Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за търсенето и откриването
Автор: bogdanov   
Дата:   26-07-20 19:10

Здравейте отново! :) С тази тема искам да предложа на всички, търсещи отговори и намиращи въпроси, да си бъдем полезни чрез споделяне на интересни статии, свързани с фотографията. Във вселената от информация съществуват галактики и системи , светещи с по-особена светлина. От камбанарията на хора с критерии е възможно да селектираме информация, която би била полезна както за начинаещи, така и за напреднали. В последно време фотографията се превърна в неделима част от съвременното изкуство. Странно за мен, но все още тук-там съществуват колеги, които назидават това явление и от двете страни на измислената барикада. За мен най-високата степен на всеки процес се нарича изкуство. На тази тема и на още други, които биха могли да помогнат на колегите дълбаещи в тази посока, споделя без да пази тайни един наш съфорумец. Много моля споделяйте в темата фотографски статии които са ви направили добро впечатление!


приятно четене


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: bogdanov   
Дата:   27-07-20 19:41

Сигурен съм, че има още за споделяне! Има хора които дават без финансови условия!

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: MarinY   
Дата:   27-07-20 20:10

Bogdanov, (Дон Кихотов), стискам палци тази тема да се окаже полезна за няколкото процента форумци, желаещи снимките им да са Фотография, а не събиращи фейсбук тип лайкове!

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: fragranse   
Дата:   27-07-20 20:32

Супер!


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: next_time   
Дата:   27-07-20 20:32

Тук вече идва нуждата от определени информационни и културни наслагвания, те трябва да се забелязват в този кадър. С други думи, една добра снимка не е задължително изкуство.

Това е цитат от интервюто.
Ако приемем че е вярно (според мен е вярно) се обезмисля идеята че е възможно като си купиш нов телефон (с изкуствен интелект) да започнеш да снимаш дори приемливо.
Информационни и културни наслагвания. Толкова просто казано и толкова вярно. Позволих си да извадя този цитат защото интервюто е дълго и предполагам доста хора няма да стигнат до края.


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: bogdanov   
Дата:   27-07-20 21:01

next_time... според мен също това изречение крие информация необходима за сверяване на часовника. Чест и почитания за всеки потънал в дълбокото на осезанията. Търпение, интерес, много работа и нормалност са нужни за да не бъде тази формула престорена или различна от вдишването и издишването!

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: mitpis   
Дата:   28-07-20 10:32

Който си може и има идеи, го може независимо с материала с който работи, разгледах и на Кюранов кадрите, много са добри. Добра насока в конкурса са задали двамата,, дано участниците продължат арт посланието.

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: quazimodo   
Дата:   28-07-20 10:46

„Трябва само да живееш – животът сам ще ти предостави снимките си.”
А. К. Бресон


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: LeniS   
Дата:   28-07-20 20:13

quazimodo
Бресон ми е любим, и имам малко по-любим цитат негов
"Какво му трябва на един добър фотограф? Едно око и един пръст" .
[shtrak]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: bogdanov   
Дата:   28-07-20 21:05

Толкова е лесно да се харесва Бресон, колкото да харесваш Мърквичка, Майстора или Леонардо Давинчи. Значително по-трудно влизат Уиткин, Морел, съвременните японски или китайски фактори във фотографското изкуство! "Бресон ми е любим" ми е като "мона лиза и мен ме облиза"
На човек с липсващо око е все тази кой пръст вкарва в употреба! Ако не искаме нещата да се повтарят до безкрай се налага да продължим напред. Това обаче няма как да се получи дооблизвайки бронзови дупета! Споделяйте интересни статии свързани със съвремената фотография в тази тема! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-07-20 22:19

Ten Things I’ve Learned in Fifty Years

Старо е, но има връзка с темата, струва ми се.


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: fragranse   
Дата:   28-07-20 22:40

за търсенето.


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: allx   
Дата:   29-07-20 00:46

на Бресон, мили мои, повечето снимки са постановки, четете повече, културти пластове...

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: IvanMandajiev   
Дата:   29-07-20 08:46

Благодаря на bogdanov за темата, вдъхновението кара артистът да търси и да се развива.

клик


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: fragranse   
Дата:   29-07-20 10:49

за вдъхновението "Да ходиш по вода"


Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: bogdanov   
Дата:   29-07-20 21:18

Як матРиал![cool]



Публикацията е редактирана (29-07-20 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: IvanMandajiev   
Дата:   31-07-20 08:18

Българска съвременна фотография!
https://www.bulgarianphotographynow.com/



Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: ipolit   
Дата:   31-07-20 14:45

Значи се връщаме на Бресон след съвременната българска фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: за търсенето и откриването
Автор: Бармалей   
Дата:   31-07-20 16:50

Попитали лорд Уилби - какво специално тревно семе ползвате за тия прекрасни морави?
А той отвърнал - обикновено семе. Двеста години косиш, поливаш, пак косиш, и пак поливаш - и се получава...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »