Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 30mm f1.4 на Sony A7 или 50mm f1.8
Автор: cvetanov95   
Дата:   03-05-23 18:51

Здравейте!

Дилемата е следната. Имам
Sony A7 mk1 с обектива Sony 50mm f1.8
Чудя се дали да заменя обектива със
Sigma 30mm f / 1.4 DC DN

Би трябвало въпреки че сигмата е за кроп тела да стане и на фулл фрейма. Но дали ще има кроп или вместо 1.4 блендата да е по-голяма?

Идеята е дали сигмата ще е по-добър вариант.
Ще снимам портрети и видео с него.

Моля споделете мнение. Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f1.4 на Sony A7 или 50mm f1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   03-05-23 19:57

Имам Сигмата за Канон и с адаптор няма винетиране и пасва.
55/1.8 бих сложил за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f1.4 на Sony A7 или 50mm f1.8
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-05-23 20:04

Не съм пробвал въпросната комбинация, но по принцип когато се постави обектив за кроп на фулфрейм тяло, тогава има изрязване на кадъра по ъглите, тъй като обективът не може да покрие по-голямата площ на фулфрейм сензора. Казвам по принцип, тъй има случаи, когато се ползва такава комбинация. Пример - никонския 35mm f/1.8, кроп варианта, има хора които го ползват на фулфрейм тяло. Но не е като да няма винетиране, по-добре е разбира се да се ползва фулфрейм версията. Но така или иначе ставало е въпрос, че тази комбинация се ползва.
Като се изключат подобни случаи, обективът за кроп ще ти отреже значителна част от изображението по ъглите. Вариантът е при обработката да отрязваш от ъглите на всеки кадър тъмните части. Ако кропваш кадрите така, че да получиш кроп фактор 1.5 от целия кадър, ще се натаманят нещата. При вече кропнатия кадър ще имаш по-малък зрителен ъгъл, и еквивалентно фокусно разстояние от 45mm. Губиш обаче откъм резолюция, заради кропенето.
Що се отнася до блендата, обективът няма да стане по светлосилен - остaва си f/1.4.

Редактиране: Докато съм писал, kvakioh e отговорил.



Публикацията е редактирана (03-05-23 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f1.4 на Sony A7 или 50mm f1.8
Автор: A.Y.   
Дата:   03-05-23 20:55

Каква е идеята да се ползва кроп обектив на ФФ тяло? Ако се цели бюджет не е ли по-добре да се мине и на кроп тяло? (имах sigma 16м f1,4 dn и си винетираше доволно на ФФ матрица)
Иначе излизат добри оферти, тук в базара, както и във ФБ групата.

Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f1.4 на Sony A7 или 50mm f1.8
Автор: io_bs   
Дата:   04-05-23 09:33

Ми, не става за ФФ тела без нуждата от кропене: https://youtu.be/F5echPTFQxw?t=54

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f1.4 на Sony A7 или 50mm f1.8
Автор: spotter84   
Дата:   05-05-23 01:01

ФФ покрива на 98% дслрската кропска Sigma art. [cool] Но вариант само канонска такава с адаптер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »