Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: richterbg   
Дата:   10-04-23 21:08

Здравейте,
Дали е възможно човек да намери някъде колекция от дигитални репродукции на произведенията на Владимир Димитров-Майстора?

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: nyamago   
Дата:   11-04-23 03:04

И аз съм търсил, по понятни причини (едно-две неща ни свързват с Майстора) - и доколкото знам, няма пълна дигитална колекция. Намирал съм периодично добри извадки тук-там, после някои сайтове изчезнаха, други се появиха. Има доста репродукции от хартиени издания (книги, албуми) по сайтове, които ги продават. Едноименната галерия от доста време се кани да създаде свой дигитален (онлайн) вариант, но от твърде много време сайтът им е все 'work in progress')...

При известно ровене онлайн може да се събере колекция, но са важни някои уточнения:

- 'Пълни събрани произведения' ли търсиш? Или достатъчно 'представителна извадка' (най-известни картини: кои? Колко такива?) Имаш ли конкретни работи, на които държиш или е без особено значение?

- 'Дигитални репродукции' - за какви нужди? С какво качество? Нужно ли е да са в резолюция и размер за качествен печат (на А4 или плакат, или?) Или са само за гледане на екран? И за екран - нужно ли е да са поне колкото средния днешен монитор (2048 или повече по дългата страна? Или може да са примерно 800 - 1024 пиксела по дългата страна - такива има в изобилие по всевъзможни сайтове...
- - - -

Ето ти някои отправни точки за търсения:

Малка, но добре подбрана колекцийка и файловете са в прилично голям размер:
https://ilovebulgaria.eu/vladimir-dimitrov-majstora-kartini/


Друга колекцийка - още по-малка, но също нелоша:
https://www.edna.bg/media/foto/vladimir-dimitrov-majstora-150


Споменатият сайт на галерията - ако дочакаш завършването му, там някой ден ще има всичко:
https://artgallery-maystora.org/


Тези пък продават маслени репродукции (!) ръчно рисувани по дигитални репродукции. Образите/файловете в каталога им може да стават за някои нужди:
https://www.1001kartini.com/106_vladimir-dimitov-majstora


На слука! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: Vinsent   
Дата:   11-04-23 09:48

Преди няколко месеца в Градската галерия в София, на входа, на статив гледам превъзходна картина на Иван Милев, рамкирана с вкус. Още повече се учудих, като разбрах че се продава. После ми казаха, че е копие. Всъщност беше превъзходно копие от лична колекция,, явно дигитално отпечатено.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: vga   
Дата:   11-04-23 12:02

Повечето картини на Майстора са в САЩ и ние дори не сме ги виждали. По нашите галерии не вярвам някой да ги е дигитализирал. Когато има изложба, аз лично ходя и си ги снимам. Понеже темата ми е лична, ще я оцветя малко - поздрави от 86тия рожден ден на баба ми, отпреди 3 години :)


https://i.postimg.cc/Qt0SrVmN/IMG-20200925-150441.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: fototorama   
Дата:   11-04-23 19:59

А какво би станало ако се свържете с Художествена галерия Владимир Димитров Майстора в гр.Кюстендил.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: nyamago   
Дата:   11-04-23 20:05

fototorama написа:

> А какво би станало ако се свържете с Художествена галерия Владимир Димитров Майстора в гр.Кюстендил.

Споменал съм я по-горе, но виж третия линк в поста ми - не вдъхва особени надежди що се касае за дигитални репродукции (пък и за надеждност и професионална работа). Никога не пречи да се опита директен контакт, де [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: LDimitrov   
Дата:   11-04-23 20:09

Ако някой се интересувам имам колекция от дигитални репродукции на Златю Бояджиев

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: nyamago   
Дата:   12-04-23 00:30

Интересно дали някои от тези дигитални репродукции вървят с лиценз за ползване, или са в 'сивата зона' на неясни права (или пък направо незаконни, но пука ли някому?) [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: deerstalker   
Дата:   12-04-23 07:39

[smilie5] за последните десет години не се е срещало понятието "лиценз" за заснетите творби в една от най-големите галерии в страната

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: richterbg   
Дата:   12-04-23 14:39

Благодаря за връзките. Основно за лична естетическа наслада, а относно качеството - колкото повече, толкова повече. По принцип, имам частичен далтонизъм, но цветовете на картините на Майстора винаги ми се открояват и ми въздействат по особено приятен начин. Посетихме музея в Кюстендил, но там изглежда имат политика да не показват всичко наведнъж, а да миксират част от произведенията на Майстора с други художници и да си правят различни експозиции. Мен това много не ме устройва, щото не ми се ходи в Кюстендил на всеки няколко месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: deerstalker   
Дата:   12-04-23 14:51



Нито една галерия в страна не представя всички творби на даден майстор, които притежава в своята постоянна експозиция.

Може да видите всичко единствено, ако галерията представя временна изложба на даден автор, може да изложи всички творби, който са във фонда на галерията и евентуално да допълни с творби на други галерии или от частни колекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: deerstalker   
Дата:   12-04-23 21:02

По канал 1, 21:00 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: rimohit   
Дата:   12-04-23 22:31

Скоро в Бургас имаше изложба с творби на Майстора. Бяха събрани от различни градски галерии. Ако това може да бъде от някаква полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитална колекция на Владимир Димитров-Майстора?
Автор: niro   
Дата:   21-04-23 12:23

Да, имаше в Бургас, вкл. и скици, но пак всичко на картини. Не знам някой дали ги е дигитализирал. А изложбата бе много интересна и разнолика, събрана от всички галерии в страната, с изключение единствено на Кюстендилската.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »