Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Разпечатване на снимки
Автор: fangas   
Дата:   13-08-21 16:49

Здравейте,

Разпечатах 20тина снимки в местното фото и съм тотално разочарован от качеството,цветовете и хартията на снимките + поради някаква причина липсват части от снимката.

Можете ли да ми препоръчате сайт, в който да разпечатат снимките без да ги унищожат?

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: kr0daking   
Дата:   13-08-21 16:55

Мога да ги разпечатам на висококачествена хартия с гланцов завършек - 0,40 лв./бр.

Изрязването на част от снимката(crop) се налага,когато съотношението(aspect ratio) на снимката не отговаря на съотношението на хартията(aspect ratio).
Другия вариант е да се оставят бели ивици по краищата,за да се събере.

Ако решиш да ги разпечаташ при мен ми пиши ЛС тук или се обади на 0885329017. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: fangas   
Дата:   13-08-21 17:08

Напълно разбирам и все пак да кропнеш част от детето в долната част на снимката за сметка на празен фон в горната част е неадекватно.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: vladod   
Дата:   13-08-21 17:37

Разпечатване - на фотопринтер, а копиране - на минилаб /туй е леко доуточнение/ [shtrak]
И в двата случая е добре да изпратите файловете ПОНЕ с правилни съотношения на страните към избрания формат и да не сте изтрили старателно цветния профил.
Иначе, все пак, не бива да очаквате, че някой, вместо Вас, ще гледа всеки кадър и ще налучква кое е ценното, че да остане в снимката - копира се средата !!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: dekov   
Дата:   13-08-21 22:04

Често пъти се затруднявам да убедя клиента лично, който си е купил рамка
10Х15 см.,а си е кропнал снимката на телефона квадратна, че не можем да я направим да запълва рамката без да отрежем от изображението, и без бели полета.
А как бих могъл да му го обясня онлайн ? [smile]
P.S. И без да му я разтягаме[smile]



Публикацията е редактирана (14-08-21 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: senmra   
Дата:   14-08-21 05:45

Сега всяко дете с две пръстчета си кропва снимката на телефона. Един специалист фотограф само с едно кликване на мишката трябва да реши този проблем. Не може само чрез блутот и печат, да, малко труд се изисква.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: dekov   
Дата:   14-08-21 08:29

senmra,
може ли малко пояснения, как се решава този проблем с едно или няколко кликвания на мишката ?


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: kvakioh   
Дата:   15-08-21 07:45

По-добре с бели полета, отколкото отрязано от кадъра...
Иначе- с макс голяма резолюция след обработка и зависи вече в кое фото и как се искат нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: asahi   
Дата:   15-08-21 09:26

По-добре е когато се обработва снимката да се съобразява с всички параметри на печатащото или показващото устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: dizela   
Дата:   15-08-21 10:24

Преди няколко години имах същия проблем. Опитай с тези размери, които ми дадоха, отказвайки да заплатя една голяма поръчка.

9x13 - 12.7cm x 8.9cm
10x15 - 15.2cm x 10.2cm
13x18 - 12.7cm x 17.8cm
15x20 - 15.2cm x 20.3cm
15x21 - 15.2cm x 21.6cm
18x24 - 18cm x 24cm
20x30 - 20.3cm x 30.5cm
20x20 - 20.3cm x 20.3cm
20x25 - 20.3cm x 25.4cm
25x30 - 25.4cm x 30.5cm
25x38 - 25.4cm x 38.1cm

Файловете трябва да са 300 Pixels/Inch.

След като направих всички файлове с тези размери, не съм имал проблем с изрязвания на изображението или бели полета.


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: dekov   
Дата:   15-08-21 14:10

При един съвремен минилаб не е необходимо да се преоразмеряват снимките за отпечатване в стандартните размери важно е съотношението на страните.
Почти всички фотоапарати снимат в съотношение на страните 2:3,
което е същото при снимки 10Х15 см. 20Х30, при някои от другите формати дългата страна е по малка (13Х18 ;24х30 ;30х40.
При снимките в съотношение 9:16 и подобни от телефон и други винаги може да се поръчат (Auto advance)т.е. 10Х колкото дойде[smile]
20х..... и т.н. стават квадратни,правоъгълни,панорамни и няма да има отрязване[smile]
Тогава идва другият проблем на клиента; " ама те не ми се хващат в албума който ми е точно 10х15 [smile]
И тук вече е ред на съфорумеца senmra
"с едно кликване да реши проблема"-без бели полета, без отрязване и без разтягане[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: senmra   
Дата:   15-08-21 22:16

Стана ми интересно, когато видях колеги в друга държава,
как бързо и лесно решават този проблем!
-"без бели полета, без отрязване и без разтягане"

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: tahio   
Дата:   15-08-21 23:17

senmra написа:

> Стана ми интересно, когато видях
> колеги в друга държава,
> как бързо и лесно решават този
> проблем!
> -"без бели полета, без отрязване и
> без разтягане"
senmra всички чакаме да споделиш как става.


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: solar_sea   
Дата:   16-08-21 07:46

Евентуално цветна рамка вместо бяло поле - размазан фон от снимката или някаква съответсваща шарка. Има шанс да стои по-добре и не-толкова забележимо спрямо бяло поле. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: vladod   
Дата:   16-08-21 10:04

Освен всичко друго, плащаната цена е само за разпечатване/копиране - това не предполага никаква творческа дейност от страна на печатащия !!! [shtrak]

Веселото е, че всички са велики фотографи, а не могат да се спретнат една снимка да дадат в подходящ вид за разпечатване, камо ли тя да се окаже читавяа [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: asahi   
Дата:   16-08-21 10:07

Когато не го разбираш всичко ти се струва лесно. Може наистина да е лесно, но да не подозираш за компромисите, които правиш. Гледаш стар филм с пропорции 4:3 на новия си ултра-супер-смарт телевизор 16:9 и не забелязваш трътлестите хора вляво и вдясно на кадъра и отрязаните темета на изпълнителите в едър план. Универсалното оправдание: "Той телевизорът сам си ги прави, аз нищо не барам. Последен модел, висок клас! Дал съм 2500 лева, все пак."

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: Lecho   
Дата:   16-08-21 10:12

Добър ден,
опитайте тук - https://essteticprint.com/

Колегите си разбират от работата и със сигурост ще удовлетворят всяко желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: asahi   
Дата:   16-08-21 10:15

Минутка за реклама.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-21 12:00

Зависи на какво са ти го печатали... някои мастилни принтери си режат дори и при правилна пропорция, когато се зададе перчат без полета. Та не е ясно с каква техника са работили в местното ти фото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   16-08-21 12:40

Аз ще дам мнение, но като клиент, а не като печатар или служител във фотоателие.

Ако отида в едно фото и поискам принт 20/30 примерно, ще очаквам да получа снимка 20/30, без бели полета или без да е отрязана. Естествено, като съм си я оразмерил предварително.

Не говоря за случаите, квадратна снимка или 16/9 да ги печатим 20/30 или нещо от сорта...

Разбирам, че професионалистите в областта се дразнят от досадниците, или че не им се плаща, за да преоразмеряват, или просто ги мързи да го направят...

Но все пак, става дума за краен продукт. Като отидеш на кръчма и си поръчаш 100 грама уиски, очакваш да получиш 100 грама уиски, а не 75 примерно. Не знам примерът доколко е удачен, но схващате идеята.

Никой клиент не е длъжен да знае с какъв принтер работи съответното фото, с какви настройки и дори как точно да си оразмери снимките.

Елементарно чувство за отговорност може би - когато взимаш на един човек парите, свърши си работата. Или поне му обясни защо не може. И той пак ще се върне.

Или ако не - тундра болшая. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-21 13:03

Ами когато клиента иска 10х15 да струва 15 ст вместо 17 (например), стават някои разминавания с очакванията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   16-08-21 22:41

lamerko ...останаха ли вече места работещи на тия цени !?!?!
И с каква технология бачкат всъщност, ако са още на пангара ?

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: Konstantinov   
Дата:   17-08-21 13:59

Напиши в гугъл снимкитеви и ще излезне реклама на друг сайт снимките ни дето не съм печатал и пробвай в снимките ви -на хартия фужи 10х15 беше 20 стотинки на снимка на нонейм 15 или 16 -не съм печатал там от година .Давам онлайн само за възрастни роднини дето искат хартиени снимки ,ама то не останаха.



Публикацията е редактирана (17-08-21 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-08-21 14:50

Печатам 10х15 см на принтер. Снимката ми излиза 60 стотинки.
За експеримента държах 3 години снимка на задното стъкло на колата, не мръднаха цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на снимки
Автор: mmjm   
Дата:   17-08-21 15:46

„Освен всичко друго, плащаната цена е само за разпечатване/копиране - това не предполага никаква творческа дейност от страна на печатащия !!!“

Това е така, особено през периода 1997-2008, когато в ателиетата ви влизаха десетки, да не кажа стотици филми на ден не беше и възможно, но сега, когато за месец ако в ателието влязат двама души биете г..за в тавана от радост подобно мислене ми се вижда странно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »