Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преходник за EOS обективи към SONY Alpha
Автор: Vinsent   
Дата:   13-09-20 18:53

Колеги, някой от София има ли преходник EOS -> SONY Alpha, да ми услужи за седмица. Искам да проверя твърдия обектив на Канон - 400 мм. Камерата ми е SONY A6500.
Готов съм и някакъв наем да дам за няколко дни само за проба. Дори би могло да се организира, да взема обектива на Канон, някъде да се видим и да направя няколко пробни снимки.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник за EOS обективи към SONY Alpha
Автор: geobg   
Дата:   14-09-20 15:19

МС-11 и Metabones струват от 350 до 600 лева, най-добре е да тестваш преди да купиш защото не винаги работят както очакваш.
Най-бюджетния вариант ти е да купиш обикновен преходник EOS- Sony E, струват 20-30 лева, Сонито ти има Peaking и ръчния фокус няма да е проблем. Ако ще снимаш повече статични кадри това е решение, но ако ще трябва следящ фокус няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник за EOS обективи към SONY Alpha
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-20 15:33

с 400/5.6 Аф работи сравнително добре като скорост. Работи само в централната третина по дългата страна на кадъра. На кроп може да е по-поносимо, щото ще е централната половина. На фул фрейм е доста досадно.

От моя опит може би метбоунс е една идея по-добре от Сигма

С 400/5.6 е проблем ръчния фокус. ако си майстор и снимаш от статив, може би ще се справиш. Аз не съм и ми трябваше АФ.

Ама е зор и го смених със 200-600 на Сони. Хем е с по-хубава оптика, хем няма ядове фокуса.

Може да се видим из София някой път имам и двата преходинка (ако ги намеря къде съм ги хвърлил)


https://live.staticflickr.com/65535/50340672108_e92c95a7f9_c.jpg



Kerkini Birds

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »