Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Втори живот на Олимпус Е410
Автор: MishkaGalin   
Дата:   26-06-22 15:22

"Имало едно време две леви ръце,те изпуснали Олимпус Е410 !Бонбона загубил ума и дума тоест автофокуса но на добрият принц дошло гениално решение на ум !! Взел смело един преходник 4/3 към М42 и си припомнил колко е хубаво да си снимаш като със Практиката .Най вече без да се занимаваш с паразитни лещи(Никон)и да нямаш безкрайност ... И така се спасил малкият Оли от ремонти и пипане на не дотам добри "майстори" и заживял живот като в доброто старо време на филмите . А "принцът " събрал доста оптика на М42 като била доволна и Практиката ! Мисля че е разумно да се правят тези малки неща за да не изхвърляме хубави фотоапарати и да ги ремонтираме с риск да се прецакат окончателно. Генерално заключение е че на М42 има страхотни обективи с които можете да правите чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: asahi   
Дата:   26-06-22 15:57

Хубава приказка, но да не забравяме, че едно от големите предимства на Олимпуската система са точно обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-22 16:39

С един 11-22 какви други чудеса се правят...

Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-22 16:50

Приказката е леко тунингована. Имах 5-6 броя от ДСЛР-ите, включително Е-3. Oт всички Олимпуси, най-лесно работеше с ръчни обективи Панасоник Л-10[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: MishkaGalin   
Дата:   26-06-22 17:48

Сигурно Панасоника се представя добре ,на мен Олито ми е много лесно за употреба , просто елементарно ! Най ми харесва че когато завъртя блендата виждам веднага резултата !!А и се пестят пари,има страхотни обективи за смешни пари ! Например този https://lens-db.com/auto-tamron-28mm-f28-1969/

Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-22 19:09

А аз съм привърженик на родните стъкла[smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-06/1656259602_dsc_2796.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: petervassilev   
Дата:   26-06-22 19:41

Може би и още по-евтините стари C-mount обективи са подходящи за този Олимпус. Доколкото са оптимизирани за филм/сензор с подобен размер.


Отговори на това съобщение
 Re: Втори живот на Олимпус Е410
Автор: MishkaGalin   
Дата:   06-07-22 18:37

Да но лошото е почти безкрайният ръчен фокус на техните обективи .То става "И охлювите се шмугнаха в храстите " .....и почти неуправляема бленда .С преходника М42 ми е по оферта

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »