Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: snim4o   
Дата:   15-07-21 19:23

Интересувам се най-вече от качество на снимките. За сега говорим за тяло и оставяме стъклата настрана. Обичам да снимам пейзажи, затова търся по-малко шум и по-добър динамичен обхват. Качество на високо исо също е плюс.

Знам че въпроса не е пълен но ми е интересно до около тази сума какво бихте препоръчали...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: GenaDP   
Дата:   15-07-21 19:45

Каквото продават по магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: snim4o   
Дата:   15-07-21 19:54

напишете тук линка



Публикацията е редактирана (15-07-21 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: snim4o   
Дата:   15-07-21 20:00

Благодаря за отговора. А може ли да ми препоръчате магазин?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: quazimodo   
Дата:   15-07-21 20:02

https://photosynthesis.bg/


https://www.photopavilion.bg/




Публикацията е редактирана (15-07-21 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-07-21 20:16

Съобразено с бюджета - за пейзажи - Sony a7R II ще свърши работа. 42мп - за повече детайл. На високо ISO ще имаш повече шум от апаратите с 24мп. Но пък пейзажи се снимат на ниско ISO, после дърпаш плъзгачите и вадиш детайл от сенките, така че изискването за добро представяне на високо ISO, ми се вижда малко безсмислено.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: Yog   
Дата:   15-07-21 21:26

Предимно за пейзажи, за тези пари вероятно бих си купил D810 или А7R II, заради по-високата резолюция. Иначе за обща употреба, може би Z5. Доста камера дават за 2100 лева [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: ZENON   
Дата:   15-07-21 23:26

Ако ще се насочваш към много пиксели, приготви си и торба с пари за добри обективи.
А7-3 ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: VladHD   
Дата:   16-07-21 07:05

Nikon Z5.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: mitpis   
Дата:   16-07-21 09:58

Автор: snim4o
Дата: 15-07-21 19:23

Интересувам се най-вече от качество на снимките.


Всички, които снимаме ни интересува качеството на снимките, всеки фотоапарат намиращ се в момента в магазина права качествени снимки, но снимките ги прави фотографа, та и с най-топ модел фотоапарат можеш да нямаш качествени снимки. За тези пари и аз съм за Nikon Z5.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: snim4o   
Дата:   16-07-21 15:21

Благодаря за коментарите.
Z5 изглежда много добре за цената си. Може би е най-евтиния приличен фул фрейм апарат [smile] А7 м3 може би е малко по-добър като шум но цената му е доста нагоре и ми се струва че не оправдава разликите.

D810 е доста тежък и голям и няма вградена стабилизация.

a7r ii също е интересна възможност. Доколкото разбирам е модел от 2015г. и се намира само втора употреба.

Докато сравнявах забелязах че Панасоник S5 има ниски нива на шум но там цената е близка до а7 м3 и предполагам, че избора на обективи ще е по-малък но за сметка на това ще са по-скъпи [smilie3]

Мисля че избора трябва да е между Z5 и a7r ii. На високо исо а7р м2 има повече шум но на ниско има повече детайли, което е добре. Обаче чета че на следващото поколение на Сони автофокуса бил подобрен... Също а7р2 няма компресия без загуби и прави големи файлове и при различни случаи слиза на 12 бита (silent shutter mode, long exposures in Bulb mode, continuous shooting and auto exposure bracketing).

Може би Z5 е по-сигурния избор но ако може и някой с а7р2 да сподели ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-07-21 17:20

snim4o написа:

Обаче чета
> че на следващото поколение на Сони
> автофокуса бил подобрен...

Автофокусът на 3-то поколение е доста подобрен, като това важи с пълна сила при снимане на движещи се обекти. При снимане на неподвижни обекти, в случая на пейзажи е все тая. Фокусът е точен.
Z5 e нова машина на наистина добра цена. Минусът му е по-малката резолюция. Ако ще си гледаш снимките на 8к телевизор, апарат с 24мп сензор няма да може да напълни екрана. Резолюциите отидоха доста нагоре...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: Yog   
Дата:   16-07-21 19:15

На 7R III автофокусът е добър. Със сигурност по-добър от предишното поколение. Но няма начин да намериш в добро състояние за 2500 лева. Още повече, ако ще снимаш пейзажи, какво те интересува автофокусът? Това би трябвало да е едно от най-маловажните неща като критерий коя камера да избереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: shadow...   
Дата:   27-07-21 06:43

Започни от там,дали имаш обективи и на чия система са,за да тьрсиш тяло.Ако ще търсиш тяло и обективи за тази сума...е различно.Разгледай телата на Пентакс...цвето предаването е прекрасно...фокусът също и не винаги ФФ помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-07-21 12:16

Избират се обективите и от там камерите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: quazimodo   
Дата:   27-07-21 14:25

Simbon4o написа:

> Избират се обективите и от там
> камерите[smilie5]


L-ки и Canon 5DS [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-07-21 16:47

Ами зависи [smilie5]. Ако е за пейзажи по-добра камера влизаща в този бюджет от А7rII не се сещам. И обективи има колкото искаш за нея, може да се сглоби супер малка и лека система. Алтернативата от никон не е Z5, Z7 е аналогичният модел. Но аз предпочитам сензорът на сонито.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до към 2500лв.
Автор: landstar   
Дата:   30-07-21 16:26

Не е типичен представител но върши повече от добра работа - Никон Д500.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »