Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-07-20 00:41

Здравейте,
Търся директна препоръка за бюджетен монитор.
Гледам, че има фирми които предлагат и втора ръка с гаранция. Някой дали е взимал така ?
Поздрави[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: lord_kik   
Дата:   23-07-20 06:21

Колко бюджетен,колко инча,wide gamut?
Всичко опира до пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-07-20 07:48

~400лв.
24 ми е минимум, а иначе AdobeRGB е най-добрият вариант до колкото съм запознат ?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: s_l   
Дата:   23-07-20 08:23

Здравей!
Аз съм с един Dell втора ръка. Взех го преди няколко години и съм много доволен. Не помня магазина как се казваше - нещо "Гален" или подобно ми се върти. Намира се до пазара "Ситняково" - ако има значение. Монитора струваше нов 1800-2000. На старо около 1000 лева, аз го взех за 900+. Гаранцията повечето пъти важи за това дали работи или не, а за останалото трябва тест на място. Носи си лаптоп, кабел и набито око. Другото нещо е, че по-професионално насочените монитори имат брояч на часовете работа. Това може да ти е полезно. За моят твърдяха, че е от изложение. Брояча показваше около 120 часа. Ако не е с Led подсветка, се откажи. Ледовете са с относително по-трайни параметри във времето.
Относно ARgb..
Трябва да знаеш какво правиш, иначе може да се превърне в проблем. "С голямата сила идва и голямата отговорност" - цитат от Kung Fu Hustle

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: compur   
Дата:   23-07-20 08:35

Ето го "твоя" монитор-мечта: Dell UltraSharp U2410 24” . С останалите пари може да си направиш екскурзия! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: imitev   
Дата:   23-07-20 10:48

Такъв си купих от тях преди 2 седмици на 1800 часа работа.

Резултатите след калибрация са отлични за тези пари!

ИтемаПГ са супер коректни!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-07-20 14:55

Не че разбирам, но dell съм предубеден за тях ...

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: ATHOM   
Дата:   23-07-20 15:07

Тоест питаш за съвет, но когато ти се даде такъв, казваш "Питам ви щото не знам, но отговора, който ми давате не ме кефи"...


Успех в търсенето, дето има една приказка.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: Nikolcho555   
Дата:   23-07-20 16:32

HP LP2475W също е вариант ако не искаш дела който са писали по-горе. Същите параметри и същите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: kiten   
Дата:   23-07-20 16:45

https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/philips/273v7qdsb-p370302441/

За 240 лева 27 инча е в повече от перфектно. Служебно купих този модел преди два месеца. Бях предубеден към тази марка, но за парите и двете години гаранция е перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: imitev   
Дата:   23-07-20 22:24

Реално филипс са китайци от поне 15-20 години, както и телефункен, блаупункт, грундиг... Което не ги прави лоши, просто се нареждат до ACER, AOC, ASUS и останалите китайци, т.е. може да не обръщаш внимание каква е марката.

Въпросният филипс даже не е 1920х1200 при 27" и не може да го тикате в препоръчваните за работа ?!? Това е евтин офисен монитор... Да, IPS е, но евтин IPS...

А питащият - продължавай да питаш, докато получиш съвет, който те удовлетворява [smilie24] След което направи каквото вече си намислил [cool]

PS: Занимавам се с предпечат от 30 г. - дела е отличен избор за нищо пари. Естествено като всички монитори от този клас има неравномерна подсветка в приемливи граници и сравнително прилично цветопредаване след калибрация. Ако искаш качество - началото на мача се свири на цена над 900-1000 лева. Работил съм на ColorEdge серията на EIZO - имаш ли кинти не му мисли!

И в никакъв случай не си вземай монитор с 1080 по вертикала за работа с графични и видеопрограми!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: Nikolcho555   
Дата:   23-07-20 22:28

Колега kiten, дела и hp-то са истински монитори за обработка с истински цветове и истинска 8-bit IPS матрица с WCG-CCFL подсветка и 16.7млн цвята . Този филипс е с 6-битова псевдо IPS матрица с 262хил. реални цвята и LED подсветка, то само като му видиш ниската цена за 27 инча и това става ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: imitev   
Дата:   23-07-20 23:09

HP LP2475W не е ли с ШИМ, съответно има трептения при намаляване на яркостта?

AdobeRGB за домашно ползване носи предимно неприятности.



Публикацията е редактирана (23-07-20 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: hotsnail   
Дата:   23-07-20 23:23

aRGB все още е труден за някои програми. Най-тривиалното е прегледа на снимки в windows - готината програма на 10-ката не може да работи на aRGB монитор като света и не я оправят вече много години. ТРябва да превключиш или към стария грозен viewer или нещо от друг производител, пък те тия са все супер бавни. Браузерите все още се бъркат с някои цветове и нюанси и ..... ти си правил снимката да е леко жълта, пък тя излиза леко лилава в браузъра....като загубиш една нощ да четеш и се оправя за 5-6 месеца и после пак трябва да инвестираш времето си за сън, да оправяш гугълски или мозилски простотии......

Ама като цяло е готино с aRGB монитора. Може да ги ползваш и в sRGB режим, не е проблем.

Освен Делл може да видиш и BenQ - те май правят фотографските дел монитори. Имат много близки модели с различни екстри - DELL с USB, BenQ със сенник......

Аз съм с Дел-ове и съм доволен. Ама е добре да имаш и калибратор. За дел само X-Rite i1 Display стават (Вероятно и за BenQ е така)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: mitakabs   
Дата:   24-07-20 06:33

Не знам, как препоръчвате монитор 10 годишен със CCFL подсветка..?? То хубаво ама трябва да е обирал праха някъде и да е на 1000-2000 часа работа, че да е читав..
Има къде по читави модели ЛЕД вече. Не казвам , че CCFL е по зле, НАПРОТИВ! Но вече са доста стари моделите ползващи лампата, иначе като цвят, с нея е по добре , а и ШИМ липсва..
За мен минимум е DEL U2413f, все още се намира на читави работни часове, ако колегата се интересува, мога да му съдействам![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: lord_kik   
Дата:   24-07-20 07:41

Бих препоръчал Benq нов,все пак ще е с гаранция и евентуално дълго ползване,например PD2700 е добър юодел и има ввичко освен adobe(което според мен е драма,яко не печаташ)
Матриците на AU Optronics,са добри и за тази цена си заслужава,но ако се търси втора употреба бюджетно разгледай Nec Pa242w или някой Asus Pa серия.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   24-07-20 08:41

ATHOM, а защо трябва да се хвърлям на първото предложение при условие, че във форума има супер много хора, които разбират и реално мога да събера още мнения и съвети ?[smilie11]
Приемна го това твойто като леко заяждане, но тъй като съм над нещата и аз ще ти пожелая успех с комуникацията с хората. [smile]
BTW Не видях ти да си ми дал предложение, а само да се изказваш аз какво съм искал и какво съм правил [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: djSony   
Дата:   28-07-20 06:26

=DELL U2515H Става леко е магентата му е в повече, но ако може да си го калибрираш става.Може и корекция от Windows, като сравняваш с нещо епълско.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   03-08-20 14:37

Djsony, това с калибрирането ми е малко странно. Аз мога с настройките на windows, а видях в магазини за фототехника, да не им правя реклама сега, предлагат калибриране на монитор и не мога да си обясня, как ще го направят без компютъра ми .... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   03-08-20 14:39

А btw, ще се печата да [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: milenskiat   
Дата:   03-08-20 15:41

BenQ-PD2700Q това е монитора, няма да съжалявате. След като си го купих - "прогледнах". Фабрично калибриран е със сертификат от тестването подписан от човека, който е калибрирал.

- 27 inch 2560x1440 QHD Resolution - направо е страхотно.
- 100% Rec. 709 and sRGB with IPS Technology + за фотографи и дизайнери
- DualView Function and Darkroom Mode
- CAD/CAM, Animation Modes Enable the Detailed and Precise Design
- Display Pilot Software for Customized Monitor Settings

Ето малко ревюта - мога да кажа, че съответствие цена/производителност е най-доброто според мен на пазара.
Естествено за фотографи има доста по-добри модели и то пак на BENQ SW серията - BenQ sw271, BenQ sw240 но тук цената е достъпна, а удоволствието от ползването е пълно /не само за фотообработка, но и за филми и игри/.

https://camerajabber.com/benq-pd2700q-27-inch-qhd-review/
https://darrencoleshill.co.uk/blog/the-benq-pd2700q-27-monitor-real-life-review
https://www.youtube.com/watch?v=bHGJjkUldFA
Цена в БГ около 600-650лв. но си струва всяка стотинка.

Най-вероятно и по-малкото му братче Монитор BenQ - PD2500Q, 25",QHD,сив ще е подобен, нямам преки впечатления, но е по-евтин - 539,00 лв. последни бройки в един сайт. /на лични ще ви кажа кой, ако се интересувате/ да не правим реклама.

Успех в намирането на подходящ монитор.



Публикацията е редактирана (03-08-20 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: imitev   
Дата:   03-08-20 16:56


Темата се насочи, както се казва на английски, към "small talks"...

От 400 лв. макс, стана на делл не ми харесват, понеже и защото, и започна да приключва с предложения по 650 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: milenskiat   
Дата:   03-08-20 17:09

BenQ - PD2500Q, 25",QHD ще е подобен, нямам преки впечатления, но е по-евтин - 539,00 лв. и е нов с гаранция, няма да казвам от къде.

Мнението ми е изградено от лично впечатление и 2 месеца ползване на монитора. Поне да си купи нещо стойностно, колегата - пълно 100 % покритие на sRGB.
Има вградени високоговорители, макар и пищялки /в повечето професионални монитори липсват такива/, удобна стойка пълно регулируема със закачалка за слушалки, както и USB 3.1 хъб.
Да не говорим за допълнителни благинки, които може да не ги ползва, но ги има - обръщане на монитора в Портретен режим, вързване на 2 и повече монитора последователно - с тънката рамка е перфектен за про-работа и разширен работен плот. Високата резолюция - дори на 1 монитор QHD осигурява много повече работна площ при работа с фотообработка.

Колко е да се напънеш още 140лв. Мисля, че предложението ми е резонно и е на български "умна и добра инвестиция".
Все пак монитор за обработка не се купува всеки ден...



Публикацията е редактирана (03-08-20 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: Бармалей   
Дата:   03-08-20 20:31

Ндааа... Бях решил да не се обаждам... ама...
Първо - това на което гледате картинките не е монитор, а дисплей...Монитор е компютърната програма, чрез която видеокартата обработва цифровата информация, и я изпраща към дисплея...
Трето - това, че дисплеят е калиброван фабрично, означава само, че ви е гарантирано определено цветопредаване за определен период от време.
Четвърто - Всеки - що годе настроен творчески фотограф - иска да има възможност да "играе" с цветопредаването според своите собствени виждания, като с това иска и да е сигурен, че това, което вижда той, ще се вижда по същия начин и от... да кажем собствениците на сайтове или Сток платформи...
И пето.. и шесто... и тъй нататък... Тъй, че или много пари за дисплей с вграден хардуерен калибратор (най-доброто), или външен такъв...
P.S. Горното не важи за снимки във фейсбук, ТикТок и семейните албуми...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-20 21:17

Е па навремето само дисплеи сме купували... ка'т кажеш на някого монитор - та почне те гледа ка'т извънземно...

Между другото т.2 какво ше бъде? [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »