Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Смяна на фокусен екран - къде?
Автор: Twingo   
Дата:   28-03-22 10:55

Здравейте,

Случайно се появи едно боклуче във/върху фокусния екран на Canon-a ми и след отчаян опит да го почистя, се оказа, че се намира по-навътре, отколкото мисля :) Така май че наруших самия фокусен екран и фокусните точки не светят добре, когато потвържадава фокуса.

Къде в София мога да го дам за ремонт/смяна на фокусния екран? Не ми се занимава с големи сервизи, където ще ми одерат кожата и ще чакам много. Има ли още точни хора като Зентекс? Може да е малък сервиз или просто човек, който си разбира от работата.

Мерси! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фокусен екран - къде?
Автор: sirkhann   
Дата:   28-03-22 12:50

Автофокусните точки са в призмата, а не на фокусния екран.

Какъв модел е апаратът? Ако е със сменяеми екрани, се купува нов и се сменя, но може да не светнат и с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фокусен екран - къде?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-03-22 13:38

На повечето огледалки се сменя собственоръчно, не че не може и в сервиз, но няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фокусен екран - къде?
Автор: sirkhann   
Дата:   28-03-22 14:43

Само на високите модели се сменя. На Canon поне ги има леснодостъпни.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фокусен екран - къде?
Автор: g.i_grozev   
Дата:   28-03-22 20:09

Има клипове в ютуб. Всичко се свежда до освобождаване на повредения екран, като се отключва фиксатора на екрана. Маха се повредения и се слага новия. При поставянето на новия екран да се използва пинцета, като се внимава да не се надраска.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фокусен екран - къде?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   31-03-22 14:31

На пинсетата се намотава малко тиксо, и шанса да се надраска става минимален. Е разбира се при добро желание и така може да се повреди, но това е друга бира :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »