Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon z6 II или z7 II
Автор: rossendimitrov   
Дата:   09-06-21 17:59

Решил съм да сменя старото dslr с някой от новите Никонски играчки. Ще се радвам, ако някой е имал достъп до някой от тях, да сподели мнение .
Като гледам, нямат кой знае каква разлика. :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: VladHD   
Дата:   10-06-21 09:16

Да, еднакви са, като изключим +20 мегапиксела, липса на AA филтър и 2000лв отгоре, спрямо Z6II

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: hotsnail   
Дата:   10-06-21 10:13

Да учудващо е, че камерите с много пиксели от това поколение се представят сходно на тези с по-малко пиксели като скорост, като време на четене на сензора във видео. Динамичния обхват също е подобен. Това е голяма разлика от 5Ds едно време дето нито имаше динамичен обхват нито се справяше на слаба светлина и не се отличаваше със скорост. Реално вземайки многото пиксели предимно се печели. Така че ако човек може да си позволи повечето пиксели не е лошо.

Единствено май във видеото има разлики. Никон сложиха роу видео и разни други шукарии на 24МП модели и май тия неща ги няма на модела с повече пиксели.

Аз съм с а7р3, което е модела с повече пиксели на Сони. Ползвал съм и другия с 24мп. Има си разлика при снимките в детайла и във възможността за кроп. При шума 24МП има около половин до един стоп предимство над исо6400 т.е. на 12800 или 20000 цветовете на 24МП ще са по-истински

При Сони АФ на 24МП модел е една идея по-добър. Не е нещо фатално, но при пряко сравнение се усеща.

За детайла ....Вече гоним поне 4К т.е. 4096 пиксела хоризонтал и от 6000 пиксела на 24МП камера става без кроп. Ако си вземете вече 5К или 6К монитор или 8К телевизор 24МП със зор стигат за фон. :-) Та си мисля, че 42МП (8К при 3:2 сензор) вече е един минимум.



Публикацията е редактирана (10-06-21 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: Imaginarium   
Дата:   10-06-21 10:23

Както винаги при подобни въпроси, всичко опира до намеренията на снимащия.
При снимки , единствената съществена разлика е в резолюцията. 40мп при Z7II са си сериозно животно.Но за сметка на това 6цата достига 14фпс докато 7цата 10.
Основната разлика е във видеото.Там 6цата тотално превъзхожда 7цата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: rossendimitrov   
Дата:   10-06-21 11:27

Предимно ще ми е само за снимки. Харесах с в фотосинтезис, z6 ii има някакъв пак за 5600 с разни благинки вътре. z7 ii е на почти същите пари без нищо. ..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: Slivenski   
Дата:   10-06-21 11:40

Някой може ли да обясни защо видеото на z6ii е по-добро от z7ii?

Иначе, ако е само за снимки, май z7ii е по за предпочитане.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: stanpaunov   
Дата:   10-06-21 14:26

Тествал съм и двете камери. За мен 6-та е по универсалният вариант и за това избрах нея.
Снимам не малко видео а както каза някой по горе по малкия сензор дава по-добри резултати.
А иначе смятам самата сис-ма за фантастична, особено обективите. Всеки фен на марката снимащ с ДСЛР в момента е добре да погедне и пробва телата. Фокусът по лице и очи е много бърз и точен почти не изпуска. Ергономията също много ми харесва и всичко работи прекрасно. Аз си взех една 50-та 1.8 и 24-70 в комплект. И двата обектива са супер остри при всякакви бленди. Единствения минус, който съм открил до сега е не до там адекватния следящ фокус при бързо движещи се обекти но със стари обективи. Нещо, което ме учудва при условие, че години на ред точно там Никон блестяха. Каноните в това отношения са много напред включително и пред Сони.
Относно видеото имаш 4к 60р но с лек кроп и 4К 30р без с вградена стабилизация. Ако снимаш хора особено с 50-та ще останеш очарован какво качество може да се извади. Но за видео а и не само задължително карта xqd!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: KrastevK   
Дата:   10-06-21 18:10

Леко доуточняване сензорите по големина са еднакви,а пикселите са различни,а относно картата основна е xqd- или cfexpress-a кой к'вот има вторият слот според мен си е за jpeg-ците,но аз нямам втори слот и не ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: rossendimitrov   
Дата:   10-06-21 21:58

[cool] Като цяло да скачам на 6-цата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: Yog   
Дата:   10-06-21 22:06

Slivenski, голямата разлика е в това как двете камери генерират 4к записа. Понеже сензорът на 7 е 8200 на 5500 пиксела, камерата трябва да "намери начин" да ги сведе до традиционното 3840 на 2160. Има различни начини, ако искаш да го направиш без кроп (т.е. без да се взима само централната част на сензора с размери 3840 x 2160, което да направи обектива ти "тесен", картинката по-шумна при високо ИСО и реално да снимаш в APS-C формат). При модела 7 са избрали начина да се пропускат цели редове пиксели. Буквално ги "изхвърля". Това е лесно за процесора на камерата и не води до прегряване. При модела 6, понеже пикселите са много по-малко, камерата има достатъчно изчислителна мощ да "смали" сигнала от сензора 6000 на 4000 до 3840 на 2160 видео, без да "изхвърля" нищо. В резултат се получава много по-детайлна картина от модела 7. Това е за стандартния 4к запис, на 24, 25 или 30 кадъра в секунда, не в RAW формат или към външен рекордер.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: avo   
Дата:   10-06-21 22:26

Аз бях пред подобна дилема като теб, но спрямо Z6/Z7. Оказа се, че ако взема Z7, задължително ще трябва да взема и нов компютър, поради огромните RAW файлове с многото мегапиксели и тегаво тромавата им обработка. А това вече качваше бюджета трърде много. Сравнението на един и същи кадър пък с 24 и 42 Мп, БЕЗ кроп, от моя гледна точка нямаше уловима разлика в детайла до 200% увеличение.

hotsnail, не съм съгласен за 24-те Мп и фона на 5К монитор, просто защото имам такъв.

rossendimitrov, какви 5600 за Z6ii, 4300 е с 24-70 ф4, не знам на какво викаш благинки. А и ако не снимаш много движещи се обекти, хубаво помисли дали ти трябва Z6ii или Z6, който е за 4000 в момента с 24-70, FTZ и карта XQD, която иначе само тя е към 400 лв. Други разлики освен следящия фокус на двойката след последния ъпдейт от преди 1-2 седмици и двата слота за карти май няма, и възможността за грип, ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: Slivenski   
Дата:   10-06-21 23:05

Автор: Yog
Дата: 10-06-21 22:06

---------------------------

Мерси! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: lamerko   
Дата:   11-06-21 00:18

Относно РОУ видеото - и двата модела вече МОЖЕ да получат поддръжка. Долната информация се отнася и за двата модела с външен рекордер:

Record ProRes RAW* and ProRes RAW HQ* at UHD 4kp24/25/30 or 1080p24/25/30/50/60
Record ProRes 422 LT, 422 or 422 HQ at UHD 4kp24/25/30 or 1080p24/25/30/50/60
Record Avid DNx at UHD 4kp24/25/30 or 1080p24/25/30/50/60

* Customers who wish to have the RAW video output capability installed on their Nikon Z 6 II or Z 7 II can bring or send their camera to a Nikon service center. The Nikon RAW video output capability upgrade will incur a fee.




Публикацията е редактирана (11-06-21 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: stanpaunov   
Дата:   11-06-21 10:12

rossendimitrov - Скачай смело и се кефи [beer]

А относно разликите между Z6 и Z6II те не са чак толкова малки или пренебрежими. Ще изброя само тези, които са ми важни.
“Future proof” след време ще можеш доста по лесно да продадеш една 2-ка от колкото първата версия, това е 100% сигурно!
Двата слота са задължителни особено за фотографи, които си изкарват парите от това.
Двата процесора и по бързият фокус не са за пренебрегване, както и разликите в настройката на сензора. При Z6II видимо има по малко шум и бандинг.
Новата батерия, която се зарежда през usb и издържа повечко, както и грипа. Има и още доста неща но за мен тези са основни.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: avo   
Дата:   11-06-21 23:17

stanpaunov, съгласен съм напълно с разликите, които посочваш между Z6 и Z6ii. С уточнението, че бандингът е наличен само с електронен затвор, което лесно може да се избегне, и по принцип концептуално аз лично не виждам смисъл в който, освен евентуално при скорости около 1/20-1/10 поради теоретичните вибрации от механичния . А за шума не бях срещал до момента да има разлика между двете версии, вярвам, че си прав. Иначе за автофокуса, щях да кажа, че за движещи се обекти, където реално би се усетила разликата, D500 е недостижим, но като си позволих да погледна профила ти, установих, че и ти мислиш така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: rossendimitrov   
Дата:   18-06-21 22:41

[smitten] [smitten] Горд собственик съм вече на z6 ii , и вече съм в търсене на подходящата светка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: KrastevK   
Дата:   19-06-21 06:16

Zmount си иска Z стъкла разликата от F обективи е осезаема, а CFexpress е супер бърза карта и с подходящ четец свързан по подходящ начин дава невероятни резултати при трансфер.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: NE   
Дата:   19-06-21 07:16

Разликата с хубавите F-обективи е,че Z обективите като цяло са по-остри САМО на най-отовените бленди и то САМО по ръбовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   19-06-21 18:45

Е, тя тази разлика не е никак малка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon z6 II или z7 II
Автор: Imaginarium   
Дата:   19-06-21 20:04

Абсолютно невярно търдение! Z обективите са по-хубави във всяко едно отношение от F еквивалентите си на абсолютно всички бленди.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »