Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с time stamp - снимки от телефон
Автор: Tkasabov   
Дата:   19-03-21 07:36

Здравейте, имам нужда от помощ.
Копирах снимките от телефона на компютъра с цел резервно копие, съответно снимките вече имат date created - днешна дата.
Когато ги прехвърля отново на телефона и се опитам да ги сортирам, се оказва че телефона няма опция за сортиране по date taken и снимките се подреждат "по име"
Потърсих и опитах няколко програми за промяна на exif информацията но нищо не ми върши работа.

Въпросът ми е следният, някой ползвал ли е програма която да може да смени "date created" и да запише отгоре - date taken

Телефона с galaxy s20

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с time stamp - снимки от телефон
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-21 12:49

От много поколеия Андроид телефони ползвам като главно приложение за организация и гледане на снимки QuickPic, по-добро не съм срещал и с него замествам вградеите фабрично 'галерии' на всеки телефон.

Има, разбира се, сортиране (възходящо и низходящо) по няколко различни параметри, включително и Date Taken.

Освен това им доста други полени функции - препоръчвам го!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с time stamp - снимки от телефон
Автор: Tkasabov   
Дата:   23-03-21 09:33

"nyamago" , много благодаря.
Опитах с QuickPic но за съжаление проблема остава, без значение как му задам да ги подрежда, си остават подредени по date created.

Продължавам с опитите и търсенето.
Като цяло си мисля че ще е по лесно ако може да се смени датата на снимките докато са на компютъра и след това ги прехвърля, тоест по скоро си мисля че ми трябва програма за комп. а не приложение за телефон
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с time stamp - снимки от телефон
Автор: ipolit   
Дата:   23-03-21 10:06

Не мисля, че съществува такова нещо като date taken. Просто Самсунг така са си кръстили в галерията да показва времето на създаване на файла от камерата (или приложението на камерата го прави).
Като си ги върнал се подреждат по име, защото всичките са с една дата.
Единствения ти шанс да ги сортираш по дата е да я извадиш от EXIF, да смениш датата на създаване на файла - има начини. Това нещо се прави на компютър. После файловете се връщат на телефона, но не с копи пасте, а примерно с scp с активиран параметър за запазване на атрибутите.
WinSCP мисля, че го прави по дефолт. Естествено на телефона трябва да има инсталиран sFTP сървър.
Програмист може лесно да екстрактва данните от екзифа и да сменя параметрите на файла, ама не знам има ли нещо готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с time stamp - снимки от телефон
Автор: ipolit   
Дата:   23-03-21 10:10

Ако на компютъра са истинските си дати, инсталирай на телефона примерно това https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xnano.android.sshserver&hl=en&gl=US


и прехвърляй с WinSCP

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »