Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Два въпроса
Автор: LDimitrov   
Дата:   25-03-23 11:29

Здравейте.

1. Снимам с Канон 5д 2. Имам обектив 24-70/2.8, с който от време на време имам липса на добър фокус. Не пълно омазване, а лек дефокус в лицето, където съм фокусирал и съм направил 3-4 еднакви снимки. 3 имат добър фокус примерно, една е леко мазна. С бърза скорост и светкавица. Къде мога да дам обектива да го поправят?

2. Имам и 50/1.8 към който търся някакви макро пръстени или конвертор за да снимам бижута, но не намирам. Какви модели да търся?

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: Mogila   
Дата:   25-03-23 12:07

Не мисля, че обективът има нужда от ремонт. Толкова си може тази комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: quazimodo   
Дата:   25-03-23 12:12

Правена ли е проверка за точно фокусиране през ЛВ-то? Тялото има възможност за микронастройки на АФ, пробвал ли си с тях? Преди време приятел се оплака от лошо фокусиране по страничните точки. Едно продухване оправи нещата. Това със сервиза е леко трудна работа щом става дума за Канон. Имаше някакви новоизлюпени мераклии, представящи се за официален сервиз. Предполагам, че Гугъл ги познава :). Какво значи еднакви снимки - апарата на статив и главата на модела вързана за нещо, за да не мърда? Винаги може да улучиш помръдване на модела, колкото и уж "устойчива" да е позата. Бърза скорост и светкавица? Колко бърза? Ако има по-силничко странично осветление, да не се окаже съизмерима със скоростта необходима без светкавица? За Бижутата бих ползвал обикновен ръчнофокусен обектив на М42 и съответните макропръстени. Аз например ползвам Хелиос 44-2 заради пресета на диафрагмата, но има и по-лъскави, достатъчно евтини обективи от "западни" производители :))).

П.П. В случаи като твоя, някои фотографи ползват следящ автофокус от заден бутон [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-03-23 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: LDimitrov   
Дата:   25-03-23 12:48

Не съм правил проверка през ЛВ. Ще проверя за микро настройките. Да, за малкото огледало бяха забравил, ще го погледна. Но предпочитам всичко това да направи специалист, ако някой може да препоръча. Настройки примерно скорост 160, бленда 5,6. Пред теб стоят 3-4 човека и има правиш групова снимка 4-5 пъти със светкавица в тавана. И едната снимка е мазна, не става за даване. Но се случва и на дневна светлина без светкавица понякога. Навремето съм снимал с такива пръстени, още ги имам, както и канонски макро конвертор...но мислех, че има и по-съвременни варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: quazimodo   
Дата:   25-03-23 13:42

Тия 4-5 снимки в серия ли ги караш или на единичен кадър, защото при това тяло нямаш постоянен фокус при серията а всичко се снима с фокус по първия кадър. Има и по-съвременни варианти за снимане от близо, викат им макрообективи :) Иначе можеш от алиекспрес да си поръчаш макропръстени с контакти и да ползваш автофокуса на 50-цата. Една колежка по форум снима мравки и други бръмбари с макрообектив на Сигма, но винаги работи с ръчен фокус. Ако не снимаш за каталог на интернет магазин и няма нужда да щракнеш днес 300 кадъра, не виждам причина за набутване с по-големи суми. Освен това има и един отврат момент, който предполагам си забелязал - ако снимаш от близо обикновено получаваш и автопортрет на бижуто[smilie18] Аз ползвам 45-200 на Панасоник с тяло Олимпус, когато се разбръмчат бръмбарите в главата ми[beer]



Публикацията е редактирана (25-03-23 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: geobg   
Дата:   25-03-23 15:20

За макро снимки мога да ти предложа 3 бюджетни варианта:
1. Ръчно-фокусен 50мм или други мм и пръстени
2. Ръчно-фокусен 50мм или други мм и макро-мех разтегателен
3. Турбо-сапунерка, която може да снима от 2см разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: LDimitrov   
Дата:   25-03-23 16:56

Търся по-скоро качество и удобство отколкото бюджет. Иначе имам пръстени за Практика, трябва ми само твърда стара 50сетка. Имам и за 6х6 пръстени, ама продадох обектива Волна-3. Защо ли го продадох...



Публикацията е редактирана (25-03-23 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: GenaDP   
Дата:   25-03-23 21:05

Като искаш качество - купи си макро обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: asahi   
Дата:   25-03-23 23:08

И аз съм продавал Волна 3. Не е голяма загуба.
Сега си намери Индустар-61 Л/З 50/2.8 и не го продавай.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: LDimitrov   
Дата:   26-03-23 21:12

Gena, какъв макро?

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 21:19

Gena, какъв макро?

Според това колко пари ти се дават.
Този е читав и евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: lory19   
Дата:   29-03-23 13:54

Здравейте !
Мога ли да изкажа едно некомпетентно мнение.

Ако снимате в серия естествено , модела не е на същото място или ръката ви е трепнала . Или не сте в режим на следене на обект.
Ако сте на единичен режим и фокус на централна точка , то ръката ви ви изневерява. Тази комбинация на апарат и обектив е наистина добра за цената си а и има някои неща които много най скъпите модели фотоапарати, не го могат , например дълбочина на цветовете , градиентност и няма да продължавам да казвам че тези параметри могат да се измерват ,защото аз нищо не разбирам от тия работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: iasen2   
Дата:   29-03-23 14:58

1,Както се казва, не стреляйте по пианиста, толкова си може.

2,За макро - само макрообективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: LDimitrov   
Дата:   30-03-23 20:47

При скорост 160-200 няма как да се отрази трепкане на ръката или мърдане на обекта:)

Отговори на това съобщение
 Re: Два въпроса
Автор: quazimodo   
Дата:   31-03-23 00:23

LDimitrov написа:

> При скорост 160-200 няма как да се
> отрази трепкане на ръката или
> мърдане на обекта:)

Ъъъ, само много грубо погледнато, защото има и ФР по-големи от 50мм[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »