Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Семейна сапунерка
Автор: kmladenov2   
Дата:   30-06-20 10:25

Здравейте,
предполагам повечето не сте фенове на сапунерките, но все пак ще попитам за акъл.

Търся джобно фото за семейно снимане, основно на планина/море/т.н. Бюджет - 700-800(макс. до 1000)лв.

Сега съм с
https://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_sx240hs


Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ruil4o   
Дата:   30-06-20 10:34

Разгледай някой от верисите на Sony RX100, която ти влезе в бюджета.

В базара тук има едно Sony DSC-RX100 IV аз 700лв. Обявата не е моя!



Публикацията е редактирана (30-06-20 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kmladenov2   
Дата:   30-06-20 10:47

RX100 IV ми е в списъка, но не мога да преценя дали трябва да ме смущава, че е модел на 5г.?

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ipolit   
Дата:   30-06-20 11:06

Разгледай си снимките и виж каква дъжина на обектива използваш най-много.
Гледам, че твоят канон е с 20 зум - 25-500 приравнено и ако ползваш много оптичното приближение, може би сонито не е твоят апарат.
Иначе според мен предлаганият от сонито диапазон 24-70 е супер универсален, ама всеки си знае какви снимки прави.

Иначе ей сега като поразгледах сапунерките ей тая ми се струва че може и да си заслужва
Panasonic Lumix DMC-TZ100

Тоя е с 10х приближение, което според мен е абсолютно приемливо и 1 инч матрица (относително голяма - като на сонито и ще прави хубави детайлни снимки)


https://www.photopavilion.bg/n_images_r_800x800/products/original/10/1_08df7ab7e6ca0668c0cec057fd35a


Парите влизат в бюджета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: sts1969   
Дата:   30-06-20 11:11

Аз миналата година, за подобни цели си взех Sony RX100 III, великолепно се държи. Имам още 2 батериики с външно зарядно към него, а мога да си го зареждам и с външна батерия (powerbank)[smile] Панасоника също е чудесен избор.



Публикацията е редактирана (30-06-20 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kmladenov2   
Дата:   30-06-20 11:11

ipolit написа:

> Разгледай си снимките и виж каква
> дъжина на обектива използваш
> най-много.
> Гледам, че твоят канон е с 20 зум -
> 25-500 приравнено и ако ползваш много
> оптичното приближение, може би
> сонито не е твоят апарат.

Зуум-а не ми е проритет, но бих го предпочел при сравнително равни други условия + някой лев отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: yakumo   
Дата:   30-06-20 12:23

Серията RX100 са супер за сапунерки, някои си имат и зумче от 8 нагоре.
Ако зумът обаче не е толкова важен, аз бих избрал Panasonic LX100 II с микро 4/3 сензор текст


Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ss_sgp   
Дата:   30-06-20 12:49

Вече има телефони с почти 1" матрица. Хубав телефон за мен лично е по-удачна покупка.
Телефон с по-малка матрица може да направи по-добър кадър. С помощта на мощен процесор прави HDR, панорами, сглобява дълги експонаци и т.н., което е невъзможно с посочените по-горе апарати.

Сравним модел:
https://www.androidauthority.com/compact-camera-vs-smartphone-1068461/




Публикацията е редактирана (30-06-20 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ipolit   
Дата:   30-06-20 14:00

Телефоните малко обезценяват снимките. Всичко, което едно време се говореше при преминаването от филмова към цифрова фотография, може да бъде повторено и сега при преминаването от нарочни фотоапарати към телефони.
Аз като си снимам с фотоапарат си свалям снимките, трия боклука, тия, които ми харесват си ги обработвам. Записвам си ги и в google photos, да си ги имам ако ми се счупи компютъра.
Пък с телефона снимам нещо и втори път не го поглеждам.
Освен това телефон от хиляда и петстотин лева снима като сапунерка от 100 или по-смотано каквото и да пише на интернет.
Телефонът пада и се чупи, децата го удрят в стената, въобще рядко изкарва повече от година. При фотоапаратите тия явления не се наблюдават, най-малкото щото нямат youtube и игрички, и интересът към тях е никакъв от страна на подрастващите.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kmladenov2   
Дата:   30-06-20 14:12

С телефон не ми е удобно - ползвам го за gps/тракинг/т.н. по време на снимки. Не искам Х в едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ss_sgp   
Дата:   30-06-20 14:15

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-9507.php


Притежавам този.
Телефонът снима подобно на сапунерка за посочената цена - 600-700лв. Има ultrawide (което липсва при сапунерката). Има RAW, обработва се добре, преглеждал съм го на компютъра и е доста добър. Никога не съм го ползвал [smilie5]

Видео снима също много добре. Винаги е с мен, само това компенсира всички недостатъци.

Хората от 'едно време' е време да забравят сантимента и да приемат реалността. Смисъл има само при добри обективи и сензор поне APS-C или при изскване примерно за 300мм и подобни.
Смисъл има и ако се снима на лента. Още няма такива телефони.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-20 14:45

Телефон с добра камера- в никакъв случай.
Sony RX100 IV или Панасоник някой.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ipolit   
Дата:   30-06-20 15:06

Аз портретна снимка, правена на повече от метър с телефон не съм виждал да прилича на нещо при преглед отблизо. Може да съм се разлигавил от фулфрейма, ама нека съм разлигавен.
Пък шаомитата си прилагат всякакви хубавелости ако не дай си боже разпознаят глава на снимката (а те ги намират със завидна лекота).
И накрая, човекът със сигурност си има телефон за случаи, в които не си носи апарата.
Ясно е, че телефоните ще изядат и без това свития пазар на фотоапаратите, но причината със сигурност не е, че снимат като тях. Просто са по-подходящи за нещата, които се публикуват на инстаграм - каква манджа са ти сервирали на едно яко място, каква е консистенцията на съответната манжда като я изкараш и такива разни важни работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kmladenov2   
Дата:   30-06-20 15:08

Безпредметно е да коментираме телефон - ще могат да се правят снимки, само ако аз съм там. Семеен телефон звучи нелепо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: n960   
Дата:   30-06-20 19:53

https://www.youtube.com/watch?v=VFNrMVJrwPs&list=PLzqm-fO391n6jT_0rP22oV6OJBOX2yuKd&index=6Краси Матаров



Публикацията е редактирана (01-07-20 07:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: Yog   
Дата:   30-06-20 20:14

Един приятел ползва Panasonic TZ100 за туристическа камера и казва, че е доволен. Някъде към 800 лева е нова. Самият аз не съм я ползвал, но съм гледал видеа, снимани с нея и поне за това става със сигурност [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: ecobo   
Дата:   30-06-20 22:13

Имам RX100 IV, точно за семейно щракане го ползвам, но и за много други неща. Камерката е уникална! Няма телефон с такава оптика и с такъв сензор!
Ето примерни снимки:
1
2
3

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: Julius   
Дата:   30-06-20 22:50

kmladenov2 написа:

> RX100 IV ми е в списъка, но не мога да
> преценя дали трябва да ме смущава,
> че е модел на 5г.?

Недей да мислиш, че с годините нещата задължително се подобряват.
Хубавият, светлосилен обектив се ограничава до версии: 3-4-5.
В името на единия зум в новите версии светлосилата му намаля.
Тези, които са наясно неслучайно търсят версиите до- и преди 5-цата.


https://i.ibb.co/tqPhXvQ/All-Sony-RX100-camera-versions.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: wlad   
Дата:   30-06-20 22:59

за подобни цели аз ползвам сони а5000 с 16-50. Малък е, лесен за разнасяне, събира се във всяка чанта, евтин е и не боли като го напълниш с пясък по плажа например.
Наскоро си купих и Сигма 60 2.8 арт за него и забелязвам как лека-полека кютуците ми никон д90 и д600 отиват към килера.

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-20 06:41

Едно време, семейната сапунерка беше Смена-8М. Еквивалента й сега сигурно е нещо от рода на Фуджи Х-100[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kmladenov2   
Дата:   01-07-20 09:06

Значи работата вече почти е ясна :)

Другите ми набелязани бяха тези, но пък никой не ги спомена?
Canon G7 X Mark II
Canon G9 X Mark II

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-20 13:29

Ако са само нови- Сони, Панасоник или евентуално тези двата Канона.
Иначе дори бих заложил на Fuji x30.
До размери също както е удобно за носене и снимане, че това доста се гледа.
Сонитата са ми най като че ли за целта.
Лично аз ползвам Panasonic GM-1, GM-5 с 12-32 палачинката и е по-добре от всичко останало, но не се продават вече нови. Компактността винаги ограничава нещо друго- качество, цена и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Семейна сапунерка
Автор: mmjm   
Дата:   04-07-20 21:16

Скоро взех от колега от форума Canon G7 X Mark II и съм изключително доволен. Уникална камера е, имах сони рх100 първата версия, също уникален за времето си апарат, когато купих канончето се чудих м/у него и 3-тата версия на Sony RX100, канончето беше на добра цена и не съжалявам, че го взех.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »