Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony a7 III
Автор: amza   
Дата:   06-03-21 11:17

Здравейте. Снимам в JPEG и ми се иска да не обработвам снимките. Може ли да ми дадете примерни настройки и някакви корекции в които цветовете да се доближават до канонските. Работя със светкавица и с китов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-03-21 16:14

Tези са за видео, но можеш да снимаш и снимки с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-21 17:53

По-добре си нагласете цветовете, да Ви харесват. Канонските са най-зле в момента....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: dekov   
Дата:   06-03-21 18:03

За да снимате правилно в JPG не е толкова сложно.
1.Настройте белият баланс според условията, не автоматичен.
2.Колкото се може по-точна експонация, може ръчен, възможен е и автоматичен режим.
3.Избирате цветовите настройки според личните си предпочитания:
Нормални, наситени, портрет, или кавито възможности предлага камерата.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: Mogila   
Дата:   06-03-21 19:34

Автор: hotsnail
Дата: 06-03-21 17:53

"По-добре си нагласете цветовете, да Ви харесват. Канонските са най-зле в момента...."

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: nositel   
Дата:   06-03-21 22:18

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: jeff   
Дата:   06-03-21 22:44

"По-добре си нагласете цветовете, да Ви харесват"
Ами да вземем да хвърлим боб освен [smilie5] [smilie5] [smilie5]

"Канонските са най-зле в момента...."

Толкова глупости в един ред [smilie5] [smilie5] [smilie5]

ТАКА .. ПО ТЕМАТА!

Влизаш в Пикчър Профил и на PP1 настройваш нещатата така

Black Level = +5
Gamma = Still
Black Gamma = Middle (0)
Knee = Manual -> Manual Set = Point 102.5% / Slope 0
Color Mode = S-Gamut3.Cine
Saturation = +22
Color Phase = 0
Color Depth = R=+2 / G=+2 / B=+4 / C=-4 / M=-4 / Y=+4
Detail = -5

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: ZENON   
Дата:   06-03-21 23:03

amza,
ако чакаш някой да ти даде насоки, по-вероятно е да си разочарован.
Имай предвид, че хората имат различно усещане за цветове, имат различни монитори и т.н, а и никой не е теб.
Затова, вместо да си губиш времето чакайки, хвани си тялото и за около час ще имаш някакво приближение.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: vrobler   
Дата:   07-03-21 11:36

jeff, на Detil има и Adjust , там какви са настройките или на auto?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: jeff   
Дата:   07-03-21 11:53

Adjust на Detail го оставяш на Ауто
А самия Detail не го помпи на +. Най-много 0 ако искаш по-остро пейзажно. Друго не пипаш! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: vrobler   
Дата:   07-03-21 12:42

[beer] Понеже имам А6500 в менюто настройки на Gamma Disp. Assist- има off, auto, S-log2, S-log3, които също променят картината. Аз мисля на off или S-log 2 твоето мнение?
Понеже имам и видеокамера и там има почти същите настройки за РР и и си я настройвам директно през HDMI изхода директно в монитора. Профили предварително нагласени за улица, лице, или в помещение итн. При алфата има ли възможност с HDMI в реално време да се изкара на монитора и какви са настройките на тялото за видеоизход?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: jeff   
Дата:   07-03-21 13:16

Gamma Disp. Assist ти е за това което виждаш в момента на екрана да те ориентира а не за това дето записва камерата - джипега или видео записа.

HDMI трябва да пробваш дали Gamma Disp. Assist влияе. Щото ми е за по-сокоро НЕ!

Но пък тва дето си го настроил в PP ще си се покаже на HDMI



Публикацията е редактирана (07-03-21 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: vrobler   
Дата:   07-03-21 15:34

[beer] [beer] Мерси
И няколко думи относно канонския цвят на джипега. Няколко тела канон смених, на обективите няма да се спирам и преди десетина години за второ тяло си купих А57 и каквито цветова докарваше и то с китака и набързо стана първо тяло и след една година разпродадох всичко канонско. След това изредих а77-2 а99-2 А 6000 и А6500. За мен hotsnail е прав! Линка който е показал Simbon4o е точно обратното как канон се мъчи да докара визията на сони.
А за корекциите, преди време Simbon4o във форума на сони или в неговия фейсбук беше показал нагледно едни настройки, мисля че бе преди една или повече години, които повече ще свършат работа на питащия amza.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: asahi   
Дата:   07-03-21 15:50

И това сони ли не може да снима само? Язък за похарчените пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: amza   
Дата:   13-03-21 09:12

До големите разбирачи - няма нужда от сарказъм. Мисля, че в този форум членуват зрели хора с опит, които критикуват градивно или дават мнение, базирайки се върху знанията и опита си. От къде са се пръкнали гневни, завистливи тролове, които задължително дават мнение по всички теми и чувстват за свое задължение да осерат всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: Satsan   
Дата:   13-03-21 17:37

Ти направо "цепиш мрака"...а после си обиден/ засегнат. Не така!
Имаш перфектен апарат, обидно нисък клас обектив и странно питане за подобно ниво.
Една от истините е, че тялото е консуматив, а обективите са ценните и с тях градиш система.
Следваща истина - свали си едно упътване/мануал и го " изяж" с кориците. Там е истината.
Една препоръка - попрочети за филтрите. Един филтър много обогатява цветовете.
И последно - будиш лека завист и съответни коментари. Защо се чудиш?
Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: emo99   
Дата:   16-03-21 20:42

За хубави цветове - GM обективи. Всичко друго е компромис. Затова продадох Сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-21 22:09

емо каква е разликата между GM и обикновен сони обектив?

Имам и от двата вида и цветовете са сходни доста.

Може би 50/1.8 най-евтиния да има разлика с примерно 85/1.8 или 35/1.8 ама от там до 24ГМ или 85ГМ цветовете са доста близки поне за фотография. На видео може и да се види разлика не знам.

Ама да за Сони ГМ, за Канон Л-ки е най-хубаво. Ама за Сони с безогледалните имаш избор - самянгчета, тамрончета.....

С белия баланс поне за мен преди А7м3 имаше една тенденция да зеленеят Сонитата. От А7м3 и А7р3 съм виждал леко да лилавее. Така де по тая ос правят грешки.

А7С ми се види доста добре балансиран.

Мен повече ме мъчат разни отражения. Примерно портрети със зеленина - бият яко на зелено. Портрети на смесена светлина - отвън вечерна студена светлина и изкуствена отвътре топла, жълта....После няма как лесно да го оправиш стават петна....

Ако уцеля белия баланс нещата са добре.

Аз снимам в РОУ само. Оправям си снимките с CaptureOne. Там има и трикове да оправяш леки смесвания на цветове по кожата. Това е може би най-голямото му предимство спрямо лайтрум.


Канонски, никонски цветове.... щуротии. Шон Тъкър беше пуснал едно сравнение Канон и Сони с хора от различни раси за цветове на кожата. 1:1 са цветовете ако си нацелиш белия баланс и експозицията в роу редактора.....

това с jpeg не го разбирам.



Публикацията е редактирана (16-03-21 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: emo99   
Дата:   17-03-21 19:20

Разлика има.Когато я видях- продадох А7м3. Не ми се даваха 10000 лева за обективи. А Л-ки имам за 5дМ3. Страхотен рисунък,контраст и чисти цветове. Директен принт на епсона- без да правя никаква обработка. И аз като Амзата правя експрес. Проблемите с цветовете го реших с мощна куадралайт. Вярно е, че Сонито лилавее, жълтее и т.н. И това се оправя, ама трябва да имаш време, което при експреса
липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-03-21 02:52

На крива ракета - космоса и пречи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-03-21 09:51

Ама как така сони трябва да се гласят цветовете ? Нали сам прави шедьоври ? Недоумявам ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-21 21:00

Между другото, стигнахте ли 10 000 кадъра? Ако еи се скапе затвора е редно и вие да съдите Сони. На повечето им се е скапал между 10 000 и 50 000.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-21 22:42

Могила ако ти се скапе в Европа имаш 3 години гаранция......а ако дадеш още малко пари 5

ПП с регистрация на сайта дават една допълнителна година гаранция



Публикацията е редактирана (01-04-21 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: kiten   
Дата:   03-04-21 11:20

[smilie11] Гледай ти каква била работа и затова ли масово се напълни базара с гаранционни ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 III
Автор: nokoniko   
Дата:   14-04-21 07:32

Да не отварям нова тема. Та въпросът ми е, след като прегледах няколко пъти менюто на апарата/сони а7м3/ не видях има ли някъде настройка за картите памет. Например в слот 1 да записва РОУ файлове, а в слот 2 да записва ДЖПЕГ. Или в едната карта видео, а в другата снимки.[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (14-04-21 07:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »