Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: mmjm   
Дата:   15-02-23 10:40

Здравейте, наскоро се сдобих със Сони А7 на много добра цена, пробвах го с хелиос 44 и Soligor 200/4.5 и съм много приятно изненадан от резултатите на дългия (преди бях експериментирал с него и олимпус м/43 и снимките бяха, като снимани през мръсно перде) Сега искам да оборудвам камерата с обективи проектирани за нея, за които да не е необходимо да продам поне един бъбрек. На първо време поръчах Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD M1:2. Предстои мисля да добавя в близко бъдеще някакъв портретен, като съм се насочил към Samyang 85mm f/1.4 AS IF UMC и относително светъл туристически четох доста суперлативи за Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD. Отворен съм за всякакви съвети и предложения водещи в случая са отношението цена/качество. Приоритет е цената, но все пак ако някой от избраните от мен обективи е силно компромисен бих искал да знам преди да го купя(за 24-ката е късно).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: patzo   
Дата:   15-02-23 12:58

Аз преди време от ибей си бях взел един Samyang 85mm f/1.4 и един Samyang 135mm f/2. Като идеята беше да си оставя този който повече ми харесва за портрети. След малко проби без съмнение си оставих 135-цата. Да 85 е по-удобна фокусна дължина, но 135 без съмнение е по-остра и със по-хубава картинка. Говоря за ръчнофокусните версии - могат да се намерят на доста изгодни цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: Nikolcho555   
Дата:   15-02-23 16:31

Колега mmjm сигурен ли си за Tamron 28-75mm. Няма ли да ти дойде малко дълго в началните 28мм. Според мен по-добре някой започващ от 24мм, тези начални няколко мм понякога ако си в стая или на тясно място много липсват. В края не оказват голямо влияние но в началото е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: mmjm   
Дата:   15-02-23 17:26

patzo, Чудесна идея ми даде със 135-цата и ми спести някой лев. Преди време бях взел от ибей за експерименти с олимпуса 135/2,8 и за малко не отиде на боклука. Оказа се че го пазя и със сонито се разбраха доста добре, приемливо остър не е баш бръснач, но пък е с много приятен рисунък. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: mmjm   
Дата:   15-02-23 17:41

Nikolcho555, може и да си прав. Досега най-късия който съм ползвал е 15мм на микро4/3 което е еквивалент на 30мм при фф, затова си мисля, че би ми свършил работа. Ще трябва да го пробвам някъде на живо. Освен, че може да ми е тесен в късия край има ли нещо друго, което е слабост в конкретния модел (първата версия на този обектив)?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: Nikolcho555   
Дата:   15-02-23 18:17

Ми като се има предвид че е Тамрон, има вероятност да не си пасне с тялото, но това ще стане ясно когато го пробваш на различните му дължини, ако навсякъде е остър и има фокус, значи си пасва. И това е до бройка, така че въпрос на шанс. Не съм против Тамрон, това са просто факти. Иначе и аз имах по едно време един 17-50/2.8 ( като снимах с кропка ) и беше страшно остър, за парите си нямаше еквивалент, канонския беше доста по-скъп ( снимах с Канон 40Д ). И бях много доволен от тамрона. Така че не съм против него, просто внимавай като го взимаш една идея повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: VladHD   
Дата:   16-02-23 13:47

Пред Tamron 28-75, бих избрал Sigma 28-70. По-компактен, с малко по-бърз фокус, по-остър при всички дължини.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: mmjm   
Дата:   17-02-23 14:25

Благодаря на включилите се. Засега ще остана със 135-цата, която имам и вече поръчаната 24-ка. Вариото ще чака докато свикна да работя с камерата. Ако прежаля 2 стопа от блендата, какво е мнението ви за Sony FE 24-70mm f/4 ZA OSS Zeiss Vario-Tessar T, 800-900лв. добра цена ли е за него?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-23 01:57

@mmjm
Sony FE 24-70mm f/4
е възможно най-големия боклук, който някога е брандиран със синя лепенка. Със същия успех, можеш да напишеш "Цайс" с молив върху кофичка кисело мляко.

Взимай Тамрон 28-75, ако държиш на варио.
тестове на някои FE mount обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: kvakioh   
Дата:   19-02-23 09:36

16-35/4 също леко зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на бюджетни обективи за Сони А7 първа версия
Автор: mmjm   
Дата:   19-02-23 12:12

16-35 не влиза в сметките, но благодаря. По принцип търся съвет за относително светло и евтино варио или комбинация от варио обективи в диапазона 24 до 150мм. Засега оставам с двата твърди, а след няколко месеца или година живот и здраве ще мисля по-сериозно за варио обективи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »