Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имам проблем със Sd карта
Автор: cubanos   
Дата:   29-04-22 11:51

Онзи ден след фотосесия се прибрах и разгледах снимките без да ги сваля на компа. Вчера тръгнах да ги свалям и работя, но компа не ми откриваше картата. Пробвах и на друг същата работа. Разчитах и на последния си коз , през кабела от апарата, но и там ударих на камък. В момента в който сложа картата в апарата, той не може да се включи. Трябва да извадя батерията и картата, като е без карта се включва, но като я върна пак същото. Въпроса ми е, има ли шанс да се вземе информацията от картата, макар, че след като не се разчита от устройствата не знам как би било възможно?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: guciguci   
Дата:   29-04-22 14:03

Сега ще започнат десетки начини да ти предлагат,но отговорът е прост: не,няма начин.
За да не ти се случи пак и да изгубиш пари,вземи си тяло с две карти.



Публикацията е редактирана (29-04-22 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: lamerko   
Дата:   29-04-22 14:36

Да кажем 30% шанс да е счупена файловата система (тогава трябва да ти дава опция за форматиране) и 70% да е изгоряла картата. При втория случай всъщност заминава контролера, а не паметите (с много малко изключения), което дава възможност за извличане на данните, но с доста тежка инженерна процедура.
Ако при включване с четеца не ти излиза веднага съобщение за форматиране, приеми че си изгубил данните.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: cubanos   
Дата:   29-04-22 15:59

Да, не излиза никво съобщение. Единствено когато сложа четеца на монитора излиза долу вдясно,че влиза устройство, но само това ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: cubanos   
Дата:   30-04-22 14:34

Разбирам, отдавна се замислям за такова тяло, но понеже не го правя постоянно и все отлагам. То трябваше още като се прибрах вкъщи да си сваля всичко от картата и да ми е мирна главата, ама до сега не ми се е случвало и всичко се приема за даденост.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: hose   
Дата:   30-04-22 15:41

пробва ли друг компютър, card reader..? нещо което работи под мак или линукс може би?
да не се е хакнал някой вирус... може да пробваш и програмите за възстановяване все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: cubanos   
Дата:   30-04-22 16:55

Пробвах на два други лаптопа, на единия ми излизат две устройства , но само буквите им, без да показва, че Eos. На другия нищо. Четох за варианта Линукс, но няма кой да намеря, пък аз няма да се оправя ако пробвам. Ще проверя една фирма за възстановяване да видя какво може да се направи и като цена как ще е . Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: ib   
Дата:   30-04-22 17:13

Не разбрах в кой град се намирате.

Ако сте от София - преди година и половина имах подобен проблем с CF карта и се обърнах към фирма Елексим (в сградата на бившия БИЦ-ИЗОТ) - не само че нищо не свършиха, ами и сумата ти време овъртаха нещата, имам чувството, че изобщо не бяха започнали да работят по проблема, и то в продължение на повече от година. Втори път не бих отишъл при тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: philip   
Дата:   30-04-22 20:35

Преди години в подобна ситуация ме спаси тази безплатна програмка. Доколкото си спомням от RAW файловете успя да възстанови JPG, успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: asahi   
Дата:   01-05-22 00:19

Може би имаш предвид от RAW + jpg успя да възстанови само jpg?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: philip   
Дата:   02-05-22 17:42

Asahi, доколкото си спомням точно от RAW успя да възстанови в JPG формат, но беше отдавна може и да бъркам. Това, което добре помня обаче е как си скапах картата: Понеже беше доста запълнена, реших да разчистя част от снимките с преглед в апарата и го изключих докато още изпълняваше операцията. Оттогава никога не трия снимки в камерата.
Все пак очаквам автора на темата да каже успял ли е да възстанови нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: leo34   
Дата:   02-05-22 18:02

Аз преди 10-тина години бях възстановил с някаква програмка снимки от повредена CF карта. Възстановиха се като jpeg, а аз винаги снимам само в raw.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: asahi   
Дата:   02-05-22 22:22

Да не би да сте възстановили само превютата?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: cubanos   
Дата:   04-05-22 23:40

Днес занесох картата в една фирма в Пловдив. То още на момента ми казаха, че вероятността да се възстанови е малка. По късно ми се обадиха и ми казаха, че няма да стане. Картата била доста пострадала, влага,окисляване, леко по ръбчетата била наранена. Малко се учудих за това. Та така стоят нещата, не знам дали пробвам и с някоя Софийска фирма, но май няма смисъл. Грешката си е в мен като цяло, но вече ще си имам обеца на ухото и ще внимавам с картите. Ще си ползвам различни карти за различни снимания, това ще е първото което ще направя. Зимните снимки картата ще се вади от апарата, щом се влезе вътре някъде на топло. Общо взето в повечето случаи съм гледал да правя аклиматизация на тялото, но съм забравял да вадя картата. Благодаря все пак на всички за включването.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: lamerko   
Дата:   05-05-22 00:00

Стандартни оправдания - дори те може да са я довършили. Чиповете и пътеките на картата са заляти със смола и влага не достига до тях, дори и да я пуснеш в тоалетната чиния.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: andiay   
Дата:   24-07-22 13:32

Ще ползвам тази тема, защото проблемът ми е близък до този на автора й.
Жена ми снима с една "сапунерка" Canon, както снимаше изведнъж апаратчето изписа, че картата не може да се ползва.
Когато я сложих в слота на лаптопа ми излезе съобщение, че трябва да я форматирам.
Въпросът ми е, при това положение възможно ли е да се извлечат последните снимки от картата?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: AsahiPentax   
Дата:   24-07-22 16:48

cubanos написа:

> Да, не излиза никво съобщение.
> Единствено когато сложа четеца на
> монитора излиза долу вдясно,че
> влиза устройство, но само това ;(

Абе не, че нещо, ама съм вадил файлове от няколко такива карти!
Ако са правени опити преди правилното изваждане на файловете, шансът клони към нула. И само да вметна, че 99,9% от Уиндоус потребителите не знаят за "хардуерният клонинг" в исо файл под Линукс! Правиш си няколко копия, та и да се прецака нещо имаш си дуго копие върху което да работиш. И изобщо не пипаш картата, защото си я клонирал! До тук имам 11 карти и 8 флашки 100% възстановени! Важното е да няма други манипулации преди клонирането!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: AsahiPentax   
Дата:   24-07-22 16:54

andiay написа:

> Ще ползвам тази тема, защото
> проблемът ми е близък до този на
> автора й.
> Жена ми снима с една "сапунерка"
> Canon, както снимаше изведнъж
> апаратчето изписа, че картата не
> може да се ползва.
> Когато я сложих в слота на лаптопа
> ми излезе съобщение, че трябва да
> я форматирам.
> Въпросът ми е, при това положение
> възможно ли е да се извлечат
> последните снимки от картата?

Да, възможно е! Най-бързият начин е с дата рековъри на Мини-Тул Партишън! Другият вариант е описаният по-горе с клониране под Линукс. Но ако не си работил с Линукс, дата рековъри-то на Мини-Тул Партишъна е много добра опция!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем със Sd карта
Автор: andiay   
Дата:   24-07-22 18:45

Благодаря за инфото [beer]
Междувременно успях да спася снимките с програмата EaseUS Data Recovery.
Възстанови всички последни снимки, като само една имаше проблем.
Явно съм късметлия [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »