Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотоапарат
Автор: Zlatan   
Дата:   02-03-21 18:50

Здравейте,
Напълно нов съм във фотографията и съм решил да си купя този базов модел Olympus OM-D Е-М10 Mark II.
Моля, за вашето мнение. Искам да снимам основно природа, когато обикалям с мотора. Нямам никакъв опит.
И втория въпрос ми е откъде пазарувате техниката си?
Има ли сайт или магазин, който е познат с най-изгодните цени или най-често даващ отстъпки?
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-03-21 13:08

Здравейте, апаратът който сте избрал ще ви върши идеална работа за посочените от вас цели. Тялото комбинирано с 14-42мм обектив е идеално за туризъм. В последствие може да добавите и обектив с по-дълго фокусно разстояние. Относно магазините, нещата варират много и е невъзможно да се препоръча най-изгоден, въпрос на търсене и избор. Двата големи български фото магазина, предлагат качествена услуга, гаранция за техниката и често предлагата изгодни оферти, но трябва да се следи.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: shadow...   
Дата:   04-03-21 08:31

А те-магазините са Фотосинтезис и Фотопавилион...може да се погледне и във Динафос.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   04-03-21 08:34

ще рече човек, че други магазини от където да се купи фото техника няма...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   05-03-21 01:27

Според мен във вашия случай този апарат няма да ви върши повече работа от който и да е смартфон висок клас .
Замислете се за апарат с вграден обектив от рода на Panasonic FZ1000 или Sony RX10 !
Tам вече имате по голяма матрица , по голям обхват със обектива и широки фото и видео възможности !
Имам 2 броя Olympus OM-D Е-М10 Mark II, снимам с тях и са добри апарати но на единия стои твърд портретен обектив а на другия 12-50 на olympus .
Ползвам и FZ 1000 и 90% от снимките ми са от него !

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   05-03-21 03:57

Аз имах M10 II и бях доволен от него. Със сигурност ще свърши работа за любителски снимки. Ще извадиш по-добро изображение от него, ако снимаш в RAW и обработваш снимките. Не бих го купил нов, но втора ръка има добри предложения, включително по големите сайтове в чужбина. И задължителното уточнение - крайният резултат ще зависи най-вече от това как си снимал, с какъв обектив и как си ги обработил, не толкова от марката или модела [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: Zlatan   
Дата:   30-05-22 15:09

Привет и се извинявам за късния отговор.
В крайна сметка си взех M10 II втора употреба. Човека имаше и обектив и ми направи добра отстъпка. За сега съм доволен, но по натам ще мисля за ъпгрейд. Обработвам снимките с фотошоп, но и за него си трябва време за обучение.
Благодаря на всички

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   30-05-22 15:23

FZ1000 и RX10 имат значително по-малка матрица от Е-М10 II. Относно Оли-то - може да се сглоби компактна и сравнително добра туристическа система.

ПП: честито за придобивката, а с какъв обектив я взехте камерата?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »