Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: lrn   
Дата:   05-07-21 21:10

Ще започна малко отдалеко...
Та имаме един служебен TZ90 - върши ни работа за непретенциозните ни нужди, докато веднъж ми се наложи да е малко по-широк (трябваше да се обхване цялото помещение) и щракнах няколко кадъра с телефона (Самсунг S10e) - поне хващаше всичко каквото ми беше нужно. Мяткам ги на компа и какво да видя - снимките от телефона с видимо много по-добра детайлност и по-малко шум. А в къщи жената отдавна ме врънка за малко фотоапартче, щото като ходи някъде не й се носи моя "китюк"(Д5000+16-85). Добрееее, TZ90 (и подобните нему) отпадна защото явно директните снимки в джипег са зле и по-добре да си снима с телефона, викам си явно трябва да е компактен апарат с по-голяма матрица. Рових, рових и взех TZ200 -един от "идеалните" фотоапарати за път, като най-идеалния на Сони беше над 2 бона. Днес имах повече време и направих няколко еднотипни кадъра и с двата фотоапарата (TZ90 и TZ200) и какво да видя - в джипег няма почти никаква разлика в детайлността и шумоподтискането. FZ200 е малко по-добре, обаче предвид доста по-голямата матрица очаквах доста повече.
Та въпроса ми е аз ли нещо бъркам с настройките или просто си трябва ROW? Обаче някак си не мога си обясня как с тази микроскопична матричка и мизерно обективче един телефон може да извади по-прилични снимки директно от устройството, така да се каже.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: Synthy   
Дата:   06-07-21 09:15

Покажи кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: quazimodo   
Дата:   06-07-21 09:32

Ако си чувал за Samsung NX, няма да се чудиш защо телефонът ти е извадил по-читава картинка[smilie5] Панасоник никога не са били с добър jpeg по подразбиране. Говоря и за апаратите със сменяема оптика, камо ли сапунерките. Добра снимка "от кутията" или при Фуджи, или при Олимпус.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: lrn   
Дата:   06-07-21 16:22

Малко ще ме озориш за нови тестове, че тези ги изтрих, а напоследък нямам много свободно време. Ще взема да щракна от TZ200 джипег и ROW и телефона да видим там как е.
В крайна сметка не е проблем да се снима в ROW, ама се бях нагласил за "снимките на жената" да си спестя "обработката". [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: quazimodo   
Дата:   06-07-21 17:20

RAW...се пише[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: Synthy   
Дата:   06-07-21 17:29

Е, щракни по един жпг с двата апарата и покажи разликите/приликите, които не ти допадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: Synthy   
Дата:   06-07-21 17:30

Имах преди време TZ55, който трябва да е с матрица подобна на TZ90. Снимаше доста добре, като за 1/2.3" матричка, която принципно е гадничка. Особено на дневна добра светлина снимките си бяха екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: quazimodo   
Дата:   06-07-21 17:49

Едно време, за ревютата на нови тела, Бони си снимаше библиотеката. Хем бързо, хем не ходи по-далече от хола[smilie18][beer]

П.П. Тогава си купих първата сапунерка с ръчни настройки - Samsung S850[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-07-21 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic TZ90 vs TZ200
Автор: avo   
Дата:   06-07-21 18:17

Не зная дали греша, но според мен този клас фотоапарати са безполезни на фона на съвременните камери на телефони. Преди няколко години аз лично си взех един Панасоник LX 15 с идеята да нося нещо леко на почивки за снимки за спомен и някой и друг пейзаж, ако нещо ми грабне окото. Поблазни ме светлосилата на хартия, 1.4, но с малката матричка, макар и не чак толкова за размера на камерата, тея 1.4 ако не ги виждаш написани, няма да допуснеш, че са толкова. Обмислям да го продам, не мога да открия съществена разлика между снимките с него и стария си Айфон. На 100% има някаква разлика в детайла разбира се, но такива снимки никой не ги гледа толкова критично, а и са на толкова светлинни години от тези с хубаво тяло/обектив, че малко по-зле или по-незле, все са си компромис, ако се търси качество за нещо повече от снимка 10/15 за спомен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »