Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: cvetanov95   
Дата:   08-05-22 13:19

Купих си канон 1100д с Китов обектив. Обектива се оказа проблемен - не фокусира в 6 от 10 случая. И си закачих стария Китов обектив, който ми остана от канон 350д - canon zoom lens ef-s 18-55 1:3.5-5.6 II 2ка
Обаче и той си има един дефект - не мога да снимам с по-голяма бленда от най-ниската май е лентов кабел не знам.

Искам да помоля за съвет. Има ли значение какъв точно обектив Китов ще си купя. Аз не ги разбирам. Предложете нещо конкретно. Ако е стабилизиран ИС какво предимство има?

Идеята на подмяната с друг Китов е ако има реална разлика в качеството на снимката. Ако ще е горе долу същото ми предложете алтернатива - може би тамрон 17-50 2.8 или не си заслужава с това тяло?

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: asahi   
Дата:   08-05-22 13:28

"Автор: cvetanov95
Дата: 08-05-22 13:19

... Има ли значение какъв точно обектив Китов ще си купя."

Да. От евтините препоръчвам да е нов и здрав. Кой обектив е китов определя производителя и търговеца, не фотографа. Евтините обективи се повреждат по-често и ти си попаднал на такива. Не си казал какво ще снимаш и препоръката за обектив няма да е точна. Когато ползвам само един обектив предпочитам да е твърд. В моя случай 28/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: kvakioh   
Дата:   08-05-22 14:17

15-85 IS като топ китов. Иначе на този апарат ще му пасне отлично Токина 16-50/2.8.
18-55 STM също става.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: quazimodo   
Дата:   08-05-22 14:32

От добър обектив винаги има смисъл. Ако тамрона влиза в бюджета, скачай смело. Само направи сериозна проверка за наличие на фронт или бек фокус, че после става страшно. В природата съществува и същата сигма. Можеш да търсиш и такава. Иначе от канонските китаци търси последния - 18-55 ИС СТМ.

П.П. А топ китака за APS-C сензор е Канон 17-55/2.8[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: Mogila   
Дата:   09-05-22 10:05

видео oператор и снима сватби пита какво предимство има стабилизацията???

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: cvetanov95   
Дата:   09-05-22 10:23

При обективите не знам колко + има. В телата и камерите съм наясно.

Но да, вместо да помогнеш е по-лесно да критикуваш :D

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: lamerko   
Дата:   09-05-22 11:02

18-55. Каквото ти попадне - гаранция, китов е...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на Китов обектив Канон.
Автор: georgioiv   
Дата:   20-05-22 13:46

18-55 stm, който започва от бленда 4, e чудесен. Не съм срещал никъде нищо лошо за него написано, включително и моите впечатления са такива. Това за съотношение цена/качество. Иначе зависи какво снимаш, за мен например, за детски рождени дни които снимам най-много, китов ми е 35/1.4 на фулфрейм :) в 90% от случаите е на тялото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »