Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samyang AF 135 F 1.8
Автор: fejata   
Дата:   05-06-22 16:25

Здравейте!
Има ли някой от вас опит с този обектив и може ли да сподели дали е доволен?
Колебая се между него и Sony 135 mm, F 1.8 GM.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: dragoart   
Дата:   06-06-22 14:06

Sony, разбира се, не може да има сравнение със Самито.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   06-06-22 17:37

според колкото пари има. Сонито излиза на яки промоции, но пак ще е доста по-скъпо. Обаче е и по-хубаво във всяко едно отношение с малко вероятно, но все пак. Това не мисля, че е от изключително добрите попадения на Самянг. Примерно 75/1.8 за цената, теглото, картинката и размера си е много успешен - няма кой знае какво да го конкурира... Сони 85/1.8 донякъде, но е по-скъпо, по-тумбесто, не е видимо по-качествена оптиката... може би Аф на Сонито ще е доста по-надежден, но 75/1.8 не е никак зле.

Ако искате по-ниска цена и добро оптическо качество, Сигма 135/1.8 си струва всяка стотинка. Там проблема е, че е по-тежка. Иначе имах и двата обектива и съм ги сравнявал. Сигмата конкретно този модел им е много успешен оптически (по-добре е от "великия" им гигантски 85/1.4). Сонито има много по-добър АФ и е много по-леко от Сигмата. Сигмата я има на Канон байонет и на Сони Е байонет. Ако няма да снимате спорт по-лесно за бъдещата продажба ще е Канон EF байонет - аз бях с такава и нямаше ядове за Аф по очи и т.н. с новите тела на Сони. Серийната снимка е ограничена до 3фпс освен ако сте с А9 или А1.


ПП Да си кажа на Сигма не съм фен въобще. Просто имаха много добри попадения с Арт серията преди 5-10 години. За съжаление новите им обективи не блестят с нищо в моите очи поне. Посредствени неща, закъсняващи с години от пазара, често най-слаби в сегмента си т.е. всичките им малки твърди обективи са едно голямо разочарование за мен. Може би 85/1.4 новия е поносим и 24-70/2.8 бидейки евтин и сравнително не лош оптически.... От старчоците Арт обективи 35/1.4 си го пазя, въпреки че има не лоши алтернативи. За сега не виждам достатъчно голяма разлика конкретно за моята употреба за този модел, която да оправдае ъпгрейд.



Публикацията е редактирана (06-06-22 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: geod   
Дата:   06-06-22 18:08

Не знам защо , но си мисля ,че колегата има предвид за лични впечатления от конкретния обектив. Не се заяждам , но и двата поста по-горе нещо не кореспондират с това..."Драгоарт" е кратък и неуточнен дали го е ползвал и дали го сравнявал на практика с другия от въпроса. Охлювът е много навътре с обективите на Сони , но тук буквално "избяга по тъча" особено със Сигмата . Тя може и да е хубава , но е 500г по тежка от Самянга.
Иначе от ревютата и сравненията ,които съм гледал в Тубата , Самянга го дават даже по-остър от Сони-то и с 2 до 3% повече брак в автофокуса , но и по-лек и доста по-евтин от Сони . Почти всички "тестъри" дават предимство на Самянга ,като съотношение цена/качество/тегло . Сравнявайки ги със Сигмата и Zeiss 135/2.8 даже :
https://www.youtube.com/watch?v=XTpctoBiI5c

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   06-06-22 18:45

geod ..... най-добре човека да си го проба. Един познат го взе и не е особено удивен от тоя Самянг. Да не кажа, че май е леко разочарован от марката, предвид че не е евтин. Евтин щеше да е под 1000-ка ....

Сигмата е по-малко пари от Сонито и е доказано много добра. Лично мога да кажа, че не отстъпва видимо на GM-a. Няколко години съм я ползвал и нито Аф ми е правил проблеми за портрети т.е. да изпуска, нито е бил бавен.

Последния ми самянг 24/1.8...ми не го взимам на сесии. Фокуса изпуска. Просто от 20 снимки ще има 4-5 прецакани защото самянга е фокусирал некъде.... нищо че потвърждава, че е на очите. Ама не е.....Сони 24/1.4 ГМ няма брак. 500 от 500 са на фокус, където е показало и фокуса на 1.4 е брутално остър. Същото е 135ГМ или Сигмата 135/1.8 Арт. Снимаш и си спокоен. Самянг не е така все още.

А тия легенди 2-3% по-остър самянг... имам доста самянги.. нема Сами по-остър от ГМ. Сори ама още не са на това ниво Самитата и то всички самита. Дори да има формална острота контраста им издиша на фини детайли......пробвал съм им 10-тина модела. Конкретно тоя няма да го пробвам, щото не ми трябва.



Публикацията е редактирана (06-06-22 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: leo34   
Дата:   06-06-22 18:54

Аз Снимах със сигмата 1-2 годин. Без забележки е за мен картината. Почти винаги съм снимал на най-отворена бленда, практически няма хроматични аберации и т.н., също така е много остър от на 1.8. Сега минах на 85 1.4 арт, защото 135-цата ми идва дълга за събития. 85-цата също много ми е любим, но си има леки хроматични аберации на отворени бленди... Обектив на самянг никога не съм имал, не мога да коментирам там. Иначе аз обичам тежки обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   06-06-22 18:58

Ето тука примерчета

ГМ

Autumn Fairy by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Michelle of the resistance :-) by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Последната е на ф/2.5. Нещо напоследък снимам на затворени бленди. По-добре ми седят снимките.....просто по-добре ги усещам и затварям. Дори на ф/5.6 имам кадри с GM-ите


Сигмата Арт

Maya by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Didko by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (06-06-22 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: geod   
Дата:   06-06-22 19:59

Кире , супер е Sony 135/1.8GM , спор няма . И като качество на картинката, и като точен и бърз фокус. Примерите ти го доказват! За мен лично,въпросът е дали е два пъти по-добър от Самянг-а по тези показатели. И ако Сами-то отстъпва - с колко ! Защото Сони ГМ е 4000лв в Синтезиса, Сигма-та - 3000лв , а Самянга под 1740лв , като до онзи ден беше и в комплект ъпдейт-приставката и филтър на същата цена. А , Сигма-та , колкото и да е добра , тя просто торпилира идеята на безогледалната системар, а тя беше ниско тегло и компактност . Нея /Сигма/,като я поставиш на едно А7М3 или А7М4 тяло става към 2кг.... За , някои като Лео не е проблем , но за други като мен - сериозен-не бих я мъкнал въобще.
Не снимам професионално , а за кеф...

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   06-06-22 22:46

Пробвай. Няма как да ти кажа. Самянга го пробвай. Направи 20-30 кадъра с фокус на очите на контра светлина, на тъмен фон, близко, малко по средна дистанция, по-далеко, серийка от 3-4 кадъра. Виж как се държи. За мен за портрети е опасно да не избяга много фокуса. 75/1.8 нямам ядове. С 24/1.8 е трудна работа.

Може да са го догодили и да си струва много за тая разлика.

Сонито излиза на около 3000 и надолу на Амазон. Трудно е да уцелиш промоция, ама за тия пари аз ги чакам по година. Моя го взех за 1200 лири още преди брекзита т.е. 2700.

Сигмата ми я рекламират чат пат на 1200 Евра.



Публикацията е редактирана (06-06-22 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   06-06-22 23:03

Виж и групата във фейсбук на Симо. Може би има хора да го ползват. Да дадат преки впечатления. Само на youtube не вярвай. Има неща дето за седмица в която правят ревю не излизат.

ПП за носене за екскурзии, разходки и прочие 75/1.8 на Самянг е много добър.



Публикацията е редактирана (06-06-22 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: pstoev   
Дата:   06-06-22 23:10

Аз пък си мисля за един самиянг 135/2.8, доста по-компактен и на добра цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   06-06-22 23:50

Какъв е тоя лек Самянг 135/2.8?

Имаше на ф/2 ръчка. Хубава оптика и цена, но ....

А за малко пари и много лек е Канон 135/2. Само си го купете чисто нов. Модела е от 1992 и има огромен шанс да вземете амортизиран с големи луфтове на механиката и фокусни грешки.

Ама иначе работи супер ако бройката е ок.



Radost / Joy & Mini by Kiril Karaatanasov, on Flickr

За скъпи Сонита като а7р4 сега е интересен и Цайс 135/1.8. Има си Аф с LA-EA5. Оптически е далеко от Сигмата и GM-a, но вади красиви снимки.


DSC05032.jpg by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Има и леко абсурдната опция 135/2.8 или 135/3.5 ръчно фокусен никор или минолта. Имам едно такова за 100-тина лева и рисува супер и е остро много. Ама си има и оптически дефекти в изобилие. Трудно работи с АФ адаптер и има АФ само в центъра на моите камери. Може би на А1 или А9 е друга бира.

ПП моята мечта е такъв лек самянг за под 1000 лева. Може да е 105/2.5 или 135/3.5 дори.



Публикацията е редактирана (07-06-22 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: geod   
Дата:   07-06-22 08:38

Хубава мечта е това 135/1.8 АФ обектив за 1000лв , но имайки предвид настоящата икономическа ситуация по целия свят и тенденциите в средносрочен план - не вярвам ,че някой ще направи такъв обектив ...дори и Вилтрокс, Йонги и тем подобни. Виж компромис за 135/2.8 , какъвто беше Самянг 35/2.8 спрямо 35/1.8 е възможен , но тогава едва ли ще бъде толкова конкурентен на Сони ГМ, Сигма и Самянг 135/1.8 .
Но кой знае , ако използват за основа "ръчката" 135/2 и я осъвременят ,слагайки и един АФ може да получи нещо достатъчно прилично за 1000лв, макар че и сега продават ръчнофокусния за около 850-900лв

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   07-06-22 09:16

Не се изразих добре. Извинявай.

За хиляда лева 135/3.5 мисля че е възможен и доста компактен. Мисля че 49мм предна леща му стига за такава бленда. Трябват още 5-6 лещи, не са особено сложни тия обективи. Ако е 2.8 ще дойде 55-58мм вероятно. 105/2.5 също може да е малък, лек и евтин.

135/1.8 си иска големи лещи, от там силна механика, голям корпус ...това няма да е под цената на Самянг. Дори на бленда 2 вече отиваш към 67-72мм предна леща.


ПП Ето този понякога си играя с него. Проблема е, че АФ адаптера няма достатъно ход. Трябва да наглася фокуса горе одлу на ръка и после адаптера може да върши прецизната работа с фокус по очи и т.н. Другото е дето писах, че АФ е само в централната третина на кадъра в пейзажен режим т.е. за портретна ориентация е малко трудна работа.



Публикацията е редактирана (07-06-22 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: sirkhann   
Дата:   07-06-22 09:27

Този обектив изглежда супер апетитно и цената му е много на място. От това, което видях, бокето е чудесно за портрети. Дано да се появи и за Nikon Z.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang AF 135 F 1.8
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-22 23:31

някой пробва ли го? от първа ръка впечатления?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »