Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: mn1   
Дата:   22-06-22 11:14

Здравейте,
Някой да знае или да е използвал някакъв вид адаптер с който Canon EF обективи да се ползват на Fuji тела.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: mitpis   
Дата:   22-06-22 11:36

Viltrox EF-FX имат адаптери, ползвал съм го дълго време с x-e3, всичко беше супер, струва към 200 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-22 12:39

Преди време бях гледал, но все още не бяха пробили протокола на Fuji и съответно нямаше автофокусни преходници. Всъщност нямаше и с контрол на блендата - решението беше напълно пасивен преходник със собствена бленда, като закачения обектив трябва да може да фокусира ръчно без захранване (не всички са такива). Впоследствие се появиха за по 300-400 някакви преходници, но с доста проблеми и несъвместимости. Избора сякаш не е голям и одва въпроса дали въобше си заслужава...

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   22-06-22 14:38

Има автофокусни преходници на Vitrox EF-FX и Fringer

Мисля, че вторият е по-добър, но и по-скъп. Има редовни ъпдейти.

Vitrox имат опция с оптичен преходник, който елиминира кроп-фактора, но май контрастът пада заради флеър и вътрешни отражения.

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: mn1   
Дата:   22-06-22 15:03

Благодаря за отговорите.
Погледнах, че има такъв с оптичен преходник, но не разбрах за какво е. Така или иначе ще влоши качеството, така че не е интересен.
Видях и този на Fringer Изглежда наистина интересен. Минус му е цената, но предполагам че върши добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: mitpis   
Дата:   22-06-22 15:24

Viltrox EF-FX1 e super, не ми е създавал никакви проблеми с x-e3, мисля че ми е в къщи все още, мини към театър София да го пробваш. Снимал съм с него с всякакви обективи, без оптичн елемент е, идеален автофокус и контрол на диафрагмата и е за x mount струва 112 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: ekko   
Дата:   26-06-22 00:58

Използвам продукта в линка на моите камери Fujifilm, продава се в официалните магазини на Fujifilm в някои страни.Не можах да актуализирам, но всичко работеше добре на няколко обектива на Canon, които използвах.
https://www.commlite.com/product/29.html



Публикацията е редактирана (26-06-22 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: skarabey   
Дата:   27-06-22 09:51

Аз използвам от Ибей китайски и работи много добре единственоо с големите дължини е по бавен и батериите карат малко по малко
давам линк [beer] https://www.ebay.com/itm/274833831684

Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-06-22 10:23

Viltrox EF-FX2


Отговори на това съобщение
 Re: AF адаптер от Canon EF към Fujifilm X
Автор: mn1   
Дата:   28-06-22 10:47

Благодаря. Много полезна информация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »