Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   13-06-22 20:19

Здравейте ! Проблема ми е следния. На скоро си взех Godox AD600BTTL , снимам с Canon RP. Когато го сложа в "high speed continuous" и почна да снимам със светкавицата апарата снима суууупер бавно. Ако спра светкавицата в същия мод си снима нормално (за бързината на RP). Някой има ли идеи ? Гледах едно клипче за Фуджифилм , където обясняваха за една настройка на апарата , която се прави за да си снима еднакво бързо с и без светкавица , но на RP-то няма такова нещо. Пробвах всичко и E-TTL , M , Multi , High Speed Sync , намалих силата на светкавицата за да рециклира по-бързо , но нищо не помага снима си супер бавно. Преди малко дори пробвах със Speedlight , но и там е същата работа. Или така си е заложено нарочно да снима по-бавно като е сложена светкавица или има някоя настройка , която не правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: leo34   
Дата:   13-06-22 20:51

Второто ми тяло е rp и редовно снимам със същата светкавица, както с HSS така и без. Не съм забелязал забавяне. Може би е до настройка. Може да се пробва с връщне на фабричните настройки.

Пробвай да изключиш Anti-Flicker функцията, ако е включена.



Публикацията е редактирана (13-06-22 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   13-06-22 21:03

Anti-Flicker функцията ми е изключена. Връщане до фабрични настройки на светкавицата ли ? Ако става дума за апарата не ми се иска да го връщам до фабрични настройки и после да му правя всичко на ново. Не мисля , че съм прецакал някоя настройка на апарата , бутал съм само това , което знам какво е със сигурност. И в крайна сметка ако е някоя настройка на апарата би трябвало да стигна до нея и да я оправя. А да те питам нещо щом имаш RP и същата светкавица. Като сложа трансмитъра и като избера от апарата Flash function settings там горе в ляво нали има ETTL , M , Multi и Gr , от тях ми дава да избирам само Multi и Gr , знаеш ли защо е така ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: leo34   
Дата:   14-06-22 16:07

Аз ползвам трансмитер godox Xpro. Никога не съм влизал в настройките на светкавицата от апарата. Управлявам светкавицата единствено с трансмитера.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   14-06-22 18:04

И аз съм със същия трансмитър. Знаеш ли какво е забавянето да ти обясня да разбереш какво имам предвид. Нали знаеш като снимаш на One Shot как снима като си на high speed continuous , след това като го смениш на Servo и пак снимаш на high speed continuous нали се забелязва едно забавяне в снимането при двата начина. Ей така ми забавя със светкавицата , дори и на One Shot снима все едно е на Servo.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: leo34   
Дата:   14-06-22 18:18

Ще пробвам като имам възможност и ще пиша

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   14-06-22 18:38

Добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-06-22 19:11

серийното снимане обикновено изисква висока скорост на затвора, а na RP по спомени май е около 1/180, което е сравнително бавно за серийно снимане [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   14-06-22 19:19

Това е максималната синхронизираща скорост да , но това не пречи да се снима на HSS и да се вдигне скороста , проблема е , че апарата автоматично забавя интервалите през , които снима като е на high speed continuous със светкавица , а не самата бързина на снимане на затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: asahi   
Дата:   14-06-22 20:41

С тези бързи святкания какво искаш да постигнеш? Каква скорост ти е нужна?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: leo34   
Дата:   14-06-22 20:47

Светкавиците по принцип нс HSS се натоварват значително повече отколкото без HSS. Може би там е проблема. Доколкото разбирам искаш да снимаш серийно със светкавица в режим HSS. На HSS дори и да не снимаш серийно, а примерно през 3-4 секунди след 20-30 кадъра може да прегрее така или иначе. Светкавиците нали си имат и режим за серийно снимане, така сигурно ще е по-подходящо, но не знам тази функция дали позволява по-висока скорост от 1/180 в случая. Със светйавица серийно съм снимал 1-2 пъти и не мога да кажа нищо, но на HSS редовно си прегряват особебо малките. Между другото ad600b не ми е прегрявала до сега дори на HSS, но и аз не съм я натоварвал може би достатъчно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: fotovas   
Дата:   14-06-22 21:46

Същия проблем имах с никонски-проблема се оказа в крачето на синхрона-като го вкараш до край и един от контакторите подминава някоя от дупките и бави с около секунда и половина -като го върниш около милиметър назат и сработва нормално-калпава изработка


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   14-06-22 22:58

asahi , нужна ми е висока скорост понеже искам да снимам в зала за волейбол един приятел като бие сервиз , а там ми трябва поне 1/320 минимум за да го фрийзна. Може би другия вариант да не ползвам HSS , а "first curtain sync" и да намаля силата на светкавицата , което ще намали продължителноста и , което само по себе си ще фрийзне движението. Но аз пробвах и това в нас не ползвах HSS , а first curtain sync и пак се получаваше такова забавяне дори и в синхронизиращата скорост на апарата 1/180.

leo34 , натоварват се на HSS да , но AD600 има достатъчно бързо време за "рециклиране" и гледах в нета , че го дават на сила 1/64 може да си снима спокойно в high speed continuous. На мен ми трябва да направя примерно 10-тина снимки в такъв режим за да хвана от началото на засилката на сервиза до самия сервиз. Не ми трябва да правя 30-40 снимки. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: asahi   
Дата:   14-06-22 23:19

Значи освен да го замразиш ти трябва и серия замразени кадри. При настоящото състояние на техниката можеш да ползваш 2 възможности:
1. Светкавицата в ръчен режим на 1/16 от мощността, камерата на високо ISO, отворена бленда и скорост 1/320 в сериен режим. В първите няколко кадъра светкавицата трябва да сработи. Колко импулса ще направи не мога да предскажа, но няколко ще има. Ако минеш на 1/32 ще имаш повече, но не знам доколко ще ти стигне светлината.
2. Светкавицата в ръчен режим, примерно 1/8, и в стробоскопичен режим. Камерата на ниско ISO, ниска скорост около 1/2 и съответната бленда. Най-добре от статив. Ще получиш ефектна снимка със застъпващи се образи, описващи етапите от движението на спортиста.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: lamerko   
Дата:   15-06-22 00:05

Колко ще ти донесе 1/64 в голяма зала, за да може да се играе волейбол? И въобще позволяват ли такива волности със светкавиците?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon RP и Godox AD600BTTL
Автор: Sasho_   
Дата:   15-06-22 06:02

asahi , светкавицата си свети добре и не пропуска кадър дори и на 1/8 сила , но това е проблема , че снима супер бавно все едно съм я сложил на Servo режим там си има забавяне по принцип , но в случая със светкавицата и да я сложажа на one shot или на servo снима еднакво бавно. Освен да си снимам така бавно и да се надявам да хвана хубав кадър. :)

lamerko , ще позволят , той е състезател там , аз ще отида по време на тренировка за да снимам на спокойствие , че на официален мач няма как.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »