Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 native ISO
Автор: montanar   
Дата:   21-04-21 21:28

Привет колеги!
Интересува ме каква е методология за имзерване на този показател на матриците на разните апарати. Производителите често спестяват тази информация.
Ако някой има обоснована информация какво е native ISOто на pentax KP моля да сподели.
// понеже графиката му в photonstophotos е малко странна ....//

Отговори на това съобщение
 Re: native ISO
Автор: montanar   
Дата:   21-04-21 21:30

Склонявам се към ISO 636 но не съм сигурен.



Публикацията е редактирана (21-04-21 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: native ISO
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-21 22:56

Базовото ти ИСО обикновено е най-ниското посочено, с изключение на смоделите, които имат "разширено ниско ИСО". Но тогава изрично се посочва - примерно 100-25600, разширени 50/51200. Тогава 100 ти е базово, 50 е софтуерно върху базовото, а всичко над 25600 е бой на негри в тъмна нощ.

Отговори на това съобщение
 Re: native ISO
Автор: mihalo   
Дата:   22-04-21 02:12

Базовата чувствителност... хъм, производителите тълкуват това предимно по свое усмотрение, защото си създават собствени стандарти, понеже.. доколкото критериите не са "всеобхватни" дори в стандартизирането на изискванията за стандарт.

В резултат се получава една неразбория... но удобна за който и да било бизнес, което е и целта.
Не, че ни мамят. Просто така работи логиката на конкуренцията.

Всъщност не е важно базовото ИСО. Повечето хора тук нямат представа как се е стигнало до този (ISO) стандарт /то и аз не съм сигурен, че знам всичко :) /, но...

Всъщност важният параметър е съотношението сигнал-шум. Просто казано, доколко може да се напомпа полезния сигнал без да го прецака брауновото движение /безполезната като информация част/.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »