Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon Z6 стрийминг?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   14-01-23 16:09

Възможно ли е и как?
Също и за Panasonic GH4 дали става за стрийминг?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: GenaDP   
Дата:   14-01-23 17:48

Възможно е. RTFM.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-23 19:38

всички камери с някакъв HDMI изход стават за стриймване т.е. всички камери снимащи видео от последните 10-тина години...

Някои дори се правят на USB камери, но там качеството поне на моята е по-зле.


Трябва ти една чушка за обръщане на HDMI към компютъра - казват им capture карти. Ако гониш качество взимай Elgato (Cam link или направо вътрешна карта) или AverMedia за поне 100-тина евра...хубавите са май по 200-300. Ако е за да видиш че става има китайски по 5-10 евра и качеството е като на камерата USB-то горе долу.

Аз съм с elgato Camlink за 100-тина евро. Закача се на USB. До HD видео е ок. На 4К ще прегрява. ВЕроятно ще прегряват и картата и може би камерата.....по-хубава карта трябва и камера направена за 4К стриимване т.е. с активно охлаждане - Сони или Канон гледай - пак панасоник чак на последния модел сложиха АФ. А никон и фуджи още не знаят какво е това.

Панасоника без АФ ще е щета....няма да върши работа за стриймване на което ти се види лицето.


ПП Напоследък има интересни моменти с HDR-а. Таман догодихме неволите покрай AdobeRGB за снимките, те измислиха HDR за видео. При мен понякога YouTube примерно не схваща добре HDR, който му качваш и видеото ти става едно странно обезцветено и сиво.....


ППП Трябва да сложиш камерата на Clean HDMI да и е изхода. Да не си слага индикацията отгоре на видеото....



Публикацията е редактирана (14-01-23 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   15-01-23 16:47

Аз пък им се чудя що така са го измислили. Картина "трепач" през андроид приложението, ам стрийминг през него нанайси... [smilie18] [smilie21] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   21-01-23 14:20

GenaDP написа:

> Възможно е. RTFM.

Сериозно ли? Хаде сега ми обясни как ще стане това безжично?

@hotsnail с кабели Ок, ама исках без кабели, че ползвам апарата с гимбъл, а кабелите ще пречат (разбираемо защо).


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-23 17:02

Автор: Zaz_Vida

GenaDP написа:
> Възможно е. RTFM.

Сериозно ли? Хаде сега ми обясни как ще стане това безжично?


Да беше си задал въпроса като хората. Боб ли да фърлям, за да се досетя, че си искал безжично да го правиш?

Като искаш без кабели - купуваш си безжичен видео предавател.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-23 17:18

От моя опит wifi връзката не е стабилна като кадри в секунда и резолюцията е сравнително ниска т.е. дали 720п ще се върже дори. Играл съм си но е фира. Врътваш се настрани и дропи фрейми. Ако гледаш на живо индикация за броя на кадри ще варира яко от 10 до 25 в секунда ....може да седи предимно между 20 и 25 ама е достатъчно да дропи на 2-3 минути до 10 фпс за да е грозна гледка.

Може би с телефон като ония сонита, дето имат хубави антени и hdmi вход да става на живо по 5g ама ще е само на открито в центъра на София......

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-23 17:29

В домашната мрежа също има 5GHz обхват. Стига да се поддържа от 2-те устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-23 17:43

2.5 или 5 все тая. Ще дропи. По-бърз е трансфера на снимки, но не е по-стабилен ftame rate-а на превю. Антените на камерите не са от най-добрите. То е направено с цел да гледаш на телефона, който е непосредствено до камерата, за кадриране и толкова


да не говорим че формата за превю на телефона поне при Сони дори не е видео формат. Серия jpeg файлове праща. Не знам никон и панасоник как са ама не вярвам да са се охарчили за хубави антени, добър чип за компресия и стабилен сигнал. Та ще трябва някакъв по специален софтуер да обръща превюто към видео сигнал.

То и целта на превюто не е стрийминг. Стрийма може да е с latency, но е със стабилен рейт. А превюто има за цел да намали latency-то и въобще не се интересува дали поддържа някакъв рейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   22-01-23 09:46

С други думи за директен стрийм към Фейсбук или Ютуб си трябва фотоапарат, който го може това. Като например Canon Eos M50 II на който му трябва само хотспот точка или бисквитка, демек свързан само по Wi-Fi.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 стрийминг?
Автор: ruil4o   
Дата:   22-01-23 18:52

Zaz_Vida , какво ще снимаш, на какви терени и разстояния от стриймващата машина, резолюция 720р или 1080р?

Пишете малко по-подробно, за да не си губим времето да задаваме уточняващи въпроси!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »