих като качество. Щом търсиш широко за видео - определено си струва да инвестираш в обектив. Също разгледай Rokinon/Samyang Cine сериите, като не забравяш, че имаш и native Lumix опции.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да закупя този обектив
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   05-03-24 19:53

Колега, благодаря за препоръките, но аз вече си взех SLR Magic 8mm от Aliexpress. Наясно съм,че първоначално е бил предназначен за дронове, но мен ме устройва да снимам с него с гимбал. Настройвам фокуса и го заключвам и ако снимам на бленда 8 имам достатъчно добър фокус. Единствено се подведох от Алиекспрес обявата, защото там показват, че има степ-ъп пръстен 43-52мм и си взех ND филтър за 52мм, но тоя пръстен е с вградено стъкло и няма как да навия на него филтъра. Това стъкло дали може да се сваля и има ли резба отдолу?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да закупя този обектив
Автор: asahi   
Дата:   05-03-24 20:34

Всяко стъкло може да се сваля. Устройството е в ръцете ти. Сам можеш да провериш има ли резба, къде е и как се развива. Ако не можеш майсторите и те семейства хранят.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да закупя този обектив
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   05-03-24 20:51

Аз питам колегата дали знае, защото има същия обектив. Аз си го развивам от самия обектив, но не искам да го пипам цялото стъкло с пръсти докато разбера сваля ли се и как, ако съм сигурен, че може ще опитам. Мен не интересува дали е просто UV филтър на 43мм резба или стъклото е навито на степ-ъп пръстен 43-52мм както уж трябва да е според обявата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »