Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: Hiron   
Дата:   26-09-20 14:09

[beer] Здравейте,
Обработвам сватба, която е снимана в 1080 50i с Pinnacle Studio 18.

Хардуерът ми: Intel I5 2500K, 8 GB 1333Mhz,Radeon 470 4GB, ОС Widows 10 64 bit на SSD, 3 HDD.

Въпросът ми е каква е тайната видеокартата да започне да помага при обработката. Процесорът е на 100%, рамта изволзваемо е около 60 %, но видеото от диспечера на задачите не отива на повече от 2-3%. Има ли такава възможност за хардуерно ускорение от видеокартата? Колкото и да търсих по настройките те открих, а може би е в програмата, но къде точно? Все още сглобявам материала, но процесорът е под пара, сега когато прибрах програмата падна на 60 %.

Знам, че процесорът е стар, но не много повече от самата програма.

Благодаря на всички отзовали се![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: Lokosf   
Дата:   26-09-20 14:29

18 е много стара версия, пинакле вече имат 24 версия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: Hiron   
Дата:   26-09-20 16:13

Да, това е ясно, тормози яко процесора. А може ле и видеокартата да
помага?

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: kiten   
Дата:   26-09-20 20:25

16 си е все още пинакълски и не подържа видеокарта а товари кеша на процесора, и подържа кодека XAVC- След това пинакъл ги купиха корел и замениха този кодек с MOV и в момента са до "кривата круша".
Смени процесора с I7

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: mmx   
Дата:   26-09-20 20:58

Трябва процесор, не разчитай на видеокарта. Не познавам софтуер, който да ползва както трябва видеокартите освен игрите де. Ползвам екосистемата на Adobe и винаги опира до процесор - дори при
Adobe After Effects, който е страхотна машина. Отделни плъгини, рендер, и тн. може и да ползват CUDA ядрата на NVIDIA, но до толкова. А ти дори не си с NVIDIA. Така че съветът ми е да инвестираш в процесор и памет!

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: kam63   
Дата:   28-09-20 07:57

Ами ползвайте DaVinci Resolve има опция обработката да се извършва от видеокартата и става по бързо.Но с тази конфигурация не става тя фулейчди ще бъгяса да не говорим за 4к.



Публикацията е редактирана (28-09-20 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: ilcoin   
Дата:   01-10-20 22:02

От много време не бях влизал в тоя форум. Здравейте на всички

[shtrak]

Тия дни моря един монтаж на ДаВинчи 14. Така изглежда докато рендва. Видеото се вижда. Процесора е Ryzen 5 1600. рам-та е DDR4 16GB, NVME диск.

Докато режа и наслагвам видето участва, но по-малко. Там основно натиска на процесора.

Не твърдя че съм направил оптимална конфигурация, пускам го за пример как видеото реално може да спъне една иначе не-лоша система.

Да, за FullHD конфигурацията на питащият според мен трудно ще се справя.

EDIT: Давинчи има настройки на това как да работи видеото. Като цяло, зависи от софтуера и е добре да се разровят форумите преди да се инвестира, защото има трикове и подводни "камъци" които няма как да знаеш.



Публикацията е редактирана (01-10-20 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Pinnacle Studio 18 и хардуерна поддръжка
Автор: ilcoin   
Дата:   01-10-20 22:06


https://i.ibb.co/NsFc0BY/Da-Vinci-BP-rend.jpg



Снимката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »