Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EF 16-35 f/2.8L или EF 17-40 f/4 L
Автор: alecks   
Дата:   11-08-20 16:06

Здравейте, имам дилема и ще се радвам на малко мнения от хора сблъскали се със същия. Имам нужда от малко по-широк варио обектив и се чудя кой от тях ще е по-читав от двата. А именно EF 16-35 f/2.8L или 17-40 f/4L. Цените втора ръка са близки и достъпни. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: EF 16-35 f/2.8L или EF 17-40 f/4 L
Автор: Lighter   
Дата:   11-08-20 17:35

За мен 17-40 f/4L е по-добър оптически: текст
Ако не ти е важна светлосилата 17-40 е правилният избор.


Отговори на това съобщение
 Re: EF 16-35 f/2.8L или EF 17-40 f/4 L
Автор: alecks   
Дата:   11-08-20 21:34

От сравнението определено 17-40 се представя по-добре във всички бленди и фокусни растояния. Интересното е че е с малко по-евтин. Благодаря за мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: EF 16-35 f/2.8L или EF 17-40 f/4 L
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-20 08:01

И двата са странни. Единият е от лентовата ера на Канон, другият от началото на дигиталната.
Според мен е до избор и решение според състоянието на обектива и тест/проба какво ще стане при определени дължини.

Отговори на това съобщение
 Re: EF 16-35 f/2.8L или EF 17-40 f/4 L
Автор: ss_sgp   
Дата:   12-08-20 09:14

Обективите просто вече са на години. 16-35 II предполагам се визира, първата е по-скоро безсмислена. Ако се снимат събития на тъмно разбира се има предимство бленда 2.8.

Ако финансите позволяват това е вашият обектив:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1051475-USA/canon_9518b002_ef_16_35mm_f_4l_is.html

Отговори на това съобщение
 Re: EF 16-35 f/2.8L или EF 17-40 f/4 L
Автор: Julius   
Дата:   12-08-20 14:50

Ако става дума не за 1-во поколение на 16-35, както вече са ти писали - взимай го без да се замисляш! Ето ти един примерен кадър от второ поколение на 36мпкс, по-долу са параметрите, файлът е конвертиран директно от роу, без обработка. Бърз е, дори и с преходник се справя мн. добре, само дето има малко по-високи хром. аберации (долу вдясно най-добре си личи по осветените клони, но това се чисти лесно). Иначе центърът на този обектив е уникален! Дори на бленда 22 (вкл. и с филтър отпред) остротата му остава изключително висока!

От почти всички останали обективи, с които съм го сравнявал на максимално затворена бленда /дори някои съвременни сонешки GM/ трудно могат да му стъпят - на ф/22 дифракцията смачква здраво кадъра и резолюцията пада осезаемо. Докато Л-ката си остава Л-ка! На 17-40 само някакви пробни кадри съм правил, но нещо не ми хареса чак толкова навремето. По-лек, по-малка резба филтри, но според мен е по-добре 1мм повече в долния край, отколкото 5мм в горния /отделно цяла бленда повече щом е на същата цена/. Зависи и какво снимаш все пак.


https://i.ibb.co/R2SGC7C/16-36.jpg


p.s. Мненията на форумната квачка спокойно можеш да ги прескачаш. На нея канонските обективи явно са ѝ странни. Тя ако имаше практически, а не само хартиен опит - щеше да снима, вместо да учи другите. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »