Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wtauf   
Дата:   14-10-20 05:58

Здравейте. Търся Canon r6, но няма в наличност почти никъде. Бих предпочел от Амазон примерно, заради по-ниската цена, но до сега не съм пазарувал от чужди сайтове подобна техника. Какво ще ме посъветвате? То всъщност и там в момента нямат в наличност. Гледам, че в ebay има, но както казах, не съм пазарувал и от там до сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: hansto   
Дата:   14-10-20 07:54

e-infin EUR €2,539.00
eglobalcentraleu - €2,431.99

Не съм гледал как е в БГ но сигурно е 20-30% нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: Yog   
Дата:   14-10-20 07:57

Всъщност в българските магазини е 5500 лева. Това е с 10 процента над 5000, които искат тия пичове на сивия пазар. За 10 процента отгоре, бих си я купил от нормален магазин, с действаща гаранция.



Публикацията е редактирана (14-10-20 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wtauf   
Дата:   14-10-20 08:05

Гледам в Amazon и B&H е по 2500$, което е към 4200лв.?



Публикацията е редактирана (14-10-20 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: MixMike   
Дата:   14-10-20 08:13

wtauf а БГ митници? Питал ли си ги дали са съгласни?

...умножи сумата по 1,25 - 1,30 (с толкова се оскъпява приблизително) и ще получиш БГ цената[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wtauf   
Дата:   14-10-20 08:15

MixMike, точно за това се притеснявам по принцип. Просро не знам точно каква е процедурата.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: MixMike   
Дата:   14-10-20 09:03

ами такава е процедурата - умножаваш цената + транспорта по 1.25-1.30 и получаваш крайната сума


btw - по темата:
"Голо" r6 ли ще купуваш? А обективи?
С cash back-а който има в момента, ако заедно с r6 вземеш RF 35/1.8 IS, обектива ще ти излезе с 500лв по-малко. Ако пък вземеш 24-70 примерно - ти свалят 1100лв от общата цена.
Както писах и в темата за R5, дори цените на телата да са малко високи (според мен са смятани на 1.80лв за 1$), комбинацията с обектив и cash back-а всъщност правят цената дори по-ниска от европейската. Този cash back е само за БГ и оправдава покупката от магазин тук.

Ако вземеш от e-infin, трябва да си предвидиш и едни 70-90лв за DHL и да преглътнеш, че от там гаранция - Франция.

За извън EU - вече казах. Крайната цена + транспорта умножено по 1,25-1,30 (мито, ддс, декларация, такси и таксички и няколко дена разправии)



Публикацията е редактирана (14-10-20 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: 787898   
Дата:   14-10-20 09:08

без гаранция най добре ,а с застраховка най яко !! при мен в германия магазини колкото искаш !! в франкфурт има минимум 7

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 09:12

Човеко ако има работещ БГ и европейски сервиз на марката не си играй с глупости.

Ако са ти много парите изчакай промоция.

Не си струва да нямаш гаранция и да платиш повече накрая като те спрат на митница......

За гаранцията се случват разни неща ..., може да се окаже, че си взел кофти серията, дето е с дефектен затвор или разлепващи се гуми или има дупка на корпуса, през която влиза светлина или не е подравнен сензора правилно.....последните 10 години поне 10 модела има от всички марки, които имаха фабрични дефекти. Това без гаранция какво ще го правиш?

Тия големите фирми отказват да плащат ремонтите, че чувам някои отказвали и части за нелегалния внос т.е. Не можеш и да си платиш да го ремонтират.....

Ще дадеш голям куп пари, за да имаш инструмент за 2-3 години напред поне. Не си причинявай ядове.

Виж сега някоя светкавичка, обективче евтино ок . Спестил си някой лев, а ако нещо се прецака пиеш студена вода и следващия....ама камера за 5 бона.....



Публикацията е редактирана (14-10-20 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wlad   
Дата:   14-10-20 09:21

Въпреки, че пазарувам масово от европейски магазини от години насам, честно казано за толкова скъпа играчка не бих рискувал.
Може би единствено от Амазон с тяхна доставка и международна гаранция е донякъде оправдано.
Ако тръгнеш от ибей, шансът пейпал да блокират толкова голяма сума за първа поръчка е значителен.
От САЩ пък - абсурд. Само да ти кажа освен споменатото вече с митниците, че от там в момента сроковете за доставка са драматични.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 09:51

По принцип от легален магазин в европа като Foto Koch.de или куп други е ок да пазаруваш и си има гаранция 1 година (толкова са европейските правила) в цяла Европа. и 2 години в Германия.....

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wtauf   
Дата:   14-10-20 09:53

За сега мисля да го ползвам с адаптер и наличните ми канонски обкективи. Евентуално ще се надявам на някоя промоция по коледа/нова годин може би. То и в момента има промоция с връщане на стария апарат (имам 6D), но за R6 не важи промоцията.
А от амазон с тяхна доставка колко би ми стривало при положение, че там е 2500$, не знам доставката колко би била, но и тук, ако се включват митници и такси значи няма много смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wlad   
Дата:   14-10-20 09:58

аз имах предвид английския или немския амазон. За американския - вече писах, абсурдно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 10:10

В Европа гледаш само amazon.de, amazon.fr, amazonit, amazon.es - това с адържави от ЕС. Немския Амазон поне има и английски език.


amazon.com е за САЩ и е в долари и има ДДС и мито да се добави.

От САЩ ако си внесеш няма ганрация в Европа. Може да идеш на екскурзия до Ню Йорк. Имай предвид, че в САЩ не обявяват данък оборот (8-10%) на сайтовете. А като пазаруваш може и да го начислят и после уж трябва някак да си го вземеш .......

От амазон.де доставките са между 6 и 25 евро според зависи какво и колко бързо го искаш.....Бавната доставка е около седмица. Бързата е 2 макс 3 дни

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: Mogila   
Дата:   14-10-20 10:16

Налични няма. Доставки се очакват началото на ноември.
Ако искаш да купиш от много сериозен магазин- https://www.calumetphoto.de/


Безплатна доставка до БГ.


Не купувай такова нещо от амазон!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wlad   
Дата:   14-10-20 11:36

Да ви призная, аз също винаги съм с едно наум за Амазон. Преди време, купих една рокля Иванка Тръмп за жената от американския амазон. Платих им там мито, ддс, всичко олл ин и зачаках. Мина седмица, минаха две - продуктът не тръгва изобщо. Писах веднъж, дваж, на третия ми отговориха, че не била налична. [smilie5]
Съответно ще я издирват по складовете и ще ми я пратят. Пак зачаках. Още време мина, аз пак питам. Еле изпратиха я, в интерес на истината от кумова срама с DHL и за 2 дни беше в София. Тук отново ударих калъч, защото ми звъннаха от София и ми казаха, че независимо че всичко е платено, пак ще освобождаваме и се налага нотариално заверено пълномощно, за да ме представляват. [smilie5] Връчиха ми и един топ документи да попълвам - каква е роклята, колко тежи, какъв състав има, колко памук, колко вискоза, колко ликра ... химичен анализ демек ... с каква дължина е, страна на произход ... [cool]
След три седмици и яко писане, плюс 5лв за нотариус и 20 за DHL - получих стоката благополучно.
Така че - с едно наум!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: mmx   
Дата:   14-10-20 11:50

Ако не бързаш, изчакай промоции и черни петъци тук и навън.
Иначе в България може да го вземеш на фирма по ДДС и да се разберете за ДДС-то

wtauf написа:

> Здравейте. Търся Canon r6, но няма в
> наличност почти никъде. Бих
> предпочел от Амазон примерно,
> заради по-ниската цена, но до сега
> не съм пазарувал от чужди сайтове
> подобна техника. Какво ще ме
> посъветвате? То всъщност и там в
> момента нямат в наличност. Гледам,
> че в ebay има, но както казах, не съм
> пазарувал и от там до сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: MixMike   
Дата:   14-10-20 13:05

пак ще се включа със съвета да грабнеш RF 35/1.8 IS. Това е обектива, който няма да свалиш от тялото, повярвай ми. С кешбека ще ти излезе 600лв.
Няма друг обектив дори от EF-ките, който да го замени. Има EF 35/2 IS, но е по-голям и с преходника ще стане още повече. А новия е и по качествен.
Скоро ще има "plastic fantastic" - RF 50/1.8 (предполагаемо около 300лв...може и малко нагоре.
А сега на 20-ти започват да шипват и RF 85/2 IS, който е около 1400лв, но е светлинни години пред стария EF 85/1.8, който колкото и лек и евтин да е, е ужасен обектив, особено известен с липсата си на контраст. По този начин, за едни малко повече от 2000лв, ще имаш 35,50,85мм трърдаци - доста прилична цялостна система.

Не съм против качването на EF обективи с преходник. Напротив!
Но само когато нямат по-добри RF заместители. Аз тия дни ще взема 135/2 (обектив на над 20 години), който тествах и работи по-бързо на R тяло с преходник, отколкото на dslr тяло.
Според roadmap-а на canon за следващата година, ще има заместител на 135-цата и то на f1.4, но отсега съм сигурен, че няма да е евтин и няма да е под кило, докато стария е 600 грама.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 13:12

mogila какъв е проблема с Амазон?

Купувал съм от тях разни неща. До сега не са се излагали. Дори Д600 беше дефектен и си го взеха обратно. Само видях зор с пращането ама ....

Аз от немския амазон гледам кой е търговеца. Щото те са като борса малко и има разни измекяри с странни оферти, дето нещо лъжат. Ужка ги ловят де. А има и честни търговци с добри ревюта и рейтинг - купих едни слупаки наскоро, хората и пишат как е, какво става, работи ли.....пратиха ги супер бързо...

ама ако е от самия амазон (sold by amazon) е обикновено наред с европейска гаранция на Български дори.....наскоро си взех Самянг обективи от тях и един тамрон.

някои от промоциите им нямат стигане. Аз доста изгодно взех 85/1.4 на Сони.

ПП Имай предвид че много от готините магазини в Европа не щат да пращат до БГ. А скъпи стоки с разни гъбковци.....става ама си е риск



Публикацията е редактирана (14-10-20 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: wtauf   
Дата:   14-10-20 13:24

Обективите ми са сигма 24-35 арт, 50 1.4 арт и 135 2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: MixMike   
Дата:   14-10-20 13:52

ами супер, и 35 би ти свършил работа примерно за пътуване, за да не влачиш 24-35, но н.з.
Ясно, ще купуваш само тяло.
В infin имаш едни 40 евро транспорт + цената x1.96 излиза 5060лв крайно. 500лв надолу от нашенското, което са 10%. Прецени си тогава сам. Такова решение, включително последиците, си е само твое.
Гаранция в БГ (но в ПанСервиз) или гаранция - франция за 500лв по-малко[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: Mogila   
Дата:   14-10-20 14:30

hotsnail

Проблемът е комуникацията. Сериозните фото магазини се грижат за клиентите си. Имат улеснена комуникация, разбират от фото техника и с малко обяснения им става ясно. Калумет дори има сервиз и техници за леки проблеми на място.
Просто искат да си доволен. И това трябва да се оценява и поущрява и от клиентите.
Амазон е трагедия. Поръчвам от там всяка седмица, но не и камери и обективи. Снощи поръчах три ботилки уиски. За това стават Амазон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 14:34

Така е ама ако живееш в западна Европа и има конкуретни на амазон цени. В България някои марки правят конкурентни оферти.

Канон явно тука направили добра оферта - това дето пишат по-горе.

Сони сега имат добра промоция...

Самянг и Тамрон рядко правят големи промоции тук (сега има за Самянг много силна промоция и ме яд, че купих от амазон...). Тамрон 70-180 обаче в амазон дойде доста добре, а при нас не съм виждал...

Иначе си прав ако купиш от динафос, павилиона или синтеза, храниш тия хора там. Те са готини хора. В България са особено добри - от към квалификация, а и са свестни като хора - правят курсове, изложби, семинари, стараят се. Тия дни за новото сони а7с3 има. Мисля, че правиха за ЕОС р6

Та за тая тема и за това си заслужава при много малка ценова разлика или дори предимство тука ако вземеш обектив да се купи от тук....



Публикацията е редактирана (14-10-20 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: Mogila   
Дата:   14-10-20 14:46

Както писах, Калумет праща до БГ безплатно.

Цените са като в Амазон.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Canon r6, но от къде?
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-10-20 16:28

Малко за E-Infinity:

trustpilot - мнения на потребители

Само 3% са отрицателните, но се случва да попаднеш там.

Моят опит: поръчах Сони 1,4/24мм - дойде за седмица, всичко отлично.Разлика 840 лв. (сега, с промоцията 300 лв - 540 лв.)
Окуражен, поръчах А7RIII (разлика 1500 лв) - платих, пратиха ми снимка на "моята" кутия с фактурата, 8 дни - никакво движение в системата на DHL="shipment information received".
Попитах какво става - отговориха вднага - току що разбрали, че каргото се загубило. Предложиха, ако желая, да чакам още 10-14 работни дни с нова поръчка или да ми върнат парите.
Избрах второто (вече бях изчел 3-те %)- върнаха ги веднага - добре е да се плаща с PayPal.

Доста познати си накупиха камери от тях - без никакви проблеми.
Явно, случват се неприятни неща - навсякъде. :(


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »