Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: Ratsev   
Дата:   26-07-21 20:06

Здравейте съфорумци, реших да купя въпросния обектив, ще се ползва на А6000 основно за снимане на хора и от време на време някое спортно събитие (тренировки на открито/закрито). Въпросът ми е как се представя въпросната комбинация тяло/обектив откъм автофокус? Имате ли наблюдения дали може да се ползва пълноценно фазовия фокус на а6000 или е скопен както при Sigma 30mm f2.8? Прочетох и изгледах ревюта в интернет, някои казват, че не е хубав автофокуса, други казват че е ок(предполагам заради различни тела/комбинации от настройки). Имате ли наблюдения дали след последните софтуерни ъпдейти от сигма автофокусът е подобрен? Най-вече ме интересува точността и съответно при C-AF режим + phase detect как се държи на а6000, и дали има някой, който да е ползвал комбинацията? Благодаря ви [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: kiten   
Дата:   26-07-21 21:38

Сигмата си е много хубава за парите си, обаче тялото ти е много стар модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-21 00:32

A6000 е готино тяло, но за спорт не е най-лесното за ползване. А6100 е на съвсем друго ниво например или а6300, а6400. А6300 пак е сравнително стар и бавен, но значително по-надежден от а6000 като АФ

Сигмата я имах и то преди години. Не съм ядове с АФ. То 30мм е относително широко за спорт. Ще трябва наистина да се потопиш в екшъна. А малкото разстояние ще тормози фокуса повече.

При а6000 бях установил, че за спорт става ако снимаш коли или мотори и си на бленда 8 с 70-200мм ф/4 Сони обектив например. Просто не е много прецизен при следене. При снимки с коне много често изпускаше.

Мисля, че моторите на 30/1.4 и 56/1.4 са по-одобри от предната ф/2.8 серия, която спряха.

За портрети няма да има ядове. Просто това със спорта малко ме учудва с тая дължина. Ама ще станат супер кадри ако се потопиш от близо.

Ако някой е ползвал наистина последните неща и с а6000 спорт с широко да пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: patzo   
Дата:   29-07-21 10:43

И аз я имам въпросната сигма Sigma 30mm f1.4 DC, но аз почти цялото време я ползвам само на ръчен фокус. Защото камерата ми е стара - некс 6 и автофокуса не е на ниво. Сигурно със новите тела 6400 и т.н нещата са на съвсем друго ниво.



Публикацията е редактирана (29-07-21 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: Ratsev   
Дата:   29-07-21 22:17

Мда, ясна е работата, че нещата явно зависят основно от тялото и коя генерация е. Пак бих я взел, защото ще е ъпгрейд от сегашната сигма 30мм на 2.8. И някой ден а6400 или 6600, ако/като падне цената и изкарат новите кроп тела. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-21 09:48

A6100 единствено няма видео екстрите. А поне преди беше доста по-евтин от а6400. Ако не се снима видео е безсмислено да се дават парите за а6400 или а6600. А6600 има стабилизацията и май е с голямата батерия та ще има предимства ама беше май близо два пъти по-скъп

Сега пуснаха подобие на а6100 за видео без визьор, но с по-удобен за видео дисплей, по-хубав микрофон и доста видео екстри - ZVE10. Та ако е за видео повече това ще е изходния вариант. Накрая ще се окаже че комплект а6100 и zve10 струва колкото а6600.

Аз лично съм много щастлив с А7С. Сходен размер на а6000 серията и фул фрейм със стабилизация и голяма батерия със страхотния АФ. Много и се радвам вече близо година.



Публикацията е редактирана (30-07-21 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: kiten   
Дата:   30-07-21 11:50

Сигмата е перфектна за боке и силата и е някъде в бленда 2 - 2.8. Много е бърз фокуса и е перфектна за портрети и снимане на тъмно. Ползвам я вече трета година на а6500. За видео не става или само от статив, даже и на гимбал пак не е е подходяща за видео. И най-малките трептения се забелязват на видеото. Още един съвет от мой опит и лично мнение - не си купувайте сигма от нашите търговци или от безара. До сега съм сменил няколоко сигми купени от павилиона или от базара и се развалят още на първата година. Твърдението ми е по-скоро за сигми вариобективи. Последната ми е купена от Лондон и трета година работи перфектно.
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 30mm f1.4 DC DN Sony E
Автор: Ratsev   
Дата:   30-07-21 18:47

Едно уточнение, ще се ползва 100% само за снимки. Видео функционалността не ми е приоритет. Там телефонът ми е напълно достатъчен. Фул фрейм за момента не ми е по възможностите, заради цените на ff системите като цяло, както и за моето ниво. Иначе за момента гледам да закупя през e-infinity, защото там цената е сходна с тази на 2ра ръка от базара на обектив без гаранция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »