Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За фотографите и музикантите
Автор: TVProject   
Дата:   30-09-22 06:46

Напоследък ми се налага да се занимавам с фотография, любителски, дори не е хоби, но изобщо не ми е интересно. Правя го по принуда, защото ми трябват снимки на разни места и предмети. Съвременните фотоапарати са достатъчно интелигентни, масовата публика е непретенциозна и се оправям криво-ляво.

Всички сме чували, че музикант къща не храни, но какво да кажем за фотографите? Замислих се, как изкарват пари:
- снимат сватби и разни други събития;
- продуктова фотография, напр. за брошури Била, Метро и т.н.;
- снимки за документи, списания;
- снимки за продажба в интернет и др.

Звучи като да има широко поле за работа, но изкарват ли се достатъчно пари за ежедневните разходи?

Не съм срещал човек, който да живее само от фотография и ми е любопитно.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: asahi   
Дата:   30-09-22 07:59

Изкарват се пари. Трябва да се работи доста. Най-добрите са добре. Посредствените се оплакват. Както навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-22 15:24

Има самостоятелни, но са малко. Повече са на запад и много далеч на изток.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: nyamago   
Дата:   30-09-22 20:26

Не е различно от музикантите:

- Работа има
- Не всеки я може
- Можещите не я могат еднакво, едни по-добре от други
- Моженето да снимаш (или свириш) е различно от моженето да намираш добре платена работа и за второто не е задължително да имаш първото (и обратно)
- Като всяка работа: иска усилие, усърдие и търпение, Не всеки го има...

В резултат и в двете поприща има успели и неуспели хора, доволни от работата (и от живота)- и недоволни. Както и във всяко друго поприще, неуспелите и недоволните са значително повече от успелите и доволните. Природен закон, приписван на Парето.

А честит Петък, че взех да забравям кой ден сме [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   02-10-22 05:50

- "Звучи като да има широко поле за работа, но изкарват ли се достатъчно пари за ежедневните разходи?"

-"Не съм срещал човек, който да живее само от фотография и ми е любопитно."

...............................................................................................
Да ви попитам, вие майтап ли си правите с тия въпроси, или голям майтап?

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: TVProject   
Дата:   04-10-22 13:57

Предполагам, че има професионални фотографи в рекламните агенции, в някои списания и т.н., но едва ли работят с постоянен трудов договор. Не е лека работа, много фотограф - малко клиент [cool]

Според мен фотографите-сватбари правят най-дебела пачка, а ако случат на булка, може и безплатен обяд да получат.



Публикацията е редактирана (04-10-22 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: asahi   
Дата:   04-10-22 19:51

Най-често взимат телефонния номер на шаферката.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: patzo   
Дата:   04-10-22 20:10

Фотографите със сигурност са по-добре от музикантите в БГ. Почти всички мои приятели професионални музиканти завършили( и аз учих, но не завърших) - никой не си изкарва хляба с това, едно изключение и е по-зле от всички останали финансово. А инъче във фотографията и свадби има хляб - в други сфери не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: asahi   
Дата:   04-10-22 21:27

И в погребенията има хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: mitpis   
Дата:   05-10-22 11:58

asahi При погребенията не е сфера, а мафиотска структура, опитай се да си отвориш погребална агенция и ще видиш какво ще ти се случи. Един далечен роднина навремето беше убит показно и писаха във вестниците даже.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: TVProject   
Дата:   05-10-22 12:00

Patzo, gоворил съм с музиканти по темата с парите, а един дори ми беше казал, че фотографите били зле прикриващи се зад хобито воайори. Явно го е яд, завистника ниеден!

Аsahi, Горан Брегович най-добре знае къде е парата – неговият оркестър се казва „Оркестър за сватби и погребения“.



Публикацията е редактирана (05-10-22 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: Божидар58   
Дата:   05-10-22 12:03





Публикацията е редактирана (05-10-22 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-22 13:26

Сватбата има много общо с погребението, което се прави за живите.

Една южняшка диксиленд банда (свири и на двете, като Брегович) дори си беше написала мото:
"We put the FUN back in FUNeral!"

Почти го бях обявил за непреводимо на български, когато забелязах, че в 'погребение' също има три поредни букви, които са fun [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: tycoon   
Дата:   05-10-22 20:18

Най-добрите са любителите, които влагат старание, средства и сърце
за да получат оня резултат, който вълнува!

Другото е еснаф.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и музикантите
Автор: ipolit   
Дата:   06-10-22 12:58

Аз като пишман фотограф и музикант, пари не изкарвам. Ама пък ми е кеф и да снимам, и да свиря. Иначе има достатъчно възможности да се изкарват пари и със снимане, и със свирене. Естествено, трябва и да му разбираш до известна степен. И не е нужно да имаш талант. Всичко се учи. Талантът е за по-високите левъли. При фотографията е малко по-трудно отколкото при музиката, защото ако не можеш да свириш те хващат на третата секунда, а при снимането много трудно може да убедиш някого, че снимките му на нищо не приличат и не е виновна системата, че остава неоценен, въпреки, че снима с айфон про.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »