Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Глава Benro B2
Автор: capos   
Дата:   16-01-21 21:49

Днес ми пристигна новия статив. Всичко е много хубаво, но ми прави впечатление нещо странно на главата.
Врътката на съпротивлението има номерация от 0 до 8, а тази на заключването има номерация от 0 до 12. Заключването обаче е освободено при 5 и затяга на един оборот на около 4. Съпротивлението е свободно към 7, прави един цял оборот до 7 и продължава да може да наяга до към 2.
Някой който има глава Benro B2 може ли да каже дали това е нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-21 03:04

Ползвал съм 2 пъти Benro B2 (мой приятел я има), та мога да споделя ограничения си опит.
Отказах се да използвам врътката за съпротивлението - според мен не работи прецизно. Освен това когато съпротивлението НЕ е напълно освободено, затягането на врътката за заключване води до "приплъзване" и трябва да предугадиш колко ще приплъзне, за да получиш желаната композиция - т.е. 2-3 опита не ти мърдат, което е досадно.
Иначе главата се държи добре, стабилна е, но аз използвам сравнително леки камери, та не мога да кажа как е при по-сериозно натоварване.
Аптопо, много ми хареса, че освобождаването на плочката е с предпазен механизъм и накрая трябва да издърпаш врътката и след това още малко да я врътнеш - което няма как да стане случайно.
Колкото до номерацията - не очаквай нито прецизност, нито повторяемост. Все пак това е евтина глава и за тази цена - толкова.
За този бюджет изборът ти е перфектен - безпроблемно да я ползваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-01-21 15:42

номерацията е просто пожелателна, не е работна.
правил съм видео преди години погледни след 8 ма минута

при новите глави премахнаха фрикциятаа просто промениха системата за затягане и вече е само с една управляваща врътка...

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: capos   
Дата:   18-01-21 16:15

Уговорил съм се да я заменя за Benro G2, като ми приспаднат цената на B2, защото освен горното се оказва, че при затягане B2 се накланя леко надолу и променя кадрирането, като е малко проба-грешка и предварително компенсиране на накланянето т.е. не е за нервни хора и такива който бягат в последния момент преди изгрева/залеза за да не изтърват кадъра [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: ecobo   
Дата:   18-01-21 21:24

Имах В2 на Бенро. Ми боклук си е отвсякъде. При това скъп боклук. Товароносимостта е 1/3 от декларираната. Приплъзва дори при крайно натягане и натовaрване на 1/2 от декларираното. Краката бяха карбон и бяха ОК, но главата...
Вземи си Манфрото, да знаеш, че имаш глава и крака.

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: capos   
Дата:   18-01-21 22:15

По едно време се насочих към Sirui K-20x че я хвалят доста... Дават и максимална товароносимост 25 кг. но в реален тест се предаде на 7 кг. Не съм се интересувал как ги тестват, но това с килограмите ми звучи като маркетингов трик.

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-01-21 04:52

capos:
Уговорил съм се да я заменя за Автор: capos
Дата: 18-01-21 16:15

Уговорил съм се да я заменя за Benro G2, като ми приспаднат цената на B2, защото освен горното се оказва, че при затягане B2 се накланя леко надолу и променя кадрирането, , като ми приспаднат цената на B2, защото освен горното се оказва, че при затягане B2 се накланя леко надолу и променя кадрирането, ...


Такива са и моите наблюдения, както писах по-горе.
Benro G2 е по-добър вариант наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Глава Benro B2
Автор: capos   
Дата:   21-01-21 18:16

Пристигна главата Benro G2. За момента мога само да кажа че изглежда страхотно и нямам никакви забележки към функционалността. Работи гладко и е много стабилна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »