Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Авторски права
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-01-22 20:13

Съфорумци, как защитавате авторските си права? Става въпрос за видео файлове (ако беше само един, здраве да е), неправомерно качени в youtube.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: SaS   
Дата:   28-01-22 20:19

Не става ясно какъв е казусът.
Някой е качил ваши клипове във Youtube ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-01-22 20:26

Да, правени от мен. Става въпрос за видео уроци. Става въпрос за авторски права все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-01-22 20:29

Писах оплакване в youtube. От там ми искат copyright registration number. Има ли такова чудо в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: ivaivalito   
Дата:   29-01-22 18:09

Ако нямате договор нищо неможете да направите, отделно вие от пиратския уиндоuс ли писахте на youtube ?

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: Stoychev   
Дата:   29-01-22 18:32

В България няма институция, в която можете да си регистрирате произведенията с цел лесно и централизирано доказване на авторството, каквито има в САЩ, например. Изключение са някои типове произведения, за които съществуват организации за колективно управление на права. Във вашия случай това е "Филмаутор". Не съм наясно с това доколко има смисъл от членството, но едва ли е излишно.
Може да си издадете нотариално уверение, че сте автор на видеоуроците, което да представите на YouTube. Следващата стъпка е жалба до прокуратурата. До обезщетение едва ли ще се стигне, но желая успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-01-22 18:53

видеата са били онлайн уроци, които някой е записал и след това качил в тубата, или са свалени от вашия канал и качени в друг?
При второто ми се струва, че по-има шанс за въздействие дозаквайки че вие сте на видеото и е качено по-рано във вашия канал...
ако е първото обаче си трябва завеждане на дело срещу извършителя и след издадено постановление тубата може да ги свали... освен другите екстри

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: asahi   
Дата:   29-01-22 20:59

Най-болезнен за автора е случаят, когато даде/продаде файловете на някой за индивидуално ползване, а той ги публикува.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторски права
Автор: landstar   
Дата:   29-01-22 23:29

С адвокат най-добре се получава. Ако е присъствено - с тояга.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »