Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странен шум - Nikon 70-200 2.8
Автор: r0shaf   
Дата:   09-06-23 17:34

Здравейте,

Наскоро се сдобих с  Nikon 70-200 2.8 VR. Взех го втора ръка от колега, като до сега не съм имал опит с този обектив. Едва вчера имах възможността да го изпровам и да щракна няколко снимки. За съжаление забелязах странен шум, който е наличен само при включен VR. Когато е изключен, всичко е наред. Направих кратко видео, като на него се чува:
https://www.youtube.com/shorts/wdzoGTlMlGI


Не знам дали това може да е нещо сериозно и дали е поправимо. Моля някой с опит с тези обективи да сподели мнение.

Благодаря предварително [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Странен шум - Nikon 70-200 2.8
Автор: asahi   
Дата:   09-06-23 18:05

Това е сериозен признак, че VR е включено и работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен шум - Nikon 70-200 2.8
Автор: Божидар58   
Дата:   10-06-23 09:24

Явно не си имал до сега обектив със стабилизация....Точно с този шум се констатира, че стабилизацията работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен шум - Nikon 70-200 2.8
Автор: r0shaf   
Дата:   11-06-23 00:11

Благодаря много за отговорите, явно до сега не съм има истински обектив. :)

Нещо друго, което забелязах е че понякога фокуса не тръгва и трябва да завъртя леко зуум ринга за да тръгне.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен шум - Nikon 70-200 2.8
Автор: rossen_rangelov   
Дата:   13-06-23 21:49

Здравей r0shaf, това със заяждането на фокуса ми е познато, като поработиш малко с обектива след време проблема ще става по-често. Става въпрос за една полукръгла платка - енкодер, която е залепена фабрично с нещо като двойно-лепещо тиксо. С времето тя се измества леко и започва да опира в ринга на фокус-мотора и това му пречи за работи. Втори проблем е един прецизен магнитен сензор който трябва да се почисти и евентуално да се настрои с осцилоскоп за максимален сигнал. Наскоро ремонтирах такъв обектив със същите проблеми и собственика остана много доволен. Ако искаш пиши и мога да ти помогна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »