Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвместимост на Sigma обективи с лентови апарти?
Автор: IvanLazarov   
Дата:   07-09-21 13:22

Привет, имам нужда от съвет. Бидейки роден почти изцяло в цифровата ера ... Взех лентов апарат от мой приятел (Olympus OM-1n) и започнах да експериментирам с 35мм лента. Хареса ми и искам още. Не намирам смисъл да колекционирам техника и практичното решение, до което стигнах, е да потърся лентови апарати съвместими със съвременните обективи, които имам. Така се спрях на Canon EOS-1V или 3 който са последните тела преди цифровата еволюция. И двата модела поддържат EF байонет и приемат обективи на Canon. Някой използвал ли е Sigma Art и Sport обективи на подобни апарати? Технически не би трябвало да има проблем, но не знам дали автоматичният фокус би сработил добре и надеждно. Калибрирането им с USB станцията на лентови тела ще бъде кошмарно начинание, което искам да избегна. Конкретните модели, които притежавам са Sigma 24-35mm f2 Art, Sigma 50mm f1.4 Art, Sigma 70-200mm f2.8 Sports, Sigma 150-600mm Contemporary.

Благодаря за съдействието! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост на Sigma обективи с лентови апарти?
Автор: Synthy   
Дата:   07-09-21 13:27

Виж по-скоро Nikon F80/100 и сигма обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост на Sigma обективи с лентови апарти?
Автор: uri64   
Дата:   07-09-21 13:31

Synthy написа:

> Виж по-скоро Nikon F80/100 и сигма
> обективите.


Вероятно Сигма обективите, които вече има са на EF байонет, за какво да гледа Никон?


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост на Sigma обективи с лентови апарти?
Автор: IvanLazarov   
Дата:   07-09-21 13:43

Всички обективи са на EF байонет използвам ги на 90D и R6. Не виждам смисъл да гледам за апарати на Никон защото това означава купуване на още повече обективи... В този ред на мисли всяка фирма им добри/лоши попадения през последните 70г. Да се спрем на едно тяло 1V или 3.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост на Sigma обективи с лентови апарти?
Автор: Synthy   
Дата:   07-09-21 14:22

Да да, съгласих се - и двамата сте прави. Недоглеждане от моя страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост на Sigma обективи с лентови апарти?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-09-21 18:15

Мнение от дежурния спамер[smilie5] - щом си готов да дадеш 7-800 лева за лентово тяло, значи при неуспех ще успееш да си купиш един елементарен 28-105 и да си щракаш с него без да се притесняваш за фокуса[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »